Do czego zmierza Ryanair i jego "promocja"?

Nie wiem jaki cel ma Ryanair, ale po raz kolejny nie ma tanich biletów - nowa "promocja" od jutra 54zł. Jak taką cenę można nazwać "promocją"? - nie wiem. Pierwszy raz ceny 'promocji' są takie wysokie - do czego to zmierza? Specjalnie zamówiłem kartę w Neteller, i chyba będę musiał zamknąć rachunek, żeby nie było kary za niekorzystanie z konta. Ktoś wie po jakim czasie muszę zrobić jakąś operację z konta i na jaką kwotę minimum?
28/01/2010 18:12  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
ktgracz 2010-03-08 08:36   
ktgracz - Profil ktgracz
koszt przynajmniej 2-3x wyższy*
ktgracz 2010-03-08 08:34   
ktgracz - Profil ktgracz
Jedną sprawą jest marketing (w tym przypadku taki rodzaj back-end'u, jak u operatorów komórkowych i ich oferty Nokia E195 za 1.22zł hehee), a drugą zapowiadane wcześniej wszem i wobec, ze... "według prezesa linii, cały wysiłek najbliższych lat zostanie skupiony na zwiększeniu zysków i min. środki te trafią w formie dywidend do akcjonariuszy spółki. Marketing (nagonienie jak największej ilości ludzi by chodź raz skorzystali z ich powietrznej taxi min. szumem medialnym nt. promocji za 1zł / 1 grosz przez lata 2008-2009, a teraz koszenie kasy), plus rosnące w większości krajów EU (Canaries czy jeszcze Grecja i może kilku inn. - chlubny wyjątek) rosnące opłaty na lotniskach (szczegórlnie głośne boje FR z włodarzami w Irlandii, UK) i za kontrolę ruchu powietrznego np. w PL. Mnie było, jest i będzie stać na lot za 120zł lub 300zł czy nawet 400-500zł RT na skraj EU, tym bardziej jeżeli ta sama Portugalia, Kanary czy Maroko tradycyjnymi liniami, to koszt przynajmniej 2-3x droższy. Kółeczka na Maltę za 23 grosze, były fajne, może kiedyś wrócą - może nie, za to teraz MLA będzie directo z KRK i ~250zł RT jest bdb ceną dla tego kierunku, a jak się jeszcze trafią jakieś obniżki by polecieć na/z Malty (choćby w jedną stronę) za 40-50-60zł, to będzie już całkiem odlotowo.
dareck 2010-03-07 19:42   
dareck - Profil dareck
Ja tam jestem zadowolony, że nie ma biletów za 1 grosz, bo to oznacza mniejsze obciążenie dla pasażerów, którzy nie załapali się na promocję... Nie sądzę też, żeby FR rozpaczał po utracie pasażerów, dla których konieczność zapłacenia więcej niż 1 grosz oznacza rezygnację z lotu :)
humbak 2010-03-07 18:52   
humbak - Profil humbak
jetairze, wiem, że Cię już tu nie ma, ale piszesz szalone głupoty. Bilet za 45 czy54 zł to bardzo tani bilet i fajnie, jak za tyle (a nie 450 zł) można polecieć. A dlaczego nie ma za 1 g? Bo po drodze był kryzys? Bo ludzie kupowali 50 takich biletów i potem nie lecieli, tylko leciał Kaczor Donald? :o)
emes 2010-01-30 23:53   
emes - Profil emes
jetair czlowieku, o czym Ty piszesz. Jak Ci sie nie podoba bilet za 45 czy 54zl to lataj sobie LOTem, KLMem albo Lufa...zawsze mozesz tez nie leciec
jetair 2010-01-29 12:10   
jetair - Profil jetair
Bilety są 5,4tys razy droższe iż były kiedyś, dla Ryanaira żadna strata wielka jak by dał raz na 2msc bilety po 1gr/1zł/4zł a i reklama dobra dla nich.
paolo-79 2010-01-29 01:06   
paolo-79 - Profil paolo-79
delboy,mi tu czasem uszy opadaja jak czytam niektorych..i ten tytul ´´do czego zmierza FR i jego promocja´´..jak mozna bilety lotnicze za 54PLN nazywac promocja??no skandal!
delboy 2010-01-29 00:41   
delboy - Profil delboy
paolo79 lepiej bym tego nie ujal :)))) szacuneczek :))
paolo-79 2010-01-28 23:35   
paolo-79 - Profil paolo-79
54PLN to nie jest promocja? jetair skad ty spadles,moze ma Ci jeszcze FR zaplacic za latanie z nimi?niektorzy maja tu naprawde nie po kolei w dxxx..wielkie pretensje ze bilety ´az´ po 54pln..nie podoba sie to lec tradycyjnym za 800 zl
jetair 2010-01-28 21:26   
jetair - Profil jetair
gregory: Nie minęły, WRÓCĄ! I ja bardzo w to wierze, trzeba Ryanairowi podać 10 kłamstw to dadzą za każde 100tys biletów po 1gr, jak kiedyś.
gregory 2010-01-28 21:22   
gregory - Profil gregory
Wszyscy żeśmy się rozbestwili biletami za 0,01 i teraz marudzimy. Trzeba przyjąć do wiadomości że czasy latania na Maltę czy inny kraniec Europy za 30 groszy minęły.
jetair 2010-01-28 20:22   
jetair - Profil jetair
1) mowa o jutrzejszej promo 54zł ;), 2) dokładnie dlatego brakuje mi promocji Ryanaira dobrej, 3) odebrałem to inaczej ;), 4) 20euro to faktycznie nie mało, ale ja tu mówię o kwocie 864zł wyłożonym z mojej kieszeni na bilety nie dla mnie (czego nie zrobię), dlatego tak mi tej promocji brakuje 5) jedyne porównanie trafne ;-)
seep02 2010-01-28 20:00   
seep02 - Profil seep02
wybacz jetair, że akurat padło na Twój wątek ;-) ustosunkowując się do Twojej wypowiedzi: 1) dzisiaj 45zł, 2)skoro aż tyle lini ma tańsze bilety, to czemu nimi nie polecisz? bo wszystkie prócz Wizzaira nie latają prawie do/z Polski... 3) nie krytykuję, wyrażam swoją opinię ;-) 4)tak, jestem taki rozrzutny, ostatnio kupiłem w Wizzair jeden bilet za 7,50 euro, a drugi za aż 12,50... ;-) i jakoś nie czuję, że przepłaciłem... 5) odpowiednikiem w znaczeniu: pociągu, który zatrzymuje się na wszystkich stacjach. A że standard w Polsce jest jaki jest, to wiem. Ale porównując standard niemieckich pociągów do samolotów typu Wizzair, czy Ryanair, to standard jest taki sam, prócz tego, że w pociągach jest cabin-crew skłądająca się z konduktora ;-) I podróżując tym samym standardem, dużo wolniej, za wycieczkę na lotnisko musiałbym czasami zapłącić 25 euro... a bilet w Wizzarze kupiłem za całe, rozrzutne 12,50 euro! ;-)
skaszli 2010-01-28 19:55   
skaszli - Profil skaszli
mleko zabierają opłatę i nie musisz robic transakcji, przechodzilem to juz...
jetair 2010-01-28 19:39   
jetair - Profil jetair
seep02: nie 45zł tylko 54zł, to raz. Dwa: Easyjet, Wizzair, Bmibaby, Blue Panorama Airlines - i jeszcze pewnie wiele innych by się znalazło. Trzy: czemu wszystko dookoła krytykujesz? Cztery: 54zł * 4 osoby * 4 loty to już nie jest "60km pociągiem" jak to nazwałeś tylko to jest 864zł, stać Cię to proszę bądź rozrzutny - ja nie będę Pięć: odpowiednikiem naszego osobowego? Czyli, że jak? brudny, nieogrzewany skład, w którym szyby są popisane, żółte, zamarznięte od -15*C panującego w wagonie, a do tego wszystko hałasuje, a toaleta jest taka, że lepiej nie wspominać - proszę nie porównuj niczego do naszego osobowego.
seep02 2010-01-28 19:31   
seep02 - Profil seep02
do czego to zmierza... 45zł, czy 10 euro... ciekawe w ilu tanich liniach da się kupić bilet w takiej cenie? chyba tylko jeszcze w Wizzair... a faktycznie, wydatek 10 euro, to ogromne pieniądze za przelecnie połowy Europy... dla porównania: 10 euro, to w Niemczech starczy na przejechanie jakiś 60-80km pociągiem... i to nie IC/ICE, tylko odpowiednikiem naszego osobowego
jetair 2010-01-28 18:54   
jetair - Profil jetair
tfuu.. na luty
jetair 2010-01-28 18:54   
jetair - Profil jetair
mleko: dziękować, dobrze wiedzieć ;) Jak w przeciągu pół roku nie będzie dobrej promo to rezygnację skłądam. // ddarek: kupiłem już 2 bilety po 20zł u nich na marzec i uszło (do uzupełnienia Wizzair za 15zł [o dziwo znów taniej]), ale teraz potrzebuję ze znajomymi lecieć i wolał bym im zasponsorować jak by to 1zł było, czy 5zł, ale 20zł to już na kilka osób za 4ro odcinkowy odcinek za dużo na sponsoring prywatny :)
ddarek 2010-01-28 18:48   
ddarek - Profil ddarek
Jetair: za 15 zł jak coś bo pamiętaj żeby doliczyć haracz za płatność przelewem : ).
Za dużo kupowaliśmy biletów za 1gr,1zl i nie lecieliśmy potem.Teraz jak będzie promocja za 20 zł to 3 razy zastanowisz się dobrze czy kupić bilet taki żebyś poleciał :)
mleko 2010-01-28 18:44   
mleko - Profil mleko
jetair: w ciagu 14 miesiecy bodajze musisz zrobic transakcje :)
a PONOC za rezygnacje z karty nie pobieraja jednak tej oplaty :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy