×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kalendarz Ryanair


w newsweeku jest artykuł: Ryanair rozbiera stewardessy. Irlandzki przewoźnik lotniczy dobrze wie, jak zyskać rozgłos. Od wczoraj w sprzedaży jest gorący kalendarz Rynair na rok 2010. Najpiękniejsze stewardessy zdjęły uniformy, by pokazać swoje wspaniałe ciała. Efektem jest publikacja, który bywa już porównywana ze słynnym kalendarzem Pirelli. To już trzecia edycja kalendarza Ryanair. Ale ten – jak zapewnia rzecznik firmy – jest najgorętszy z dotychczasowych. Panie pozują w skąpych bikini albo skrywają nagie piersi pod ramionami. Kalendarz można kupić na pokładach samolotów i na stronie internetowej Rynaiar. Cena – jak przystało na taniego przewoźnika – nie jest wygórowana: 10 euro. Ryanair liczy, że rozejdzie się cały 11-tysięczny nakład. Dochód pójdzie na konto brytyjskiej organizacji charytatywnej KIDS, która pomaga niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom. Szczytny cel nie wszystkich przekonuje. W ubiegłym roku przeciwko kalendarzowi Rynair protestowały organizacje feministyczne w Anglii, Hiszpanii i Szwecji. Mary Honeyball, posłanka brytyjskiej Partii Pracy, twierdziła, że kalendarz jest seksistowski, i ostrzegała, że wiele kobiet, które zdecydowało się do niego pozować, może później żałować. Przestroga najwyraźniej nie podziałała. O udział w tegorocznej sesji, która odbyła się w hiszpańskim Alicante, ubiegało się ponoć przeszło 800 stewardess.

13/11/2009 14:28,  
gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

  
d800: Moja propozycja raczej biegła za myślą grala, który rzucił chęć partycypacji w tworzeniu kalendarza pasazer.com. Dziewczyny z Ryanair też nie są modelkami, łączy je wykonywana praca. Zatem w kalendarzu pasazer.com byłby osoby z redakcji i forum. Także parami, aby było weselej. :o)
16/11/2009 14:23  

  
Ponieważ staram się zachowywać grzecznie (w miarę), to ja się powstrzymam od jakiejkolwiek deklaracji w związku z uroczą propozycją. Poza tym: ja nie jestem stewardem. Ani modelem. W rozwój Twojej drogi zawodowej się nie zagłębiam, więc być może kwalifikujesz się albo jako steward, albo jako model. Albo jako jeden i drugi. O zgrozo!
16/11/2009 10:08  

  
d800: Ty to chyba mnie jednak lubisz. Zapozujmy razem do kalendarza! gral będzie fotografował. :o)
16/11/2009 08:24  

  
Oczywiście, że czuję różnice. Ale skoro mają być równouprawnienia, mają być proporcje - to dlaczegóż nie oddać głosu także tym osobom, które pragną wyrazić swoje zdanie na temat kogokolwiek tutaj? Za Twoją "dupę" (wypowiedź o kimś) też powinieneś być ukarany, o co najzacniejsi forumowicze (w ilości zaskakującej) o ogromnym dorobku wnioskowali...tacy, których bym nigdy o to nie podejrzewał, że to zrobią... I bynajmniej nie był to boa88 czy inne leśne jelonki.
16/11/2009 00:44  

  
d800: Ja raczej nie używam wulgaryzmów (chyba, że wynikają jako podkreślenie tematu), ale z pewnością nie kieruje ich w stronę innych użytkowników forum. Zaś twierdzisz, że są wpisy, które kierują bezpośrednio we mnie takowe słowa, co jest niezgodne z regulaminem. Różnicę chyba czujesz? Bo widzę, że lubisz ekstrema od lewej do prawej. :o) 4techu: A gdyby usunąć daty, tylko zostawić same dziewczyny? Też Cię nie rusza?
15/11/2009 23:33  

  
d800: w moim przypadku to się nie sprawdza, jak długo pamietam zawsze miałem wstret do kalendarzy jak i również do innych rzeczy np. zegarków :)
15/11/2009 18:18  

  
boszzz znowu zaczynacie?... co do usuniec obrazliwych i wulgarnych postów sluszna i prawidłowa reakcja... co do kalendarza patrz mój post poniżej...:)
15/11/2009 18:15  

  
fortech: taka antypatia do kalendarzy podobno przychodzi z wiekiem... prawda to? ;p
15/11/2009 18:12  

  
Skoro ma być tak proporcjonalnie, to na przyszłość nie będę usuwał uroczych postów o Tobie, choć jakże wulgarnych i stricte interpersonalnych. W końcu ma być proporcjonalnie. Być może nie zdążyłeś zauważyć, a być może zwyczajnie udajesz.
15/11/2009 18:07  

  
4tech nie lubi kalendarzy...gdyż dni zbyt szybko mijają:)))
15/11/2009 18:06  

  
d800: To "otwartość", czy "woalki"? :o) Czy jakby 4tech napisał, że ma z żeńskiego kalendarza największą radochę, to byłoby na miejscu. Staram się ustawić proporcje, jakimi się kierujesz. :o)
15/11/2009 17:47  

  
A za to, że tacy jak boa i podobni, ze swoimi odkrywczymi wpisami się pojawiają, możecie sobie sami podziękować :) bo im więcej "otwartości" na forum, tym takie przyjemne "zjawiska" się będą nasilały, niestety... / co do kalendarza - oczywiście, że powinny być dwie wersje. I to jest jasne, a równie jasne (choć jakże zawoalowane) komentarze, kto miałby z męskiego kalendarza największą radochę, są tutaj zwyczajnie nie na miejscu :)
15/11/2009 17:28  

  
d800: oczywiście, że tak :) ja nawet nie mam w zamiarze ograniczać Twojego (czy kogokolwiek innego) zdania :). Ale przyznasz rację, że w tym wypadku część żeńskiej społeczności pasażerów (i zdecydowanie mniejszej męskiej) może czuć się pokrzywdzona wyłącznie jedną wersją kalendarza. Takie akcje specjalne ("coś specjalnego dostępnego przez zaledwie określony czas i limitowane") często przyciągają klientów, którzy normalnie w tym terminie by się tam (czy to w jakimś miejscu czy na pokładzie samolotu) nie znaleźli. Dostępność takiego "specjalnego produktu" może przekonać ich do właśnie zakupu/skorzystania z tej usługi w tym czasie, mimo, że wcześniej nie planowali. Wiele osób (czy jest to racjonalne myślenie, czy nie - nie wnikam) zdecyduje się właśnie pod koniec roku "przelecieć Ryanairem", żeby "kupić sobie kalendarz", który nie jest dostępny w innym miejscu czy terminie. Jest to jednak oferta ograniczona do ok. 1/2 potencjalnych klientów - dlatego też uważam, że kalendarz ze stewardami FR byłby całkiem ciekawym posunięciem marketingowym. Może w przyszłym roku się uda... :)
15/11/2009 14:17  

  
Zaśmiecać pruderią? Nie, nie chcielibyśmy. :o) Co do reszty, to jak zwykle masz mało racji. :o)
15/11/2009 14:15  

  
Dla jednych ciekawa, dla innych nie. No, ale Ty jak zwykle, to o czym i w jaki sposób myślisz Ty, musi być tożsame z całą resztą, więc wychodzisz z założenia, że jak coś ciekawi Ciebie, to musi ciekawić całą resztę :) Pruderyjny, czy nie, ważne, aby nie zaśmiecać nią TEGO portalu i forum. I w odróżnieniu od Twoich poglądów, nikt sie z moimi zgadzać nie musi i po raz enty zaznaczę, że to moje zdanie.
15/11/2009 14:04  

  
d800: Nie sprowadzaj poziomu ciekawie zapowiadającej się dyskusji do truizmów "prawnych". :o) Oczywiście, że wiem doskonale, o co Ci chodzi, ale boję się, abyś był tak pruderyjny. O hipokryzji już tutaj też było na forum.
15/11/2009 13:56  

  
stenusie: źle zrozumiałeś, i doskonale wiesz, o co mi chodzi. marqoosie: nie do kalendarza się odnosiłem. Zresztą, ja mam prawo do swojego zdania, Wy do swojego :)
15/11/2009 13:37  

  
ale to wtedy 'frywolny liberalizm' uprawia FR, nie my... nie, nie widzę w tym nic niestosownego, jednak jest to mało prawdopodobne...
15/11/2009 13:15  

  
marqoosie: A czy uważasz, że d800 miał inne motywy? Jak zrozumiałem, chodzi mu o to, że my w ogóle poruszamy tutaj tak "liberalne frywolizmy" jak kalendarze z półnagimi fotkami... w dodatku jeszcze z różnymi samolotami... A nie o to, kto jest adresatem finalnym tych wytworów. marqoosie: A widzisz coś niestosownego w tym, że żona faceta kupi kalendarz ze stewardesami?
15/11/2009 12:26  

  
d800: ależ to jest już Twoja nadinterpretacja... kalendarz ze stewardami byłby kupowany, zapewne w ok. 90% (wg. danych statystycznych) przez płeć przeciwną, czyli w tym wypadku kobiety, które również latają FR... Dokładnie tak, jak z kalendarzem ze stewardesami - zapewne większość z nich kupują faceci, a nie ich żony... Nie widzę w tym więc nic niestosownego :) A jest to związane z przewodnim tematem, czyli kalendarzem znanej linii lotniczej, który zamierza być jednym z najbardziej znanych tego typu wydawnictw (zapatrując się na kultowy już Pirelli)...
15/11/2009 12:18  

reklama
reklama
  


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie