Kalendarz lotów, a prawda...

Przegladajac forum i uzytkownikow sprawdzalem co niektorych zalogowanych uzytkownikow portalu i dochodze do wnioskow ze kilkanascie osob to nic nie robi tylko lata i az podziw mnie bierze ze tyle lataja albo poprostu wpisuja co im przyjdzie na mysl. Wiem ze odezwa sie tacy co beda twierdzic ze to prawda ale jakos mnie to nie przekonuje. Znam ludzi ktorzy lataja w interesach co tydzien ale jakos nie chce mi sie wierzyc ze uzytkownicy tego portalu wydaja fortuny na latanie od tak tylko zeby leciec no i moze troszek pozwiedzac dla mnie jest to nierealne a juz nie mowie o tych co laduja powiedzmy w Paryzu a na drugi dzien juz leca z lotniska oddalonego nawet o kilkaset kilometrow. Czemu to sluzy zeby byc lepszym czy jak ??
11/08/2009 21:40  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
that 2009-08-14 01:17   
that - Profil that
lmajchrowski: To moze zdradzisz, kogo miales na mysli? A jesli nie na forum, to chociaz wiadomoscia na priv?
gdn_37 2009-08-13 20:08   
gdn_37 - Profil gdn_37
szumny : pięknie napisałeś ... spodobało mi się :-)
gdn_37 2009-08-13 20:07   
gdn_37 - Profil gdn_37
lmajchrowski : wyluzuj ...
szumny 2009-08-13 11:59   
szumny - Profil szumny
lmajchrowski: Wracając do tematu wątku spróbuję Ci pokazać jak to wygląda w moim przypadku. Podróżuję dość dużo. Służbowo i prywatnie. Służbowo głównie do byłego ZSRR. Prywatnie tam gdzie są tanie bilety. Służbowo zawsze ten sam schemat: lotnisko(dworzec)-hotel-spotkanie-knajpa-hotel-lotnisko(dworzec). Zawsze pod krawatem, oficjalny i niemiłosiernie zmęczony udawanym zadowoleniem z towarzystwa. Prywatnie wyskakuję na kilka dni i wtedy jest plecak, śpiwór, spanie pod gołym niebem (rzadziej na lotnisku), u znajomych których mam w pobliżu kluczowych dla mnie lotnisk NRN i STN. Jeśli z żoną to tani hostel albo bierzemy auto z wypożyczalni i śpimy pod namiotem. Czasem hotel w typowo wypoczynkowych miejscowościach ale poza sezonem kiedy się proszą o klientów. Parę razy próbowałem kalkulować koszty 4-5 dniowego wyjazdu. Z reguły jest to około 100 EUR za te kilka dni na osobę. Część żarcia biorę oczywiście ze sobą ale jak wiesz do podręcznego za dużo człowiek nie zabierze. Przykładowo w listopadzie mam zabukowaną Maltę. Tydzień w hotelu to ok. 150 EUR za 2 osoby HF, Bilet tygodniowy na wszystkie autobusy na Malcie - 14 EUR,
Do tego dojazd do lotniska w PL + dodatkowo do żarcia, browar + cośtam, cośtam i jest szansa że tydzień 2 osób zamknie się w 150 EUR/os. No i oczywiście bilety lotnicze za około 5 EUR. A gdyby zrezygnować z hotelu to pewnie wyszłoby 100. Jak widzisz nie trzeba dużych pieniędzy i dużo czasu. Czasem wystarczy 2-3 dni urlopu. Odnośnie mojego kalendarza lotów to nie ma tam lotów "przyszłych", odbyte nie wszystkie są wpisane a niektóre daty wpisanych podałem w przybliżeniu bo ciężko odtworzyć kalendarz po 15-tu latach.
senatorius 2009-08-13 11:13   
senatorius - Profil senatorius
heheh, jakie to typowe... lmajchrowski nie znalazł dalszych argumentów na tezy forumowiczów (słuszne zresztą), to krzyczy, że "koniec wątku". :)
jurek 2009-08-13 08:51   
jurek - Profil jurek
Znowu podmianka ? Czy samolot się zepsuł ?
szot 2009-08-13 08:30   
szot - Profil szot
jurku: dziękuję za życzenia ale nie poleciałem za wielką kałużę. /// A co do kalendarzu lotów to Panie lmajchrowski: jest co najmniej kilka osób które latają dużo prywatnie, biznesowo lub zawodowo - tu 18 rejsów w tygodniu to pikuś, "Pan Pikuś" :))
szot 2009-08-13 07:28   
szot - Profil szot
lmajchrowski: czy to aby nie chodziło o mnie?
lmajchrowski 2009-08-13 04:48   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Koniec watku
jurek 2009-08-13 01:52   
jurek - Profil jurek
Oj dzieci dzieci... a łopatką go po łbie w tej piaskownicy.
senatorius 2009-08-13 01:26   
senatorius - Profil senatorius
lmajchrowski: Moje mniemanie o sobie uciekło, jak zobaczyło Twoje mniemanie o sobie. :o) Poprosiłbym Cię zatem o skonkludowanie Twojej wiedzy zdobytej dzięki tej miłej dyskusji, bo aby zamknąć wątek należy postawić wnioski, a takowych nie wysnułeś, tylko zachowałeś dla siebie. Ty samolubie. :o)
senatorius 2009-08-13 01:22   
senatorius - Profil senatorius
lmajchrowski: Proszę bardzo: "kilkanascie osob to nic nie robi tylko lata i az podziw mnie bierze ze tyle lataja albo poprostu wpisuja co im przyjdzie na mysl" + "u jednego z uzytkownikow naliczylem 18 lotow do konca wrzesnia co daje wiecej niz 2 w tygodniu czy to jest mozliwe". Zarzuciłeś kłamstwo.
lmajchrowski 2009-08-13 01:22   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
senatorius: jak na warszawiaka to slabe masz mniemanie o sobie a moze to ty palcem po mapie latasz. ja skonczylem ten temat a z toba klucil sie nie bede wiem wszystko na temat kalendarzy 100% prawda koniec kropka .
lmajchrowski 2009-08-13 01:17   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
senatorius: czy ja napisalem ze ktos klamie znajdz jeden post w ktorym wymieniam kogos ??? nie znajdziesz wiec nie zachowuj sie jak szesnastolatka. Czy uzupelnianie kalendarza jest obowiazkowe nie i ja tego nie robie. A Hamburg moze cos napisze o sobie jak mysli ze mi w zyciu mi nie wyszlo ja juz napisalme jest w Austrii niech zadzwoni do Swarovskiego. Bagi chcialem podyskutowac na ten temat. Na temat zarobkow nie chce rozmawiac bo to prywatna sprawa. Lepsza praca to pojecie wzgledne bo jeden bedzie lubial prace w banku a drugi jazde busem.
senatorius 2009-08-13 00:46   
senatorius - Profil senatorius
lmajchrowski: Jak na razie, to Ty zarzucasz ludziom kłamstwa i podawanie nieprawdziwych informacji, a sam masz w spisie zaledwie 15 rejsów (zdecydowanie dawnych), jak i fotki samolotów z symulatorów... Latasz placem po mapie, czy może tylko w symulatorze? Kto jak kto, ale hamburg akurat lata tyle, ile ma wpisane. I wcale nie głoduje podczas podróży, ani nie sypia na lotniskach.
lmajchrowski 2009-08-13 00:18   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Hamburg: zazdrosc?? ja tez latam moze nie tak czesto jak ty ale latam. Mowisz ze ktos daleko w zyciu nie zaszedl to wiesz proponuje ci jak juz jestes w Austrii zadzwonic do firmy Swarovski i zapytac o nazwisko Majchrowski oni ci juz wytlumacza o ile udostepniaja takie info. A jak chcesz to dam ci jeszcze kilka znanych marek i tam tez podzwonisz i mysle ze w tym wypadku to ja chyba bede mogl powiedziec ze ktos daleko w zyciu nie zaszedl jak juz tak chcesz sie chwalic swoimi osiagnieciami :)
jurek 2009-08-13 00:14   
jurek - Profil jurek
No proszę .. ekspedientka po niemiecku hambi po niemiecku.. a popłakali się ze śmiechu. Opowiedz teraz. Do września nie wytrzymam z ciekawości
...
hamburg 2009-08-13 00:04   
hamburg - Profil hamburg
*hehehe* Porozmawiamy o tym na zlocie....nie chodzi o akcent ale tez o rozne slowa i okreslenia. W supermarkecie nawet ekspedientka i ja poplakalismy sie ze smiechu :-)))
Poprostu nieporuzomienie. ;-) Trudno tutaj o tym pisac....wytlumacze na zlocie ;-)
jurek 2009-08-12 23:49   
jurek - Profil jurek
A jak z akcentem austriackim ? Bo mnie bardzo śmieszy.. przystosowałeś się już ?
hamburg 2009-08-12 23:47   
hamburg - Profil hamburg
jurek: To zazdrosc. Jestem taki szczesliwy ze podjalem sie tego wyzwania i sie przeprowadzilem do Wiednia. Latwo nie bylo ale dalem rade ;-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy