×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Cimber.dk na skraju bankructwa


W zeszłym roku duńskie linie lotnicze Cimber Air przejęły upadającego konkurenta o rodzimych korzeniach, choć kontrolowanego przez islandzki kapitał – linie Sterling. Przyjęta z dużymi nadziejami fuzja chyba na niewiele się zdała, gdyż jak podały duńskie media, Cimber-Sterling stoi obecnie na skraju bankructwa. Bezpośrednią przyczyną bieżących kłopotów są trudności z podwyższeniem kapitału firmy i otrzymaniem kredytów, co spowodowało wycofanie się ubezpieczycieli z asekuracji biletów w przypadku ewentualnego upadku linii lotniczych. Z kolei ten ruch przestraszył część kluczowych agentów, którzy wstrzymali sprzedaż biletów na rejsy Cimber-Sterlinga. Spirala strachu może okazać się niestety ostatecznym ciosem dla linii, których sytuacja – według niektórych ekspertów – w rzeczywistości nie jest aż tak tragiczna. Kłopoty tanich linii Cimber-Sterling mogą dotyczyć także polskich pasażerów, gdyż duński przewoźnik obsługuje m.in. połączenie pomiędzy Kopenhagą a Wrocławiem (za BalticTravel.com)

28/11/2009 14:10,  
<>

gość_a360b - Profil
gość_a360b
  

  
Myślę, że dla Sterlinga nie ma miejsca w Skandynawii. Myślę, że wystarczająco silny jest tylko Norwegian. W ogóle uważam, że w Europie już niedługo zostanie tylko Rynaiar, EasyJet, Wizzair, Norwegian i Vueling z klasycznych lowcostów.
30/11/2009 12:49  

  
that: No to jak mowisz....jest jeszcze FR i jak widac w Skandynawi sie rozwija. A moze by tak wrocil do MMX?
28/11/2009 20:38  

szot - Profil
szot
  
hamburgu: może that miał na myśli jedynym skandynawskim loł kostem w Skandynawii
28/11/2009 18:14  

  
hamburg: Moze FR to tak, bo baza jest we NYO i RYG teraz ;) ale mialem na mysli "skandynawski" low-cost, tzn. zabazowany a nie dolatujacy.
28/11/2009 18:14  

  
that: A co z FR, W6, EZY, 4U i AB? ;-)
28/11/2009 18:10  

  
Oj, to moze znaczyc, ze tylko Norwegian pozostanie w Skandywanii jedynym low-costem... Tak wiec sterling ich pociagnal w dol...
28/11/2009 18:00  

szot - Profil
szot
  
No właśnie, dwie skandynawskie linie plus SAS do tego to już "wesoło" na maksa :)
28/11/2009 15:48  

  
No w CPH sie zadomowil DY wygryzajac troche Sterlinga....
28/11/2009 15:21  

szot - Profil
szot
  
Szkoda by było bo linie Cimber są fajne.
28/11/2009 15:13  

  
W zeszłym roku duńskie linie lotnicze Cimber Air przejęły upadającego konkurenta o rodzimych korzeniach, choć kontrolowanego przez islandzki kapitał – linie Sterling. Przyjęta z dużymi nadziejami fuzja chyba na niewiele się zdała, gdyż jak podały duńskie media, Cimber-Sterling stoi obecnie na skraju bankructwa.

Bezpośrednią przyczyną bieżących kłopotów są trudności z podwyższeniem kapitału firmy i otrzymaniem kredytów, co spowodowało wycofanie się ubezpieczycieli z asekuracji biletów w przypadku ewentualnego upadku linii lotniczych. Z kolei ten ruch przestraszył część kluczowych agentów, którzy wstrzymali sprzedaż biletów na rejsy Cimber-Sterlinga. Spirala strachu może okazać się niestety ostatecznym ciosem dla linii, których sytuacja – według niektórych ekspertów – w rzeczywistości nie jest aż tak tragiczna.
Kłopoty tanich linii Cimber-Sterling mogą dotyczyć także polskich pasażerów, gdyż duński przewoźnik obsługuje m.in. połączenie pomiędzy Kopenhagą a Wrocławiem (za BalticTravel.com)
28/11/2009 14:10  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie