Prawa linii lotniczych - pytanie

12/12/2009 09:47  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
szumny 2009-12-14 09:32   
szumny - Profil szumny
A w Maroku jest już możliwa odprawa online czy dalej trzeba płacić 5 EUR na lotnisku?
flybe 2009-12-12 18:04   
flybe - Profil flybe
wiperek...szot ma racje...
wiperek 2009-12-12 17:16   
wiperek - Profil wiperek
gregory : może i zarobią ale jestem i tak zadowolony :) bo z WAW bym taniej nie znalazł zwykłymi liniami z bagażem ( no chyba, że Malevem gdy ma promocję na Madryt, ale on też chce ok.400 pln ). Ostatnio z ciekawych kierunków to kupiłem z Marsylii do Fezu ( Maroko ) za 1 euro i return też 1 euro by FR oraz WAW-TLV-WAW by Malev za 489 pln :) więc też jestem b.zadowolony :)
gregory 2009-12-12 17:12   
gregory - Profil gregory
wiperek: i tak na Tobie zarobią:) Ja kupiłem MUC za 96zł też wtedy jak oficjalnej promocji nie było.
wiperek 2009-12-12 17:00   
wiperek - Profil wiperek
Ok dzięki za wszystkie wypowiedzi. I tak zrobiłem LOT w d***!!! mianowicie bilety kupiłem za 308 pln WAW-MAD-WAW, wówczas nie było to jeszcze oficjalnie ta taryfa PROMOLOT :) i dodam jeszcze że chcieliśmy lecieć na długi weekend, a bilet na powrót na 3 maja był 2x droższy, a teraz pani z call center przesunęła mi wylot na dzień wcześniej i powrót na 3 maja :) a teraz w ogóle nie ma tanich biletów na trasę do MAD czy BCN .....wtedy bileciki były po 308 pln .....a teraz najtańsze są po 580 pln .....porażka jakaś !!!
szot 2009-12-12 14:36   
szot - Profil szot
LOT postąpił wiperku zgodnie z warunkami taryfy dla zakupionego biletu. To jest właśnie taryfa PromoLOT :)
migajos 2009-12-12 13:35   
migajos - Profil migajos
Tak, LOT ma prawo odmówić Ci takiej zmiany. Bilet został kupiony na lot bezpośredni w PROMOLOT. Jeżeli LOT znajdzie coś tego samego dnia bezpośrednio, to na ten właśnie lot Cie przebookuje. Mają do tego pełne prawo. A dobra wola to już zupełnie co innego ;)
ktgracz 2009-12-12 11:47   
ktgracz - Profil ktgracz
chyba wiedziałeś na co się piszesz zawierając umowę przewoźnik-pasażer z LOTem na określonych przez taryfę PROMOLOT zasadach!! Taryfa: PROMOLOT
Zwrot biletu niedozwolone
Zmiana biletu niedozwolone
Proste. Tak więc piłka jest po ich stronie i jak zaproponują Tobie zwrot czy tym bardziej lot w inny dzień, to ciesz się bo i tak idą Tobie na rękę - jakby chcieli pewnie nie musieli by nawet tego. W tej sytuacji (trzeba było rezerwować lot bezpośredni.. a rezerwacje z dużym wyprzedzeniem to zawsze = ryzyko zmian) LOT jest Sprite - Ty jesteś pragnienie ;o)
marecki 2009-12-12 10:48   
marecki - Profil marecki
ma prawo gdyż odpowiednio wcześniej cie o tym poinformował ; w takim wypadku przewoźnik nie ma obowiązku dokonania zamiany rezerwacji zgodnie z twoimi sugestiami.
wiperek 2009-12-12 09:53   
wiperek - Profil wiperek
Witam, mam takie pytanie do WAS, ponieważ ostatnio miałem scysję z LOTem.....sprawa wygląda następująco : kupiłem bilety w promocji PROMOLOT na trasie WAW-MAD-WAW na kwiecień 2010. 10 dni temu otrzymałem od LOTu e-mail'a o zmianie godzin przelotu, tzn. zmienili godziny wylotów i powrotu do WAW o ponad 7 godz. W związku z tym poprosiłem o zmianę biletu tak aby mógł zachować wcześniejsze godziny tzn. lot z przesiadką w MUNICH lub FRA by LH ( w ramach Star Alliance ). Pani w call center sprawdzała sprawdzała i stwierdziła, że nie może dokonać takiej zmiany w tej taryfie. Zaproponowała mi zwrot biletu lub zmiana terminu o dzień wcześniej lub później. Czy LOT rzeczywiście ma prawo odmówić dokonania takiej zmiany aby pasażer mógł lecieć w przybliżonych godzinach wcześniej ustalonych z przesiadką ?
wiperek 2009-12-12 09:47   
wiperek - Profil wiperek
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy