Wielka Brytania wprowadza APIS

Od nowego roku na podroze do i z UK , wymagany bedzie APIS podobnie jak na podroze do USA. Na poczatek APIS wymagany dla : Belgium Czech Republic Demark Ghana Libya Nigeria Romania Russian Federation Serbia Switzerland Oryginalne info : Throughout 2009, the UK Government will implement its requirement for Advanced Passenger Information from all passengers travelling internationally into and out of the UK. This is being rolled out on a route by route , country by country basis over the coming year.
01/12/2009 09:53  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
szumny 2009-12-03 09:31   
szumny - Profil szumny
gralu: ja jeszcze rzadziej bo wcale;)
gral 2009-12-01 16:41   
gral - Profil gral
mozliwe, rzadko latam tym badziewiem :D:D:D (ale mi sie zaraz dostanie)
that 2009-12-01 16:38   
that - Profil that
W EasyJet zawsze trzeba bylo wprowadzac te dane, nawet nie robia online checkin, wyswietlalo sie na czerowno ze trzeba dane uzupelnic, i to juz w sierpniu tak mialem.
marqoos_pl 2009-12-01 15:36   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
'omega' trzeba będzie "wejść w rezerwację" i tam wybrać APIS. Przy FR to praktycznie już działa, bo podczas check-in on-line wszystkie te dane i tak wprowadzasz. Teraz to będzie jedynie tak wyglądało, że FR będzie je musiał wszystkie do UK przekazać i tyle... Dla pasażerów FR żadna zmiana...
hamburg 2009-12-01 14:57   
hamburg - Profil hamburg
Potwierdzam...mi tez EZY kazal po rezerwacji wypelnic dane z paszportu.
gral 2009-12-01 13:32   
gral - Profil gral
hmmm jak niedawno kupowalem bilecik VIE-LGW to Easy juz kazal mi to wypelnic! fakt, bilecik byl na styczen.
omega 2009-12-01 13:21   
omega - Profil omega
a co to oznacza w praktyce dla paxa? gdzies musi cos wiecej wypelnic czy tylko zaznaczyc opcje TAK ZGADZAM sie etc.? np. w przypadku rezerwacji PL-UK Ryanairem to na jakim etapie cos trzeba bedzie dopisywac?
marqoos_pl 2009-12-01 12:35   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Czyli to samo, co należy wypełnić przed przylotem do Hiszpanii z niektórych krajów... Dane z paszportu lub dokumentu podróżnego (np. dowód osobisty). Muszą być przekazane władzom brytyjskim zanim samolot wyląduje na ich terytorium. Troszkę więcej "grzebania" w systemie przed wylotem...
blava 2009-12-01 10:12   
blava - Profil blava
APIS ( dodatkowe informacje wymagane przez np USA , musza zostac wprowadzone do rezerwacji przed odlotem . Wiec na dowod ok ale bedzie trzeba wpisywac gdzie po co , nr dokumentu ect .Szkoda gadac ,,, ja sie zastanawiam czy UK jest w EU?
aguirre 2009-12-01 10:05   
aguirre - Profil aguirre
Czyli na dowód nie polecimy?
blava 2009-12-01 10:03   
blava - Profil blava
Nie mam czasu tego opracowac , prosze niech ktos to da na glowna stronke . Informacja z 1 reki .
blava 2009-12-01 09:53   
blava - Profil blava
Od nowego roku na podroze do i z UK , wymagany bedzie APIS podobnie jak na podroze do USA. Na poczatek APIS wymagany dla :
Belgium
Czech Republic
Demark
Ghana
Libya
Nigeria
Romania
Russian Federation
Serbia
Switzerland
Oryginalne info :
Throughout 2009, the UK Government will implement its requirement for Advanced Passenger Information from all passengers travelling internationally into and out of the UK. This is being rolled out on a route by route , country by country basis over the coming year.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy