Przewóz papierosów przez Oslo do Londynu

Lece z KRK FR z nocka na Torp do STN tylko z bagazem podrecznym i czy moge w KRK kupić karton papierosów i w bagazu podrecznym dowieźć go do Londynu ? Na Torp nie przyczepia sie ze to polskie papierosy z polska akcyza a nie z norweska ?
05/11/2009 10:44  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
omega 2009-11-09 16:55   
omega - Profil omega
a no tak, czyli domestic to nie patrza, good... czyli jak sie zaopatrze na lotnisku w RZE po security to bedzie dobrze, tylko czy maja tam PALMALE i LMy? :>
hamburg 2009-11-09 12:42   
hamburg - Profil hamburg
mariusz.m: Mozesz wziasc ze soba 200 sztuk papierosow. Ze lecisz do Norwegii a Norwegia nie jest w UE, proponuje kupic papierosy na lotnisku, bo nawet nie zaplacisz akcyzy polskiej....czyli jeszcze wiecej zaoszczedzisz ;-))
that 2009-11-09 11:23   
that - Profil that
No przeciez to domestic :) EMA-BHD
miras 2009-11-09 10:45   
miras - Profil miras
Przelecą!!!
omega 2009-11-09 10:37   
omega - Profil omega
2 kartony RZE-EMA-BHD - przeleca?
gdn_37 2009-11-05 23:26   
gdn_37 - Profil gdn_37
miras : a jednak są w Tobie jakieś ludzkie uczucia ... a stenusa brakuje - i to jest racja, z tym się zgadzam :-)
miras 2009-11-05 22:40   
miras - Profil miras
michaleb: szkoda to umierać na wiosnę, aczkolwiek zgadzam się z Tobą, brakuje tutaj stenusa.
michalb 2009-11-05 22:31   
michalb - Profil michalb
szkoda ze stenusa nie ma on ma odpowiedz na każde pytanie ;-)
michalb 2009-11-05 22:30   
michalb - Profil michalb
dokładnie tak jak mówi miras a siatka to dobra na alkohol jak się go kupuje i ma się lot z przesiadka
miras 2009-11-05 20:36   
miras - Profil miras
mariusz.m, jadąc do Norwegii możesz mieć przy sobie 200 szt. papierosów. Nie musisz mieć żadnego paragonu, tudzież siatek z duty free.
miras 2009-11-05 20:15   
miras - Profil miras
Tak, ja mam doświadczenie... od razu wpadłem ... Ordnung muß sein ;/
ktgracz 2009-11-05 20:08   
ktgracz - Profil ktgracz
z moich doświadczeń wynika wniosek dwojaki: jak masz odpowiednią ilość czyli na tzw. własny użytek (nie pamiętam chyba to 2 kartony/ os. ale w rejestrowanym, a czy w podręcznym też tak można to nie mam pojęcia - nie palę) to jak nie przyczepią się do nich w KRK, to i w TRF jaki w STN, będzie (chyba - bo w TRF byli ostatnio jacyś tacy strasznie czepialscy - w porównaniu do innych lotnisk - dla przybyszów z PL) bez problemowo. Z drugiej strony, co do substancji zakazanych czy jak papierosy za dużych ich ilości.. jak okaże się ze podpadasz Norwegom pod coś tam co sobie wymyślą, to nawet jak wyleciałeś z tym z KRK, w TRF powiedzą że masz zostawić lub zapłacić cło, to nie pomogą Tobie żadne paragony z krakowskiego duty-free. Podobnie w tradycyjnych liniach, jak w podręcznym masz coś co im nie pasuje np. lecąc z WAW do USA przez FRA, to krzyżaków nie obchodzi opakowanie/torebka, paragon z duty-free z WAW (np. 125ml małpkę - każą zostawić bez względu na to jakie będziesz miał na nią papiery) jak im z jakiś przyczyn nie będzie pasować to zostanie to w FRA, a Ty polecisz dalej bez. Ciekaw jestem - może inni mają odmienne szmuglerskie doświadczenia ;-)
mariusz.m 2009-11-05 16:32   
mariusz.m - Profil mariusz.m
Teoretycznie tak, ale wole sie upewnic bo nie wiem jak wyglada sytuacja kiedy kraj nie jest w UE itd. Jak w KRK kupie fajki to powiem tak jak radzil that zeby zapakowali jak na transfer. Apropo to "opakowanie" wazne jest 12 czy 24h ?
michalb 2009-11-05 14:42   
michalb - Profil michalb
mariusz, może spokojnie kupić papierosy w Polsce ,przecież możesz je mieć na własny użytek i to nie jest żadne przestępstwo
mariusz.m 2009-11-05 12:38   
mariusz.m - Profil mariusz.m
hm... Podobno Skandynawia jest bardzo droga a piszesz ze fajki w podobnej cenie kupie, nie jest to UE, ale paszportu nie trzeba i to duty-free obowiazuje normalnie jak na lotach poza UE i dlatego fajki sa tanie ? Nie czaje, pomotalem sie juz z tym hehe.
that 2009-11-05 11:55   
that - Profil that
W podobnej cenie kupisz fajki w TRF, bo to przeciez duty-free. Ale jesli tak bardzo chcesz polskie zabrac, nie powinno byc problemu, tylko lepiej jest poprosic o zapakowanie w taka siatke z paragonem, w jakie sie alkohole na transfer pakuje.
mariusz.m 2009-11-05 11:51   
mariusz.m - Profil mariusz.m
Moga mi kazac zapłacić jakies cło czy cos ? Wtedy to sie to juz pewnie nie oplaca.
mariusz.m 2009-11-05 10:47   
mariusz.m - Profil mariusz.m
Lece z KRK FR z nocka na Torp do STN tylko z bagazem podrecznym i czy moge w KRK kupić karton papierosów i w bagazu podrecznym dowieźć go do Londynu ? Na Torp nie przyczepia sie ze to polskie papierosy z polska akcyza a nie z norweska ?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy