LH - 1 szt. bagażu do USA/CDN/MEX

Od 01.sty.2010 (dotyczy biletów wystawionych od tego dnia) Lufthansa zmienia limity bagażowe na swoich (oraz Swiss) trasach z Europy do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku. W ramach bezpłatnego limitu dozwolone będzie w (w klasie ekonomicznej) przewóz 1 szt. bagażu głównego (do 23 kg), 1 bagażu ze sprzętem narciarskim oraz 1 szt. bagażu podręcznego. To samo dotyczy podróży z USA/CDN/MEX. Pozostałe destynacje (Afryka, Bliski Wschód, Azja, Ameryka Płd.) pozostają bez zmian.
21/12/2009 20:12  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
michalb 2009-12-22 10:57   
michalb - Profil michalb
dzięki
marqoos_pl 2009-12-22 10:54   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Swego czasu ktoś mi tłumaczył, że takie były wymagania strony amerykańskiej (lata temu) ze względu na imigrację ("żeby biedni imigranci przywieźli ze sobą jak najwięcej i szybciej zaczęli swój amerykański sen"), a chodziło o to, żeby zwozili z całego świata (nieświadomie) różne technologie... Wiem, że brzmi to troszkę jak jakaś spiskowa teoria, ale... W sumie niewiele państw ma takie specjalne przywileje. Oprócz USA/CDN/MEX jeszcze Brazylia i Nigeria (tutaj 2 szt. to i tak mało i trzeba z pasażerami walczyć na lotnisku, hehe). A tak swoją drogą, to fajnie by było poszperać i dowiedzieć się, jakie rzeczywiście były tego powody...
michalb 2009-12-22 01:59   
michalb - Profil michalb
Zawsze mnie zastanawiało dlaczego do Ameryki jest większy limit bagażu a np.do Azji nie .Czy ktoś wie dlaczego tylko do Ameryki?
marqoos_pl 2009-12-22 00:32   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Teraz to chyba LH, LX, EI, DL, US, CO (nie jestem pewien) mają tylko 1 szt. darmową na transatlantyckich trasach... Za chwilę wszystkie linie tak będą miały...
that 2009-12-22 00:21   
that - Profil that
Czyli tzn "piece concept", gdzie to do USA/Canady zawsze mozna bylo zabrac co 46 kg w ekonomicznej klasie. W Aerlingusie bylo podobnie, teraz tez jest juz tylko jeden bagaz.
wojtek 2009-12-21 22:45   
wojtek - Profil wojtek
No to teraz Polacy będą musieli się dwa razy zastanowić co tak naprawdę bardziej im się opłaca: lecieć Lufthansą czy Lotem. Myślę, że w tym przypadku Lot zyska.
marqoos_pl 2009-12-21 20:12   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Od 01.sty.2010 (dotyczy biletów wystawionych od tego dnia) Lufthansa zmienia limity bagażowe na swoich (oraz Swiss) trasach z Europy do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku. W ramach bezpłatnego limitu dozwolone będzie w (w klasie ekonomicznej) przewóz 1 szt. bagażu głównego (do 23 kg), 1 bagażu ze sprzętem narciarskim oraz 1 szt. bagażu podręcznego. To samo dotyczy podróży z USA/CDN/MEX. Pozostałe destynacje (Afryka, Bliski Wschód, Azja, Ameryka Płd.) pozostają bez zmian.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy