×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


1£ opłaty za skorzystanie ze strefy drop-off


Od maja na lotnisku Luton obowiązywać będzie nowa opłata. Władze portu pobierać będą 1 funta od każdego, kto będzie odwozić pasażerów na lotnisko. Opłaty obowiązywać będą w tak zwanej drop-off zone, tuż przy głównym terminalu - doniósł goniec.com. Portal opisuje nową procedurę, według której po wniesieniu stosownej opłaty, kierowcy będą mogli zatrzymać się przy terminalu na 10 minut. Jak łatwo sie domyslić, pomysł ma wielu przeciwników. Wielu z nich przypomina, że w ubiegłym roku na Luton wprowadzono już jednofuntowe opłaty za wózki bagażowe, a także za worki foliowe, do których przepakowywane są niektóre produkty. Lotnisko broni się i twierdzi, że bardzo łatwo jest uniknąć uiszczania opłat za odwożenie pasażerów, bo "wystarczy ich odwieźć na parking tymczasowy, skąd mogą wziąć bezpłatny autobus prosto pod terminal". Władze portu lotniczego w Luton zapowiadają, że płatna strefa ulegnie zmianie. Pojawi się więcej miejsc parkingowych, a także specjalna zatoczka dla niepełnosprawnych. - Opłata za odwożenie pasażerów jest niewielka i jednocześnie przypomina kierowcom o tym, że czas na postój jest ograniczaony. Dzięki temu ruch kołowy przy terminalu będzie płynny. Chcemy, aby nasi pasażerowie mogli korzystać ze wszystkich części lotniska w spokoju i bez stresu – mówi dyrektor portu Nic Horton. Pradopodobnie takie same opłaty zostaną wprowadzone na lotniskach w Belfaście i Cardiff, ponieważ zarządza nimi ten sam operator. Źródło: Onet.pl

10/04/2009 11:16,  
<>

gość_bf650 - Profil
gość_bf650
  

  
hamburg: żebys nie wykrakał:) z taką opłatą spotkałem się na lotnisku Bole w Addis Abebie. Musiałem zapłacić ok. 1 dolara za wejście na lotnisko... żeby potwierdzić lot w biurze THY - a i tak było zamknięte:/
12/04/2009 20:35  

  
4tech: :-D No pieknie...nie dlugu pasazer bedzie za to placic ze oglada sobie tablice odlotow, czy kozysta z siedzen ;-)
10/04/2009 11:38  

  
hamburgu: podonba oplata jest tez od dluzszego czasu w BHX, a takze teraz wprowadza ja BRS...wiec LTN to nie wyjatek...
10/04/2009 11:34  

  
bagi: Ale poki pasazerowie beda siedziec cicho to takie oplaty beda na porzadku dzienym. W DE poszlo szybko....pasazerowie zaczeli sie skarzyc.......i zabronili. ,,Ordnung muss sein´´ :-D
10/04/2009 11:30  

  
Mi to od razu przyszlo porownanie z 1£ za kibel w FR:) Hamburg: w sumie racja uiszczajac oplate lotniskowa masz prawo korzystac z infrastruktury lotniska, ale coz....
10/04/2009 11:26  

  
Czego to oni nie wymysla....z ludzi idiotow robia. A zaraz FRanca przwidzi ,,koniec swiata´´ dla LTN. Co za komedia.
Czy w UK istnieje cos takiego jak urzad ochrony konsumenta? Jak tak widze na te wszystkie oplaty w UK to dochodze do wniosku ze nie. W DE urzad ochrony konsumenta zabronil wprowadzenie oplaty terminalowej na lotnisku w HHN, tlumaczac ze pasazer juz raz placi podczas rezerwacji oplate lotniskowa i ma z tego tytulu prawo do uzycia terminala.
10/04/2009 11:23  

  
Od maja na lotnisku Luton obowiązywać będzie nowa opłata. Władze portu pobierać będą 1 funta od każdego, kto będzie odwozić pasażerów na lotnisko. Opłaty obowiązywać będą w tak zwanej drop-off zone, tuż przy głównym terminalu - doniósł goniec.com.
Portal opisuje nową procedurę, według której po wniesieniu stosownej opłaty, kierowcy będą mogli zatrzymać się przy terminalu na 10 minut.

Jak łatwo sie domyslić, pomysł ma wielu przeciwników. Wielu z nich przypomina, że w ubiegłym roku na Luton wprowadzono już jednofuntowe opłaty za wózki bagażowe, a także za worki foliowe, do których przepakowywane są niektóre produkty.

Lotnisko broni się i twierdzi, że bardzo łatwo jest uniknąć uiszczania opłat za odwożenie pasażerów, bo "wystarczy ich odwieźć na parking tymczasowy, skąd mogą wziąć bezpłatny autobus prosto pod terminal".

Władze portu lotniczego w Luton zapowiadają, że płatna strefa ulegnie zmianie. Pojawi się więcej miejsc parkingowych, a także specjalna zatoczka dla niepełnosprawnych.

- Opłata za odwożenie pasażerów jest niewielka i jednocześnie przypomina kierowcom o tym, że czas na postój jest ograniczaony. Dzięki temu ruch kołowy przy terminalu będzie płynny. Chcemy, aby nasi pasażerowie mogli korzystać ze wszystkich części lotniska w spokoju i bez stresu – mówi dyrektor portu Nic Horton.

Pradopodobnie takie same opłaty zostaną wprowadzone na lotniskach w Belfaście i Cardiff, ponieważ zarządza nimi ten sam operator.

Źródło: Onet.pl
10/04/2009 11:16  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie