Problem z płatnością Ryanair/mBank

Witam mam problem z platnoscia za bilet w Ryanair cena 0,01 PLN i chcialem zaplacic Visa/electron z Mbanku i wyskoczylo platnosc odrzucona-dodam ze sprawdzilem 3 inne karty i to samo. Zaplacilem Visa(classic) i dziwne bo napisalo ze calkowita kwota do zaplaty 0,01 a z konta juz zabralo 20,01 PLN. Czy ktos wie o co chodzi i kiedy odblokuja Visa/electron? Czy ktos ma Visa/electron z innego banku i kupowal ostatnio bilet?
29/10/2009 21:50  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
omega 2009-11-09 10:07   
omega - Profil omega
jak poluje? ktos kupuje bilet, placi, a pozniej nie leci, bo jest chory albo mu cos nie wyszlo? Ryan ma kase, a zbednych kilogramow nie - wiec dlaczego ma polowac? (no i w standby moze to miejsce jeszcze puscic).
pikus 2009-11-04 23:58   
pikus - Profil pikus
ja bym uwazal z tym zakupem 5 czy 6 biletow tylko po to zeby wykorzystac jeden. to troche nie fair bo te miejsca nie moga juz byc nikomu zaoferowane i z tego co wiem to ryan poluje na takich.....
gdn_37 2009-11-03 10:46   
gdn_37 - Profil gdn_37
miejmy nadzieję, że napisali to tak tylko na wszelki wypadek i jeszcze długo będą przy tym trwali ...
marqoos_pl 2009-11-03 10:26   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
dzięki, gralu :) jakoś nigdy mi się nie chciało tam zaglądać, więc stąd moje pytanie :)
gral 2009-11-03 09:45   
gral - Profil gral
marqoos: ten wpis pojawil sie po raz pierwszy juz chyba z pol roku temu, wtedy jak zaczeli pierwsze zapowiedzi z platnymi odprawami online. przy czym - w zaleznosci od wersji jezykowej - pojawial sie i znikal :) niestety, predzej czy pozniej nas dopadna... a przy okazji - w Wizz pojawil sie web checkin... od 7 dniu do 3 godzin przed wylotem. na razie tylko przy wylotach z Budapesztu, no ale zawsze to cos :)
marqoos_pl 2009-11-03 00:54   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Tak w temacie Visa Electron... Czy wcześniej w tabeli opłat Ryanair był wcześniej taki wpis: "Visa Electron - W ramach oferty specjalnej dla posiadaczy kart Visa Electron firma Ryanair w ograniczonym okresie nie będzie pobierać opłaty z tytułu płatności przy użyciu karty debetowej."? Dopiero teraz na to zwróciłem uwagę... Czyżby Ryanair zamierzał wprowadzić opłatę również za płatność VE? Powiem szczerze, że nie wiem, czy ten fragment nie był tam 'od zawsze'... Ktoś z Was coś na ten temat wie? Thx
disorder 2009-10-31 18:28   
disorder - Profil disorder
Czyli kicha, bo nie wydaje mi się, żebyśmy coś zwojowali w Ryanair. :-(
miras 2009-10-31 17:11   
miras - Profil miras
Zadzwoniłem do mBanku, zidentyfikowałem się i rozmawiałem z inna Panią Moniką, która postanowiła sprawdzić wszystko i z tego wynika (o czym gregory już wspomniał), że wina nie leży po stronie mBanku tylko po stronie Ryanair'a. Jak mi Pani wyjaśniła ze strony Ryanair w ogóle nie wpłynęło zapytanie o transakcje na kwotę 0,01 PLN.
miras 2009-10-31 16:56   
miras - Profil miras
A mi pani Monika napisała "uprzejmie Pana informuję, iż aby dokonywać transakcji internetowych kartą debetową visa electron, konieczne jest najpierw ustanowienie odrębnych limitów do płatności internetowych.
Limity należy ustanowić kontaktując się telefonicznie z konsultantem mLinii pod nr tel. 0 801 300 800 lub 0 42 6 300 800.
Karta visa electron spełnia wszystkie wymogi dokonywania transakcji, czyli płatności bezgotówkowe, transakcje gotówkowe oraz płatności internetowe."
disorder 2009-10-31 16:18   
disorder - Profil disorder
Dolny limit może być narzucany automatycznie. Np. wiem, że w LOT Charters dolna granica płatności wypukłą kartą na pokładzie wynosi 1 zł i jest to narzucone podobno przez PolCard.
disorder 2009-10-31 16:16   
disorder - Profil disorder
Odpowiedziano mi po raz kolejny, że bez wglądu w konto nie mogą podać przyczyny odrzucenia transakcji, ale problem może dotyczyć ustanowionych limitów karty do transakcji w necie. Może być np tak, że ktoś ustawił dolny limit 1 zł albo cuś. :) Więc w razie jeśli mieliście taki problem może warto do nich dryndnąć i pogadać z tym konsultantem. Ustali powód odrzucenia. Może jest ustawienie dolne 1 zł albo 0,02 PLN. Kto wie.
gdn_37 2009-10-31 01:29   
gdn_37 - Profil gdn_37
I nie tylko mBanku ... ja z moją VE Inteligo miałem dokładnie to samo ...
marqoos_pl 2009-10-31 01:09   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
hajaha - właśnie chodzi o to, że mimo uruchomionej takiej usługi nie zawsze takie transakcje przechodzą... ostatnio kilka osób miało problem z transakcjami w PLN/NOK/DKK... EUR/GBP działały bez żadnego problemu...
hajaha 2009-10-30 23:12   
hajaha - Profil hajaha
wystarczy zadzwonic do mBanku i poprosic o aktywowanie karty Electron do płatności w internecie;)
sama miałam ten sam problem, teraz działa idealnie i mogę nabywać ryanairowe bileciki za 1 gr;)
disorder 2009-10-30 20:42   
disorder - Profil disorder
Najgorsze było, kiedy tkwiłem bez grosza z zablokowanym kontem, a na każdego maila odpowiadał inny konsultant.
szot 2009-10-30 20:40   
szot - Profil szot
miras: najwyraźniej każdy konsultant w mBanku chodzi na inne szkolenia i sami mają problem, które informacje im przekazywane są aktuell a które już nie koniecznie
miras 2009-10-30 20:31   
miras - Profil miras
Disorder: bo mBank taki jest. Ja ze dwa lata temu zadałem pytnia jaka jest prowizja od wypłaty euro z bankomatu na terenie Polski. Najpierw od pięciu osób usłyszałem że nie ma takiej możliwości, a kiedy doszło do nich że taka możliwość jednak jest, to kazali mi samemu to sprawdzić wypłacając pieniądze i ewentualnie później składać reklamację ...
disorder 2009-10-30 20:18   
disorder - Profil disorder
Dostałem odpowiedź. Typowa dla mBanku spychologia. Jak wszystko działa, to niezły bank. Ale weź miej problem to Cię oleją. Proszą, żebym zadzwonił na infolinię i zidentyfikował się jako posiadacz konta, a oni sprawdzą transakcję. Odpisałem, że jestem oburzony spychologią. Że problem jest globalny i nie tylko w moim przypadku nie dało się zapłacić za bilet w cenie 1 grosza i nie ma potrzeby, żebym się identyfikował. Kiedyś za granicą zgubiłem dowód osobisty, a mBank zablokował mi kartę do bankomatu, gdyż naiwnie wierząc ich reklamie - zero prowizji za wypłaty z bankomatu za granicą - nie brałem gotówki, tylko wypłaciłem na miejscu z bankomatu. Oni natychmiast zablokowali mi kartę. Dzwoniłem do nich, ale kazali się zidentyfikować. Nie wziąłem z Polski hasła do telecentrum, a nie pamiętałem go, więc kazali podać numer dowodu. Sorry - zgubiłem. To paszport - sorry - nie wziąłem. Więc przykro im, nie pomogą. Znałem tylko hasło i login do konta w internecie. Zostałem bez grosza na ulicy. A okazało się, że istniało proste rozwiązanie. Pamiętałem login do internetu, wystarczyło się zalogować i zmienić hasło do ich mLinii telefonicznej. Nikt na to nie wpadł. A ja nie miałem takiej wiedzy. Około 30-40 konsultantów odpisywało na moje rozpaczliwe prośby o odblokowanie konta, ale żaden nie pomógł. Każdy uprawiał spychologię. Ostatecznie pożyczyłem kasę od znajomych. Ale gdybym był sam??? Co wtedy? Dobry bank, jak nic się nie chce i nie ma się niestandardowych pytań.
marqoos_pl 2009-10-30 12:55   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
hm... a ja np. nie wiedziałem, że to może być ze strony FR... chyba wcześniej nie miałem biletu za 0,01 PLN/NOK/DKK... wszystkie pozostałe zawsze jakoś bez problemu przechodziły... zobaczymy, co mBank na to odpowie...
miras 2009-10-30 12:16   
miras - Profil miras
gregory: wysyłamy po to, żeby ludzie z mBanku mieli co robić...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy