×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Strajk na Okęciu


Protestują pracownicy personelu naziemnego na lotnisku Warszwa-Okęcie. Rzecznik Polskich Portów Lotniczych Artur Burak powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia, że nie są odprawiani pasażerowie linii Central Wings, EuroLOT i PLL LOT. Pracownicy LOT Ground Services rozpoczęli swój protest o 6-ej. Ich strajk oznacza, że nie ma odprawy zarówno przy stanowiskach biletowych, jak i przy bramkach. A zatem pasażerowie muszą się liczyć z dużymi opóźnieniami rejsów. Nieoficjalnie pracownicy personelu naziemnego zapowiadają, że ich strajk potrwa do ósmej.

06/02/2008 09:24,  
<>

gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Cezary - Profil
Cezary
  
Z licznych moich lotniczych doswiadczeń służby naziemne bagażami walą jak kamieniami o ścianę. Służby naziemne LOT nie są wyjątkiem. Niszczą nam bagaże i jeszcze żądają
podwyżek ? Zwykła granda.

Do służ naziemnych LOT ! Jak byście się czuli jak toś Pana/Pani walizką kopie, wali, upuszcza z kilku metrów na ziemię ???????????
06/02/2008 22:23  

Cezary - Profil
Cezary
  
TomekK: do opóźnień rejsów w LOT ostatnio dochodzi bez specjalnej przyczyny. Nie trzeba do tego strajku. A ten strajk chyba był "dziki" skoro niezapowiedziany. Nie wiem jak wygląda to od strony prawnej ale za dzikie strajki odpowiadają finansowo organizatorzy czyli zwiazki zawodowe.
Ostatnio leciałem z SZZ przez WAW do LHR. Samolot miał odlecieć o 5:50. Wszyscy pasażerowie karnie siedzieli w samolocie kuz o 05:45. Bez specjalnej przyczyny odleciał o 6:20 i na Okęciu wylądowałem o 7:20. Z WAW w Terminalu 1 wywoływali mnie już przez megafony bo samolotem do Londynu miałem odlecieć 0 7:45. Dobiegłem świnskim truchtem do gate i dotarłem (oczywiście autobusem) do samolotu. Niestety mojego bagażu nie zdążyli przeładować. Doleciał kolejnym samolotem i do Londynu i z lotniska do drzwi domu dowiozła go firma lotniskowa LHR. Tyle że LOT stłukł flaszkę polskiej wódki jaką miałem w prezencie. Była zapakowana w środku dużego plecaka między ciuchami. Jak oni to zrobili to nie wiem. Wszystko musiałem wrzucić do pralki. Kopali w plecak czy co ?
A do Londynu samolot wystartował punktualnie. Słyszałem w mediach że na piątek strajk zapowiada personel pokładowy. Fajnie..
NIECH TO WRESZCIE KUPI LUFTHANSA. Nagle wszystko bedzie działać jak należy.
06/02/2008 22:00  

  
Nie chcem sobie wyobrazic co tam musialo sie dziac.....juz jak jest ,,normalny´´ dzien to jest to koszmar. Full ludzi....chaos...a jak jeszcze taki strajk....Boze. Niech pospiesza sie z T2. Do tej pory na ktorych lotniskach ja bylem to WAW po AOC jest najgorszym lotniskiem.
06/02/2008 21:46  

  
SZOT: właśnie nie wiem o co chodzi, nie było ogłoszonej wcześniej akcji protestacyjnej. Może ktoś z kręgów bardziej "okęciowych" wie coś więcej?
06/02/2008 10:05  

  
W środę rano w godzinach od 6 do 8 z powodu akcji protestacyjnej w spółce LGS, doszło do opóźnienia 21 rejsów samolotów odlatujących z Warszawy. Rejsy przylatujące do Warszawy obsługiwane są przez firmę WAS, konkurencyjną wobec LGS .
06/02/2008 09:59  

SZOT - Profil
SZOT
  
Czyli co, strajk z zaskoczenia po prostu zmówili się, że dziś rano przyjdą do pracy ale nie będą się z niej rozliczać? no ładnie... a jaki był powód strajku? przeciążenie, za dużo pracy/obowiązków, nie nadążają?
06/02/2008 09:34  

  
I po strajku - info ze strony lotniska:
Strajk pracowników LOT Ground Services zakończony
O godz. 8.00 strajk pracowników firmy LOT Ground Services został zakończony.
Odprawy linii Centralwings, Eurolot i Polskich Linii Lotniczych LOT zostały przywrócone.
Jeszcze raz podkreślamy, że strajk dotyczył wyłącznie pracowników LOT Ground Services zajmującej się obsługą linii lotniczych Centralwings, Eurolot i Polskich Linii Lotniczych LOT.
06/02/2008 09:32  

SZOT - Profil
SZOT
  
Mój boże, Okęcie to ma pecha na całego!
06/02/2008 09:26  

  
Protestują pracownicy personelu naziemnego na lotnisku Warszwa-Okęcie. Rzecznik Polskich Portów Lotniczych Artur Burak powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia, że nie są odprawiani pasażerowie linii Central Wings, EuroLOT i PLL LOT.
Pracownicy LOT Ground Services rozpoczęli swój protest o 6-ej. Ich strajk oznacza, że nie ma odprawy zarówno przy stanowiskach biletowych, jak i przy bramkach. A zatem pasażerowie muszą się liczyć z dużymi opóźnieniami rejsów.
Nieoficjalnie pracownicy personelu naziemnego zapowiadają, że ich strajk potrwa do ósmej.
06/02/2008 09:25  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie