×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe samoloty dla LOT-u mimo straty


Według Ministerstwa Skarbu, LOT może kontynuować wymianę swojej powietrznej floty.Nowe Embraery i Boeingi mogą już w maju lub czerwcu wzbogacić flotę PLL LOT, choć spółka ta ma trudności finansowe - poinformował wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik. "LOT kontynuuje procesy mające na celu pozyskanie nowych samolotów. Początek wymiany floty rozpocznie się w maju, czerwcu 2009 roku" - powiedział wiceminister Gawlik. Z danych resortu wynika, że od 2006 r. realizowany jest w LOT program wymiany floty średnio- i długodystansowej. Program zakłada pozyskanie w latach 2009-2012 samolotów Embraer 175 oraz samolotów Boeing 787. Działania te oznaczają potrzeby inwestycyjne w okresie 2009-2012 w wysokości nie mniej niż pół miliarda zł. "LOT nie zrezygnował z ani jednego zamówienia nowego samolotu, który jest niezbędny do tego, abyśmy mogli mówić o naszej konkurencyjności. Mamy bardzo dobrą flotę, jednak ze względu intensywnego ich eksploatowania - (samoloty) zużywają się" - powiedział obecny w Sejmie nowy p.o. prezes PLL LOT Sebastian Mikosz. W styczniu 2008 r. LOT poinformował, że podpisał umowę z brazylijskim producentem Embraer na dostawę, w latach 2009-2012, dwunastu samolotów. Nowe maszyny miały sukcesywnie zastępować eksploatowane obecnie przez LOT Embraery 145, najmniejsze pasażerskie samoloty odrzutowe oferowane przez Brazylijczyków. Zawarta umowa przewidywała dostawę dwunastu samolotów Embraer ERJ- 175, ale dopuszczała możliwość zamiany czterech ostatnich egzemplarzy na większe modele ERJ-190 lub 195. LOT nie podał wartości umowy.Ministerstwo Skarbu Państwa podało że, strata PLL LOT w 2008 wyniosła 600 mln złotych... źródło:Onet.pl

03/04/2009 02:00,  
<>

gość_30318 - Profil
gość_30318
  

  
Nie no, po prostu kurna rewelacja. Te samoloty, które są - niewykorzystywane. 737-ki po Centralce - stoją. LF niski, bo jest kryzys i mało ludzi lata. A ci, w czasie zapaści finansowej, zamiast jak najdłużej odwlec przyjęcie zamówienia, odbierają kolejne samoloty (ciekawe czy mają już wyszkolone załogi), zaczynają płacić wysokie raty leasingowe (dużo wyższe niż dla stojących benków) i jeszcze się tym chwalą! No ale nic, Skarb Państwa zapłaci. Zresztą pewnie w sumie odbiorą znacznie mniej niż się przechwalają, jeśli w ogóle.
03/04/2009 14:32  

  
Według Ministerstwa Skarbu, LOT może kontynuować wymianę swojej powietrznej floty.Nowe Embraery i Boeingi mogą już w maju lub czerwcu wzbogacić flotę PLL LOT, choć spółka ta ma trudności finansowe - poinformował wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.
"LOT kontynuuje procesy mające na celu pozyskanie nowych samolotów. Początek wymiany floty rozpocznie się w maju, czerwcu 2009 roku" - powiedział wiceminister Gawlik.
Z danych resortu wynika, że od 2006 r. realizowany jest w LOT program wymiany floty średnio- i długodystansowej. Program zakłada pozyskanie w latach 2009-2012 samolotów Embraer 175 oraz samolotów Boeing 787. Działania te oznaczają potrzeby inwestycyjne w okresie 2009-2012 w wysokości nie mniej niż pół miliarda zł.
"LOT nie zrezygnował z ani jednego zamówienia nowego samolotu, który jest niezbędny do tego, abyśmy mogli mówić o naszej konkurencyjności. Mamy bardzo dobrą flotę, jednak ze względu intensywnego ich eksploatowania - (samoloty) zużywają się" - powiedział obecny w Sejmie nowy p.o. prezes PLL LOT Sebastian Mikosz.
W styczniu 2008 r. LOT poinformował, że podpisał umowę z brazylijskim producentem Embraer na dostawę, w latach 2009-2012, dwunastu samolotów. Nowe maszyny miały sukcesywnie zastępować eksploatowane obecnie przez LOT Embraery 145, najmniejsze pasażerskie samoloty odrzutowe oferowane przez Brazylijczyków.
Zawarta umowa przewidywała dostawę dwunastu samolotów Embraer ERJ- 175, ale dopuszczała możliwość zamiany czterech ostatnich egzemplarzy na większe modele ERJ-190 lub 195. LOT nie podał wartości umowy.Ministerstwo Skarbu Państwa podało że, strata PLL LOT w 2008 wyniosła 600 mln złotych...
źródło:Onet.pl
03/04/2009 02:07  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie