Afryka z Ryanairem

Mam kilka pytań odnośnie Afryki z Ryanairem. Za jakie ceny w promocji udało Wam się polecieć najtaniej? Ryanair lata na kilka lotnisk mi. Fez, Marrakesz, Agadir (gdzieś jeszcze?) - które miejsce polecacie najbardziej? Jakie tam są ceny żywności oraz noclegu? Ile kosztuje wiza wjazdowa?
31/01/2010 17:17  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
siara 2010-02-02 22:49   
siara - Profil siara
jetair kiedy lecisz do tego maroka? właśnie dziś kupiłem bileciki bo zrobiłeś mi "ochotę" :]
first 2010-02-02 10:16   
first - Profil first
Ja byłem w Maroku dwa razy. Raz w Agadirze, Casablance, Rabacie iMarakeszu, a drugi raz w Fezie. Pierwsza podróż była słuzbowa, druga prywatna (koszt przelotów w tej drugiej WAW-BGY-GRO-FEZ-GRO/BCN-WAW łacznie niewiele ponad 300 PLN).
Generalnie jak chcesz tanio, unikaj miejsc turystycznych, choc i tak zapłacisz za to, że nie mówisz po arabsku (w knajpkach lokalnych nie ma menu z cenami). Bierz petit taxi TYLKO z właczonym taksometrem (zwracaj uwagę na taryfę). Autobusy lokalne to folklor, ale warty poznania:)
marqoos_pl 2010-02-01 20:52   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
jetair - w Fezie i Meknes to głównie po francusku i arabsku można się porozumieć... ceny są znośne, a jedzenie najlepsze w knajpkach ulicznych... w hotelowych jest 5x droższe, a wcale nie lepsze... korzystaj z autobusów lokalnych lub Petit Taxi (małe taksówki, Suzuki Alto lub Fiat Uno - bardzo tanie), bo za Grand Taxi (głównie stare Mercedesy) kasują jak za taxi w Europie... Uważaj jednak, bo np. w Fezie petit taxi nie mogę wjeżdżać na lotnisko... Ja tam doleciałem DUB-BVA-BGY-FEZ-SVQ-DUB za ok. 18 EUR total...
czester 2010-02-01 19:47   
czester - Profil czester
jetair - targuj się targuj, u nich zyskujesz szacunek jak się targujesz. Jak masz opory żeby zbijać cenę 4-krotnie, to wystarczy potargować się o 10%. Zresztą o podstawowe artykuły spożywcze, jedzenie w knajpkach czy bilety się nie targuje. Język - z handlarzami to każdy, nawet polski, ale jakbyś chciał pogadać z tubylcami np. w autobusie to prawie wyłącznie francuski. Co do transportu - taksówki są bardzo tanie, o ile się jedzie "na licznik". Kursują (jako grand-taxi) także między miastami pełniąc funkcję "busików". Warunki humanitarne słabe, no chyba że śpisz w drogich hotelach, ale w drogich hotelach nie poznasz kraju.
A co do Dżabel Tubkal - bez problemu, z tym że w zimie tam śnieg leży (nawet w lipcu potrafi padać na szczycie). Jedziesz Grand-Taxi z Marakeszu do Aremd, a potem na nóżkach. Śpisz we wsi na "kwaterze" a potem w schronisku górskim (trzeba liczyć dwa dni na wejście). W górach jest bardzo dużo Polaków.
jetair 2010-02-01 08:50   
jetair - Profil jetair
pepe: Ja słyszałem jeszcze, że na moon x3 razy dziennie ma być ;] Daj spokój, ile można...
aynis 2010-01-31 23:53   
aynis - Profil aynis
pepe: już któryś raz z rzędu to powtarzasz. I faktycznie, jest to poza tematem o lotach do Maroka...
pepe 2010-01-31 23:32   
pepe - Profil pepe
A tak po za tematem , to Ryanair ma zamiar otworzyć z Poznania :Alicante ,Glasgow i Bremę ;P
Mają to być loty które miała dostać Bydgoszcz
marecki 2010-01-31 20:15   
marecki - Profil marecki
jetair: marokanscy handlarze nie są biedni, nie martw się, mają więcej kasy niż przeciętny latający samolotem europejczyk
marecki 2010-01-31 20:09   
marecki - Profil marecki
prozumiesz się w zasadzie w każdym z bardziej znanych języków europejskich (ang, hiszp. niem., czesto wloski); najlepiej oczywiscie w jęz. francuskim z europejskich.
jetair 2010-01-31 19:36   
jetair - Profil jetair
Jak bym do Marrakesh się wybrał to podobnie ładnie Atlas widać. Można by na Dżabal Tubkal wejść :) Wchodził ktoś?
jetair 2010-01-31 19:15   
jetair - Profil jetair
siara: a co do targowania - oni po angielsku umieją? :)) Oni tam mają coś ala Tesco, gdzie ceny są jasno podane, czy tylko bazary? Nie lubię się targować, bo mnie sumienie weźmie, że biedni ludzie, nie mają co jeść, a ja latam samolotem sobie i się targuje z biednymi ludźmi
siara 2010-01-31 18:15   
siara - Profil siara
jetair nie chcę nic mówić ale w internecie jest masa wiadomości o Maroko ;-)

ceny takie sobie, generalnie znośne i z reguły taniej niż w Polsce (noclegi w centrum Marrakeshu już od 25zł przeliczając na złotówki. Tam gdzie nie ma z góry ustalonej ceny tylko trzeba się targować staraj się nigdy nie podawać ceny jako pierwszy a tą którą poda Marokańczyk podziel przez 5... ewentualnie 4. Po Maroku najwygodniej podróżować pociągiem (wyższy standard niż w Polsce) no i oczywiście samochodem (drogi również o wiele lepsze) Generalnie Maroko to taka brama do Afryki- niby już Afryka ale jeszcze nie dzika i do tego odkryta ;)
mleko 2010-01-31 18:12   
mleko - Profil mleko
a to juz pytaj tych co byli bo ja dopiero w marcu lece:)
jetair 2010-01-31 18:05   
jetair - Profil jetair
Wow, no to świetne ceny za lot. Myślałem, że jest wiza, ale skoro nie ma.. to nawet lepiej. Jakie tam są ceny może się orientujesz i jakie warunki humanitarne?
mleko 2010-01-31 17:48   
mleko - Profil mleko
hmm do maroka wizy nie ma, jedynie paszport musi byc wazny min 6 miesecy od daty przybycia do maroka. a ceny ?? ja maroko skompletowalem z biletow po 1PLN/EUR/MAD
jetair 2010-01-31 17:19   
jetair - Profil jetair
Jeszcze Nador i Tangier.
jetair 2010-01-31 17:17   
jetair - Profil jetair
Mam kilka pytań odnośnie Afryki z Ryanairem. Za jakie ceny w promocji udało Wam się polecieć najtaniej? Ryanair lata na kilka lotnisk mi. Fez, Marrakesz, Agadir (gdzieś jeszcze?) - które miejsce polecacie najbardziej? Jakie tam są ceny żywności oraz noclegu? Ile kosztuje wiza wjazdowa?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy