Gazem wypędzono pasażerów, by Polacy mogli...

Ukraińska dyplomacja sprawdza doniesienia mediów, które twierdzą, że tanie linie lotnicze Wizz Air z pomocą brytyjskiej policji, psów i gazu łzawiącego wyrzuciły z samolotu w Londynie pasażerów rejsu do Kijowa, by zastąpić ich pasażerami lecącymi do Poznania. Ukraina wyciągnie wszelkie niezbędne wnioski, które zapewnią ochronę jej obywatelom, oraz (wyegzekwują) odpowiednie zachowanie od przedstawicieli linii lotniczych wobec nich (obywateli Ukrainy) - oświadczył minister spraw zagranicznych Petro Poroszenko. Do zdarzenia miało dojść 18 grudnia na podlondyńskim lotnisku Luton. Pasażerowie opóźnionego o trzy godziny rejsu do Kijowa siedzieli już w samolocie, gdy kapitan poinformował, że lot zostaje odwołany. Kiedy ludzie zaczęli protestować, załoga wezwała policję z psami. Wobec najbardziej opornych zastosowano gaz łzawiący. - Przyczyny odwołania lotu nie podano. Lotnisko Luton i (podkijowski) Boryspol działały w tym czasie normalnie. Z samolotem również wszystko było w porządku. Na naszych oczach weszli do niego inni pasażerowie, którzy odlecieli do Poznania. Oznacza to, że linie Wizz Air zdecydowały, iż polski rejs jest dla nich ważniejszy od ukraińskiego, nie zważając, że kolejny lot na Ukrainę zaplanowano dopiero za kilka dni - relacjonowali oburzeni pasażerowie, cytowani na stronie internetowej kijowskiego dziennika "Dieło". Linie lotnicze Wizz Air nie zareagowały dotychczas na opublikowane w mediach zarzuty.
23/12/2009 16:17  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
4tech 2009-12-23 23:01   
4tech - Profil 4tech
mrader:hehe...z odciskiem na FR...:P...
mrader 2009-12-23 22:49   
mrader - Profil mrader
tja...Ty only FR,U2...LH,LO,BA...z naciskiem na FR..?hehe ;)
4tech 2009-12-23 22:42   
4tech - Profil 4tech
mrader: mnie nie pytaj...bom w zyciu nie leciol ta liniom:)
mrader 2009-12-23 22:35   
mrader - Profil mrader
rozumiem oburzenie...ale takie pytanko:kto z was odmówił by wejścia na pokład tego samolotu...(jako pasażer do POZ-ka):x
2009-12-23 22:01   
 - Profil
Wiperek: insynuacje o stanie upojenia lub nie tych pasazerów, tylko na zasadzie ich pochodzenia jest żenujące i kompletnie poniżej pasa.
espanol_bc 2009-12-23 21:46   
espanol_bc - Profil espanol_bc
a redakcja milczy... taaaaa.... mutacja ukraińska także... taaa.... :) ... chyba to znaczące milczenie
4tech 2009-12-23 21:38   
4tech - Profil 4tech
wiperek: nie rozpedzaj sie tak....rozumiem skasowanie lotu przed bordingiem...ale nie rozumiem skasowania lotu z paxami na pokldzie (wyjatek pogoda.usterka techniczna) A NIE ZE SAMOLOT ODLATUJE Z INNYM KOMPLETEM WIDZOW NA POKLADZIE!
za to WU powinno beknac tak ze odbilloby sie to w Budapeszcie potezna zgaga i zatwardzeniem...min 150mln euro kary ( jak nie zaplaca, to zarekwirowac na ten poczet samoloty) oraz zakaz wykonywania operacji lotniczych na terenie Ukrainy!
wiperek 2009-12-23 20:48   
wiperek - Profil wiperek
Już dawno było powiedziane, że trasy z Ukrainy i z Bułgarii przynoszą im same straty....wg mnie powinni skupić się na Budapeszcie, Pradze, Warszawie, Katowicach oraz Gdańsku. Ale nie, Wizz chce więcej...to jeszcze nie nadszedł ten czas na te kraje, może za 3-5 lat, jeszcze jest za wcześnie. Poza tym wyobrażam sobie wściekłych Ukraińców, pewnie połowa z nich rozumiała jęz. angielski gdy kapitan im to ogłaszam a reszta nie wiedziała co się dzieje i była buntowana przez resztę pasażerów, zakładam, że jeszcze z 1/3 tych paxów była pod wpływem alkoholu co dodatkowo przyczyniło się do ich agresji w stosunku do angielskiej policji.
that 2009-12-23 20:38   
that - Profil that
Pewnie bylo wiecej paxow do PL, dlatego zdecydowali na skasowanie tego, gdzie mniej lecialo...
that 2009-12-23 20:38   
that - Profil that
Pewnie bylo wiecej paxow do PL, dlatego zdecydowali na skasowanie tego, gdzie mniej lecialo...
mrader 2009-12-23 19:34   
mrader - Profil mrader
nazwał bym to inaczej...ale święta idą...;x
migajos 2009-12-23 17:06   
migajos - Profil migajos
Jeżeli to prawde, to żeczywiście żenada ze strony Wizza... Takie decyzje podejmuje się wcześniej... No niestety, low-costy działają na granicy płynności finansowej i czasem muszą podejmować niepopularne decyzje.
szumny 2009-12-23 17:02   
szumny - Profil szumny
Londyn-Kijów to taka fajna trasa na nocny lot.Dlaczego nie korzysta?
4tech 2009-12-23 17:00   
4tech - Profil 4tech
na miejscu ukraincow (rzadu) cofnal bym licencje na latanie i dowalil 150 mln euro kary.....mieliby na euro2012:)
marecki 2009-12-23 16:54   
marecki - Profil marecki
jeśli to prawda, to jest to skadnaliczny incydent ze strony tych linii
wiperek 2009-12-23 16:17   
wiperek - Profil wiperek
Ukraińska dyplomacja sprawdza doniesienia mediów, które twierdzą, że tanie linie lotnicze Wizz Air z pomocą brytyjskiej policji, psów i gazu łzawiącego wyrzuciły z samolotu w Londynie pasażerów rejsu do Kijowa, by zastąpić ich pasażerami lecącymi do Poznania.
Ukraina wyciągnie wszelkie niezbędne wnioski, które zapewnią ochronę jej obywatelom, oraz (wyegzekwują) odpowiednie zachowanie od przedstawicieli linii lotniczych wobec nich (obywateli Ukrainy) - oświadczył minister spraw zagranicznych Petro Poroszenko.

Do zdarzenia miało dojść 18 grudnia na podlondyńskim lotnisku Luton. Pasażerowie opóźnionego o trzy godziny rejsu do Kijowa siedzieli już w samolocie, gdy kapitan poinformował, że lot zostaje odwołany. Kiedy ludzie zaczęli protestować, załoga wezwała policję z psami. Wobec najbardziej opornych zastosowano gaz łzawiący.

- Przyczyny odwołania lotu nie podano. Lotnisko Luton i (podkijowski) Boryspol działały w tym czasie normalnie. Z samolotem również wszystko było w porządku. Na naszych oczach weszli do niego inni pasażerowie, którzy odlecieli do Poznania. Oznacza to, że linie Wizz Air zdecydowały, iż polski rejs jest dla nich ważniejszy od ukraińskiego, nie zważając, że kolejny lot na Ukrainę zaplanowano dopiero za kilka dni - relacjonowali oburzeni pasażerowie, cytowani na stronie internetowej kijowskiego dziennika "Dieło".

Linie lotnicze Wizz Air nie zareagowały dotychczas na opublikowane w mediach zarzuty.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama