Lot z przesiadką - jak to jest?

Nigdy nie leciałem z przesiadką.Lecę do Irlandii przez London Stansted.Jak to się odbywa?Chodzi mi o to gdzie mam się udać po przylocie do Londynu?
11/02/2008 10:02  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mrader 2008-02-11 12:53   
mrader - Profil mrader
To faktycznie długo,w Dublinie jakoś szybko zawsze to szło.Może dlatego,że tak długo się idzie z samolotu do taśm..hm
aynis 2008-02-11 12:49   
aynis - Profil aynis
Wbrew pozorom na STN nie zajmuje to aż tak dużo czasu. Na Luton zdarzyło mi się stać przy taśmie 45 minut zanim wyjechały bagaże...
hamburg 2008-02-11 12:46   
hamburg - Profil hamburg
oohhh z bagazem mozna zapomniec na STN. Tam tak dlugo potzebuja aby przewiesc te bagaze.....ile ja sie tam nastalem jak przylecialem z AOC....
mrader 2008-02-11 12:45   
mrader - Profil mrader
19 lutego...:)
mrader 2008-02-11 12:40   
mrader - Profil mrader
No to będzie extremalnie,,,już się nie mogę doczekać toru przeszkód na Stansted...dzięki wszystkim za pomoc.:)ps.dam znać kto wygrał po powrocie...heh
aynis 2008-02-11 12:35   
aynis - Profil aynis
Hamburg: zgadza się. Mi ostatnio od wyjścia z samolotu do wyjścia z bagażem poza terminal zajęło 25 minut, a tłumów raczej nie było...
hamburg 2008-02-11 12:32   
hamburg - Profil hamburg
aynis: masz racja...cala procedura od samolotu nr 1 do nastepnego potrwa minimum 40min-45min.
aynis 2008-02-11 12:28   
aynis - Profil aynis
Faktycznie, żeby dojść od samolotu do kontroli paszportowej musisz przeznaczyć na to 15 minut, czasem więcej. Plus 15 minut na sam spacer do gate'u, jak już przejdziesz przez kontrolę osobistą...
hamburg 2008-02-11 12:26   
hamburg - Profil hamburg
mrader: Bys kupil bielt u tradycyjnego przewoznika byc nie musial ponownie wychodzic i wchodzic. Lepiej kup na poznieszy lot bo godzina jest naprawde malo. Jak bedziesz mial te dwa bielty i wyladujesz planowo to moze zdazysz na ten wczesnieszy lot. Zycze powodzenia. Mi sie wydaje ze Stansted jest wielkoscia podobny do Dublina. Tylko ze w Stansted nie trzeba tak dlugo isc do gate Ryanair jak jest to w Dublinie. Zato mi sie wydaje ze jest na Stansted jest wiecej pasazerow czili dlusze kolejki do security....gdzie mozesz naparawde duzo czasu stracic. Takie przynajmiej wrazenie odnioslem. Proponuje ci tez usiasc sie w samolocie z przodu i przy przejsciu abys mog szybko obusc samolot i szybko dodtzec do kontroli paszportowej. Jak nie bedziesz jeden z pierwszych i jeszcze inne samolote wyladuja w tym czasi troche tam tez postojisz.
aynis 2008-02-11 12:24   
aynis - Profil aynis
Całkiem spore, ale dasz radę :) Kontrole nie trwają zbyt długo, a potem to prosto pod gate, co zajmie Ci ok. 10-15 minut.
jaris 2008-02-11 12:24   
jaris - Profil jaris
to zależy co rozumiemy przez 'duże' lotnisko. Jak dla mnie jest duże i troszkę zajmuje pokonanie drogi od wyjścia z samolotu do kontroli paszportowej.
mrader 2008-02-11 12:22   
mrader - Profil mrader
Yhm...czy Stansted to duże lotnisko?chciałbym dokładniej oszacować moje szanse...
mrader 2008-02-11 12:16   
mrader - Profil mrader
Trochę,no to zostałem ładnie pocieszony...hehe.Chyba kupię jeszcze jeden bilet z Londynu do Dublina na późniejszą godzinę...
mrader 2008-02-11 12:12   
mrader - Profil mrader
Hm...lecę Ryanair,z Gdańska.bagażu nie mam,i odprawiam się przez neta.
mrader 2008-02-11 12:05   
mrader - Profil mrader
Dzięki za pomoc,swoją drogą to trochę pokręcone,wchodzisz,wychodzisz,wchodzisz-myślałem,że to jest jakoś uproszczone...:(Mam godzinę między przylotem a odlotem drugiego samolotu,odprawa online,bez bagażu.Chyba zdążę jeżeli ten pierwszy samolot wyląduje planowo?London Stansted to duże lotnisko w porównaniu do Dublin Airport?
hamburg 2008-02-11 10:23   
hamburg - Profil hamburg
mrader: Lecac tanimi liniami musie w portcie przesiadkowym musisz sie ponownie odprawidz jak w na lotnisku w Polsce. Jezeli nadales bagaz w Polsce musisz go odebrac przy tasme (bagggage claim). Pozniej musisz sie udac do wyjscia, przes kontrole paszportowa i wejsc na teren Wielkiej Britanii. Udajesz ponownie do odprawy biletowo-bagazowej na lotnisku Stansted. Nadajesz bagaz, odbierasz karty pokladowej i dalej procedura jak na lotnisku w Polsce. Przescie przes bramki bezpieczenstwa, do wyscia (gate) i do samolotu. Jezeli lecisz Ryanair i robisz online-check-in, oczywiscie nie musisz isc do stanowisk check-in tylko drukujesz sobie karte wstepu do samolotu juz w domu. Zycze ci milej podrozy i pamientaj ze przy spoznieniach lub odwolaniach lotow przewoznik nie odpowiada jak nie zdazysz na dalszy lot, nawet nezeli bedzie to ta sama linia lotnicza. Powodzenia
mrader 2008-02-11 10:06   
mrader - Profil mrader
Nigdy nie leciałem z przesiadką.Lecę do Irlandii przez London Stansted.Jak to się odbywa?Chodzi mi o to gdzie mam się udać po przylocie do Londynu?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy