LOTem z przesiadką - prośba o rady

Mam zamiar skorzystać z usług naszego narodowego przewoźnika. Lecę z KRK do WAW, a stamtąd dalej w świat. Z KRK mam do wyboru kilka lotów - tak,że na miejscu mogę być od ~6 - ~1,5 przed odlotem na lotnisko docelowe. Czy bazując na swoim doświadczeniu, możecie stwierdzić, że w przypadku LOT na trasie z KRK do WAW raczej mogę liczyć na brak komplikacji typu "wypadnięty" samolot, mocno opóźniony, itd. i 1,5 przed odlotem to wystarczający czas , czy też lepiej jednak wziąć wcześniejszy lot do WAW ? Chciałbym lecieć Embraerem zamiast ATR(chyba,że polecacie:)), no i nie chcę tkwić na Okęciu wieczność. Poza tym, czy nadanie bagażu w KRK rzeczywiście zamyka sprawę i odbiorę go na lotnisku docelowym,a ponadto w WAW czeka mnie już jedynie kontrola bezpieczeństwa i wystarczy, jak będę "na chwilę"(~1godz.)przed odlotem ? Oczywiście lot z KRK na lotnisko docelowe za granicą z przesiadką w WAW zostanie kupiony jako całość na jednej rezerwacji...Bardzo dziękuję za Wasze rady.
28/07/2009 06:20  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jurek 2009-07-28 08:45   
jurek - Profil jurek
Alitalia tylko 2 razy mi zagubiła. LOT raz za to stłukł zawartość plecaka ;P
humbak 2009-07-28 08:42   
humbak - Profil humbak
jurku cezariu: Bo trzeba wsadzać plastykowe alkohole do środka. :o)
jurek 2009-07-28 08:23   
jurek - Profil jurek
LOT mi tez zrobił takie kuku jak AZ. Na trasie SZZ-WAW-LHR. Na dodatek stłukł zawartość plecaka i prezenty poszły się.... ten tego ;)
humbak 2009-07-28 08:05   
humbak - Profil humbak
amusedzie: Oczywiście, że 1,5 godziny to wystarczająco. Wszystko zależy, co chcesz robić na OKęciu. Przy odprawie w KRK dostaniesz karty pokładowe na całą podróż, zaś bagaż zostanie odprawiony na całą podróż. Nawet nie powinieneś wyjść ze strefy pasażerskiej na przesiadce. E170 i 175 to moje ulubione samoloty LOTowskiej floty. Uwielbiam! ATRki nie są złe, ale warczą. :o) jurku cezariu: Przesadzasz z tymi gubionymi bagażami. LOT to nie Alitalia, a WAW to nie FCO. :o)
amused 2009-07-28 07:46   
amused - Profil amused
stenus : Dzięki za odpowiedź. Czyli sugerujesz jednak ten,który przyleci najpóźniej do WAW (1,5godz.wystarczy?) ? Dodatkowo będzie to E170 (a z WAW E175) - tak przynajmniej podaje LOT na stronie. ATR są naprawdę tak tragiczne ? (osobiście nie lubię turbo śmigłowych) Jakie opinie o E170/175 ?
jurek 2009-07-28 07:36   
jurek - Profil jurek
Przez 1,5 godziny można pogapić się na samoloty i czas szybko zleci. Przy przesiadce poniżej godziny bagaż może nie dolecieć. Wiem z własnego doświadczenia.Stenusie ciekawe masz definicje czasu. A ile trwa momencik ;)
amused 2009-07-28 07:11   
amused - Profil amused
stenus : Dzięki za odpowiedź. Czyli sugerujesz jednak ten,który przyleci najpóźniej do WAW (1,5godz.wystarczy?) ? Dodatkowo będzie to E170 (a z WAW E175) - tak przynajmniej podaje LOT na stronie. ATR są naprawdę tak tragiczne ? (osobiście nie lubię turbo śmigłowych) Jakie opinie o E170/175 ?
humbak 2009-07-28 06:52   
humbak - Profil humbak
amusedzie: To bedzie jeden bilet zatem nie obchodzi Cie czy jakis lot sie opozni czy wypadnie. LOT Cie odpowiednio przerzuci. Niemniej ja bym kupoal na jak najkrotsza pzresiadke w WAW, bo choc to ladne lotnisko, to po co na nim siedziec 6 godzin? ATR ma swoj urok. A 1 godzina to wcale nie jst "chwila". To wiecznosc. Chwila jest 10 minut. :o)
amused 2009-07-28 06:30   
amused - Profil amused
Mam zamiar skorzystać z usług naszego narodowego przewoźnika. Lecę z KRK do WAW, a stamtąd dalej w świat. Z KRK mam do wyboru kilka lotów - tak,że na miejscu mogę być od ~6 - ~1,5 przed odlotem na lotnisko docelowe. Czy bazując na swoim doświadczeniu, możecie stwierdzić, że w przypadku LOT na trasie z KRK do WAW raczej mogę liczyć na brak komplikacji typu "wypadnięty" samolot, mocno opóźniony, itd. i 1,5 przed odlotem to wystarczający czas , czy też lepiej jednak wziąć wcześniejszy lot do WAW ? Chciałbym lecieć Embraerem zamiast ATR(chyba,że polecacie:)), no i nie chcę tkwić na Okęciu wieczność. Poza tym, czy nadanie bagażu w KRK rzeczywiście zamyka sprawę i odbiorę go na lotnisku docelowym,a ponadto w WAW czeka mnie już jedynie kontrola bezpieczeństwa i wystarczy, jak będę "na chwilę"(~1godz.)przed odlotem ? Oczywiście lot z KRK na lotnisko docelowe za granicą z przesiadką w WAW zostanie kupiony jako całość na jednej rezerwacji...Bardzo dziękuję za Wasze rady.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy