Sztywne przewalutowanie w Ryanair

Jeszcze kilka dni temu przy transakcjach w obcych walutach mozna było odznaczyć proponowane przez FR przewalutowanie, które było mega niekorzystne. Od wczorajszych rezerwacji widzę, że FR nie daje już możliwości wyboru i sam przewalutowuje, ściągając kwotę w pln. Dziś euro liczy na 4.29848. Zauważyłem również, że przy lotach krajowych, przynajmniej na terenie Niemiec dolicza VAT dla bagażu, czy opłaty za kartę... Kolejna niespodzianka to, że doliczają również opłatę za kartę nawet dla zmiany terminu lotu. Przynajmniej dla VE.
20/01/2010 12:06  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mleko 2010-01-20 23:36   
mleko - Profil mleko
eee wlasnie skonczylem pisac pismo :) jutro jesli czas pozwoli, zaniose do nich. nie robie tego dla tych 25zł jakie pobrali za karte, ale dla zasady nie robienia klienta w bambuko....
jurek 2010-01-20 23:35   
jurek - Profil jurek
mleko jako argument weź granaty albo kałasznikowa :)
gral 2010-01-20 23:33   
gral - Profil gral
oj Mleczko, nie rób scen, ktoś się musiał poświęcić dla ludzkości i przetestować. dostaniesz na Malcie za to buziaka :D od wszystkich, którzy dzięki Tobie nie kupili Fortisa :)
mleko 2010-01-20 23:18   
mleko - Profil mleko
skoro jestesmy przy platnosciach:
nie chce cytowac odpowiedzi jakiej uzyskalem od Fortis banku (w koncu to korenspodencja prywatna)
ale wynika z niej tyle ze pracuja nadmozliwoscia placenia ich karta w necie oraz .....uwaga... karta dalej bedzie widocznia w systenie jako DEBETOWA, czyli karta MasterCard przedplacona (prepaid) wydawana przez FORTIS PARIBAS BANK NIE BEDZIE DZIAŁAĆ W RYANAIR
jutro ide do banku walczyc o zwrot oplaty za karte...
gral 2010-01-20 22:10   
gral - Profil gral
mysle ze banki moga wspoldzialac tu z klientem i rozpatrywac reklamacje pozytywnie. trzeba tylko robic print screeny (nawet pewnie jak sie wejdzie teraz w rezerwacje) to tez jest kwota w walucie a nie w PLN zaplacona... a bankom tez bedzie zalezec, albowiem franca zabiera im kase sprzed nosa - bank przez francę nie zarobi na przewalutowywaniu...
gral 2010-01-20 22:00   
gral - Profil gral
heh ja od dawna podejrzewam, że faks we francy jest zintegrowany z niszczarką :D
yannkes 2010-01-20 21:55   
yannkes - Profil yannkes
rozmawialem dzis z FR i usłyszałem że mam wysłać faks z prośbą by zwrócili mi kasę za te chore przewalutowanie. To chyba raz w tygodniu będę wysyłał zbiorczy faks :) pytanie czy naprawdę będą zwracać...
skaszli 2010-01-20 20:49   
skaszli - Profil skaszli
Wizzair też zaczyna mnie "wkurzać"
dlugi weekend czerwcowy 2-6.04. cena GDN - FCO - GDN : 1350 PLN ( lot z WAW 750, alitalia z WAW 800)
skaszli 2010-01-20 20:48   
skaszli - Profil skaszli
dziwię się ( a tu podpowiedź dla FRancy) ze nei wprowadzili jeszcze platnej storny www. Np żeby wejsc na ich storne i zobaczyc czy maja jakies polaczenie wyslij smsa o hasło za 9,99 z VAT :) :) :)
skaszli 2010-01-20 20:46   
skaszli - Profil skaszli
zawsze powtarzałem i będę jak mantrę, nie leciałem FRancą i nie polecę (chyba że nie będę miał całkowicie innego wyjścia) za ich nieuczciwe praktyki i za to, że jako LC jako pierwsi pododawali tyle różnych opłat, że LOW COST mają tylko w nazwie!!!
gregory 2010-01-20 20:36   
gregory - Profil gregory
4tech: a powinni ok. 26GBP (120 PLN to właśnie tyle wg kursu sprzed kilku dni).
4tech 2010-01-20 19:56   
4tech - Profil 4tech
??? czekajcie ...ostatnio kupowalem 2 bilety POZ-BRS...cena w GBP byla 29.99...na polskiej stronie 120 PLN...a z karty Net+ sciagnelo mi 28,07 GBP....:) wiec jak to w sumie jest.?
gregory 2010-01-20 19:46   
gregory - Profil gregory
Niestety yannkes ma rację:/ Jeszcze przedwczoraj można było wybrać czy chcemy być obciążeni w walucie biletu czy walucie karty. Oczywiście wybranie waluty karty powodowało że Ryan sam sobie przeliczył wszystko i byliśmy w plecy ok. 30gr na 1EUR/GBP (TAK, 30 GROSZY!!). Przez co kupując bilet np. za 100EUR jesteśmy w plecy 30zł. Ale odznaczając haczyk Ryan ściągnął z karty środki w oryginalnej walucie i nasz bank sobie sam przeliczał. Od wczoraj już nie ma takiego zapytania i już po płatności pojawia się informacja ile Ryan ściągnął. To jest złodziejstwo i niestety nie ma na to rady.
gral 2010-01-20 13:59   
gral - Profil gral
aha, jeszcze jedno... ktos kiedys tu wspominal, ze w regulaminie FR jest jakis zapis, ze kupujac u nich zgadzasz sie na takie praktyki... nie wiem czy to prawda, jak ci sie chce to przejrzyj ich regulamin... jesli tak, to sprawa moze sie troche skomplikowac (oczywiscie nie przeszkadza to w zlozeniu reklamacji - nic to nie kosztuje a regulamin nie jest wyrocznia)
yannkes 2010-01-20 13:43   
yannkes - Profil yannkes
Dzięki za radę, chyba stane się częstym klientem działu reklamacji Mbanku :) Na blokadzie są identyczne kwoty co na potwierdzeniu do FR - po przewalutowaniu, więc zapewne tak zostanie.
gral 2010-01-20 13:39   
gral - Profil gral
jest to podstawa do reklamacji w mbanku. zaakceptowales zakup w wysokosci XXX EUR a sprzedawca wykonal transakcji w XXX PLN. poczekaj na rozliczenie transakcji i jesli tak bedzie, to reklamuj.
yannkes 2010-01-20 13:36   
yannkes - Profil yannkes
przy kwocie prawie 1590 eur stracilem na tym przewalutowaniu 300 pln... najgorsze jest to ze o kursie dowiaduje sie po autoryzacji... VE z Mbanku, z Visa Classic jest tak samo.
gral 2010-01-20 13:13   
gral - Profil gral
1. z jakiego banku? 2. to swinie francowate :)
yannkes 2010-01-20 12:24   
yannkes - Profil yannkes
VE. bo na mailu juz podaja stawke przewalutowania
gral 2010-01-20 12:21   
gral - Profil gral
czy wczoraj ci sie to juz nie pojawilo? i dlaczego myslisz, ze FR wykonal przewalutowanie? skoro transakcje robiles wczoraj i dzisiaj to nie masz jej jeszcze rozliczonej, co najwyzej widzisz blokade w PLN... jaka to karta?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy