Ryanair - loty krajowe we Włoszech

Dzisiaj, tj. 07.01 Ryanair ogłosił, że wraz z włoską agencją ENAC doszli do porozumienia i wszystkie loty krajowe we Włoszech zostają przywrócone od dnia 23 stycznia (planowany dzień ich zawieszenia) i będą się odbywać wg. obowiązujących rozkładów. Jak przypuszczaliśmy, ENAC wycofała się ze swojej decyzji (żądania), by FR również akceptował m.in. karty wędkarskie jako dokumenty podróżne. Ryanair stosując jednakowe procedury we wszystkich krajach, do których lata, kategorycznie odmówił i zagroził skasowaniem wszystkich lotów krajowych. FR podziękował władzom ENAC za współpracę w rozwiązaniu tego problemu. Zapewnił także, że pasażerowie posiadający bilety na trasy, których ewentualne anulacje miały dotyczyć, będą mogli skorzystać z wcześniej zaplanowanych rejsów, zgodnie z oryginalnymi rezerwacjami. Dokumentami podróżnymi uprawniającymi do podróży wciąż będzie paszport lub dowód osobisty (odpowiednik tego dokumentu). W tym wypadku jednak 'szantaż' Ryanair'a się opłacił...
08/01/2010 00:17  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jurek 2010-01-08 20:14   
jurek - Profil jurek
4techa: jurka tego nie próbowała...:)
4tech 2010-01-08 19:29   
4tech - Profil 4tech
jurka...a na zdjecie RTG "trybow" sie da przejsc w SZZ??....:)
jurek 2010-01-08 19:21   
jurek - Profil jurek
paolo-79: lecąc do Porto FR w Szczecinie dałem pomyłkowo boarding card na odcinek Londyn-Porto i wszedłem na pokład. O pomyłce zorientowałem się dopiero w Londynie...
that 2010-01-08 19:00   
that - Profil that
jurek: Mysle, ze na locie krajowym we Wloszech, nie mialbys zadnego problemu z przejsciem przez boarding z polska karta rowerowa. W kazdym kraju UE dowody osobiscie roznie wygladaja, tak wiec staff przy gacie nie zna wszystkich ;) sam kiedys sprawdzalem w Hiszpanii, i z karta studencka nie mialem zadnego problemu zeby przejsc ;) oczywiscie mialem rowniez ze soba w portfelu wlasciwy dokument :)
paolo-79 2010-01-08 04:38   
paolo-79 - Profil paolo-79
a ja 1.1. wszedlem na poklad BA w BCN bez boarding card, mialem przy sobie wydrukowana boarding card i kartke z moim itinerary. pomylkowo przy boardingu dalem ta z itinerary i poszedlem dalej..dopiero w samolocie zajarzylem ze boarding card mam gleboko schowana...hihhhh
jurek 2010-01-08 00:47   
jurek - Profil jurek
.. na kartę wedkarską, fajne :)) Ciekawe czy na kartę rowerową też można po Włoszech podróżować. Swoją drogą kiedyś na lot krajowy LOT mnie wpuścił za okazaniem prawa jazdy. Dowodu osobistego akurat nie miałem a paszport został w ambasadzie do wklejenia wizy.
marqoos_pl 2010-01-08 00:17   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Dzisiaj, tj. 07.01 Ryanair ogłosił, że wraz z włoską agencją ENAC doszli do porozumienia i wszystkie loty krajowe we Włoszech zostają przywrócone od dnia 23 stycznia (planowany dzień ich zawieszenia) i będą się odbywać wg. obowiązujących rozkładów. Jak przypuszczaliśmy, ENAC wycofała się ze swojej decyzji (żądania), by FR również akceptował m.in. karty wędkarskie jako dokumenty podróżne. Ryanair stosując jednakowe procedury we wszystkich krajach, do których lata, kategorycznie odmówił i zagroził skasowaniem wszystkich lotów krajowych. FR podziękował władzom ENAC za współpracę w rozwiązaniu tego problemu. Zapewnił także, że pasażerowie posiadający bilety na trasy, których ewentualne anulacje miały dotyczyć, będą mogli skorzystać z wcześniej zaplanowanych rejsów, zgodnie z oryginalnymi rezerwacjami. Dokumentami podróżnymi uprawniającymi do podróży wciąż będzie paszport lub dowód osobisty (odpowiednik tego dokumentu). W tym wypadku jednak 'szantaż' Ryanair'a się opłacił...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy