Cimber.dk na skraju bankructwa

W zeszłym roku duńskie linie lotnicze Cimber Air przejęły upadającego konkurenta o rodzimych korzeniach, choć kontrolowanego przez islandzki kapitał – linie Sterling. Przyjęta z dużymi nadziejami fuzja chyba na niewiele się zdała, gdyż jak podały duńskie media, Cimber-Sterling stoi obecnie na skraju bankructwa. Bezpośrednią przyczyną bieżących kłopotów są trudności z podwyższeniem kapitału firmy i otrzymaniem kredytów, co spowodowało wycofanie się ubezpieczycieli z asekuracji biletów w przypadku ewentualnego upadku linii lotniczych. Z kolei ten ruch przestraszył część kluczowych agentów, którzy wstrzymali sprzedaż biletów na rejsy Cimber-Sterlinga. Spirala strachu może okazać się niestety ostatecznym ciosem dla linii, których sytuacja – według niektórych ekspertów – w rzeczywistości nie jest aż tak tragiczna. Kłopoty tanich linii Cimber-Sterling mogą dotyczyć także polskich pasażerów, gdyż duński przewoźnik obsługuje m.in. połączenie pomiędzy Kopenhagą a Wrocławiem (za BalticTravel.com)
28/11/2009 14:10  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
migajos 2009-11-30 12:49   
migajos - Profil migajos
Myślę, że dla Sterlinga nie ma miejsca w Skandynawii. Myślę, że wystarczająco silny jest tylko Norwegian. W ogóle uważam, że w Europie już niedługo zostanie tylko Rynaiar, EasyJet, Wizzair, Norwegian i Vueling z klasycznych lowcostów.
hamburg 2009-11-28 20:38   
hamburg - Profil hamburg
that: No to jak mowisz....jest jeszcze FR i jak widac w Skandynawi sie rozwija. A moze by tak wrocil do MMX?
szot 2009-11-28 18:14   
szot - Profil szot
hamburgu: może that miał na myśli jedynym skandynawskim loł kostem w Skandynawii
that 2009-11-28 18:14   
that - Profil that
hamburg: Moze FR to tak, bo baza jest we NYO i RYG teraz ;) ale mialem na mysli "skandynawski" low-cost, tzn. zabazowany a nie dolatujacy.
hamburg 2009-11-28 18:10   
hamburg - Profil hamburg
that: A co z FR, W6, EZY, 4U i AB? ;-)
that 2009-11-28 18:00   
that - Profil that
Oj, to moze znaczyc, ze tylko Norwegian pozostanie w Skandywanii jedynym low-costem... Tak wiec sterling ich pociagnal w dol...
szot 2009-11-28 15:48   
szot - Profil szot
No właśnie, dwie skandynawskie linie plus SAS do tego to już "wesoło" na maksa :)
parapet 2009-11-28 15:21   
parapet - Profil parapet
No w CPH sie zadomowil DY wygryzajac troche Sterlinga....
szot 2009-11-28 15:13   
szot - Profil szot
Szkoda by było bo linie Cimber są fajne.
ziberro 2009-11-28 14:10   
ziberro - Profil ziberro
W zeszłym roku duńskie linie lotnicze Cimber Air przejęły upadającego konkurenta o rodzimych korzeniach, choć kontrolowanego przez islandzki kapitał – linie Sterling. Przyjęta z dużymi nadziejami fuzja chyba na niewiele się zdała, gdyż jak podały duńskie media, Cimber-Sterling stoi obecnie na skraju bankructwa.

Bezpośrednią przyczyną bieżących kłopotów są trudności z podwyższeniem kapitału firmy i otrzymaniem kredytów, co spowodowało wycofanie się ubezpieczycieli z asekuracji biletów w przypadku ewentualnego upadku linii lotniczych. Z kolei ten ruch przestraszył część kluczowych agentów, którzy wstrzymali sprzedaż biletów na rejsy Cimber-Sterlinga. Spirala strachu może okazać się niestety ostatecznym ciosem dla linii, których sytuacja – według niektórych ekspertów – w rzeczywistości nie jest aż tak tragiczna.
Kłopoty tanich linii Cimber-Sterling mogą dotyczyć także polskich pasażerów, gdyż duński przewoźnik obsługuje m.in. połączenie pomiędzy Kopenhagą a Wrocławiem (za BalticTravel.com)
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama