10 lat czekania: Dreamliner poleciał!

Najnowszy samolot firmy Boeing model 787 Dreamliner rozpoczął lot próbny.Dreamliner wreszcie oderwał się od ziemi. Dreamliner jest największym samolotem pasażerskim zbudowanym w większości z materiałów kompozytowych. W swój pierwszy czterogodzinny lot wystartował z lotniska w pobliżu fabryki Boeinga w Everett niedaleko Seattle. 787 jest pierwszym nowym modelem Boeinga od wprowadzonego ponad 10 lat temu modelu 777. Dreamliner, do którego budowy wykorzystywane są włókna węglowe, ma być szczególnie energooszczędny. Próbny lot Dreamlinera opóźnił się o ponad dwa i pół roku, ponieważ modyfikacji wymagała m.in. boczna część kadłuba, którą trzeba było wzmocnić. Model 787 jest bardzo ważny dla amerykańskiej firmy w jej rywalizacji z francuskim Airbusem. Boeing ma nadzieję, że będzie w stanie zrealizować pierwsze kontrakty na dostawę nowego modelu w ostatnim kwartale 2010 roku. Firma planuje, że w 2013 r. będzie produkowała 10 sztuk tego samolotu miesięcznie. Jedną z linii lotniczych, która złożyła już zamówienie na nowe boeingi jest polski Lot, który zakupi 8 maszyn tego typu.
15/12/2009 22:07  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marqoos_pl 2009-12-21 20:50   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Czyli do LOT-u pierwsze egzemplarze dotrą ok. 2015...
manek 2009-12-15 22:07   
manek - Profil manek
Najnowszy samolot firmy Boeing model 787 Dreamliner rozpoczął lot próbny.Dreamliner wreszcie oderwał się od ziemi.

Dreamliner jest największym samolotem pasażerskim zbudowanym w większości z materiałów kompozytowych. W swój pierwszy czterogodzinny lot wystartował z lotniska w pobliżu fabryki Boeinga w Everett niedaleko Seattle.

787 jest pierwszym nowym modelem Boeinga od wprowadzonego ponad 10 lat temu modelu 777. Dreamliner, do którego budowy wykorzystywane są włókna węglowe, ma być szczególnie energooszczędny.

Próbny lot Dreamlinera opóźnił się o ponad dwa i pół roku, ponieważ modyfikacji wymagała m.in. boczna część kadłuba, którą trzeba było wzmocnić.

Model 787 jest bardzo ważny dla amerykańskiej firmy w jej rywalizacji z francuskim Airbusem. Boeing ma nadzieję, że będzie w stanie zrealizować pierwsze kontrakty na dostawę nowego modelu w ostatnim kwartale 2010 roku. Firma planuje, że w 2013 r. będzie produkowała 10 sztuk tego samolotu miesięcznie.

Jedną z linii lotniczych, która złożyła już zamówienie na nowe boeingi jest polski Lot, który zakupi 8 maszyn tego typu.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama