×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sałek za Kamińskiego?


maciek_krk
maciek_krk
Jak dowiedział się serwis konkurencjny serwis .Zbigniew Sałek już w marcu może zastąpić na fotelu prezesa lotniska w Balicach Kamila Kamińskiego. Kamil Kamiński, prezes Airport Kraków, będzie musiał opuścić zarząd lotniska. O tym, że zostanie wkrótce odwołany, mówił sam jeszcze w ubiegłym roku. Do końca marca te przewidywania mają się sprawdzić. Fotel prezesa w takiej instytucji jak lotnisko dobierany jest z klucza politycznego. Pisaliśmy o tym w serwisie TanieLatanie.net tuż po nominacji Kamińskiego. Mimo tego politycznego wsparcia Kamil Kamiński jest pierwszą osobą, która ruszyła lotnisko w Balicach, a jego zespół zaplanowała w sensowny sposób rozwój portu. Niestety ostatnio Kamiński popełnił sporo błędów w negocjacjach z liniami lotniczymi. Efekt: w Krakowie ubyło linii lotniczych - zyskały podkatowickie Pyrzowice. Wzrost liczby pasażerów nie jest też tak imponujący jak przed rokiem. Za niewłaściwe decyzje i kiepskie wyniki Kamiński zapłaci stanowiskiem. Jego miejsce zajmie najprawdopodobniej związany z Platformą Obywatelską Zbigniew Sałek. - Nie mogę potwierdzić tego na pewno - mówił w rozmowie z serwisem TanieLatanie.net sam zainteresowany. Sałek chętnie przyjął by propozycję, bo jak twierdzi bliżej mu do lotnictwa niż kultury, którą teraz się zajmuje. - Na razie oficjalnie nie dostałem takich propozycji - dodaje. Zbigniew Sałek jest pasjonatem lotnictwa i ma spore doświadczenie w branży. Takim nie dysponował żaden z prezesów krakowskiego lotniska. Sałek był dyrektorem naczelnym Państwowych Portów Lotniczych w Warszawie (od 1994 do 1999 r.) i prezesem zarządu portu lotniczego w Lublinie. Obecnie, wprawdzie kieruje Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie (instytucji zajmującej się promocją kultury polskiej za granicą), ale jeszcze do końca 2007 roku był wiceprezesem wrocławskiego lotniska odpowiedzialnym za rozwój i inwestycje. Jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobył Międzynarodowy Certyfikat Zarządzania Lotniskami ICAO w Montrealu. Skończył także kursy m.in. z zakresu zarządzania i organizacji, finansów i ekonomii. Zbigniew Sałek jest także członkiem IAAE - Międzynarodowego Stowarzyszenia Menadżerów Lotnictwa w Waszyngtonie, a od maja 2007 roku zasiada w zarządzie.

04/02/2008 19:06,  
<>

gość_d42a4 - Profil
gość_d42a4
  

  
cezary: ale nie może, bo ciocia juz pracuje na lotnisku. Byłby nepotyzm, a przypominam że za to POleciała Zyta G...:)
05/02/2008 00:46  

Cezary - Profil
Cezary
  
maciek_krk na prezesa kurnika ! Może to całkiem rozsądny pomysł ? Do pisania bedzie miał sekretarke co zna ortografię. A chęci co do rozwoju Balic ma duże ! hi hi hi :)
05/02/2008 00:39  

  
maxX:myślę, że kilku chętnych by się znalazło;)
05/02/2008 00:39  

  
qsh: a skąd chcesz wziąć ludzi znających się choć trochę na lotnictwie??? Jak wzięli do kurnika kolesia prosto z lasu, to dopiero poszło. Ktoś na forum chętny do zostania szefem? :D
05/02/2008 00:35  

  
Czyli z deszczu pod rynnę? Wszyscy wiemy jak daremną instytucją jest/są PPL, a to, że ktoś firmował swoim nazwiskiem tą żenadę przez pięć lat, dobrze o nim nie świadczy...
05/02/2008 00:34  

  
maciek: trzeba było napisać "jak dowiedział się maciek krk" :P No ale zimny wychów admina robi swoje, wszyscy boją się podać źródło w postaci konkurencyjnego portalu. A może akurat tutaj by wypadało.
05/02/2008 00:17  

  
Salek był vice prezesem lotniska wWrocławiu i uwierzcie mi że Kamiński jest lepszy od niego. Po prostu znajdzie sobie ciepłą posadkę na lotnisku, a tam trzeba managera z prawdziwego zdarzenia, a nie kolesia z politycznego mianowania bo on takim będzie. Niestety.
04/02/2008 19:52  

  
To, ze Salek byl dyrektorem PPL, to wcale dobrze nie brzmi, podobnie jak dla Redakcji pewnie dobrze nie zabrzmi, ze maciekkrk cytuje konkurencyjny portal. hihihih
04/02/2008 19:14  

maciek_krk - Profil
maciek_krk
  
Więc reszcie ktoś kto zna się na lotnictwie
04/02/2008 19:10  

maciek_krk - Profil
maciek_krk
  
Jak dowiedział się serwis konkurencjny serwis .Zbigniew Sałek już w marcu może zastąpić na fotelu prezesa lotniska w Balicach Kamila Kamińskiego.

Kamil Kamiński, prezes Airport Kraków, będzie musiał opuścić zarząd lotniska. O tym, że zostanie wkrótce odwołany, mówił sam jeszcze w ubiegłym roku. Do końca marca te przewidywania mają się sprawdzić. Fotel prezesa w takiej instytucji jak lotnisko dobierany jest z klucza politycznego. Pisaliśmy o tym w serwisie TanieLatanie.net tuż po nominacji Kamińskiego. Mimo tego politycznego wsparcia Kamil Kamiński jest pierwszą osobą, która ruszyła lotnisko w Balicach, a jego zespół zaplanowała w sensowny sposób rozwój portu. Niestety ostatnio Kamiński popełnił sporo błędów w negocjacjach z liniami lotniczymi. Efekt: w Krakowie ubyło linii lotniczych - zyskały podkatowickie Pyrzowice. Wzrost liczby pasażerów nie jest też tak imponujący jak przed rokiem. Za niewłaściwe decyzje i kiepskie wyniki Kamiński zapłaci stanowiskiem.

Jego miejsce zajmie najprawdopodobniej związany z Platformą Obywatelską Zbigniew Sałek. - Nie mogę potwierdzić tego na pewno - mówił w rozmowie z serwisem TanieLatanie.net sam zainteresowany. Sałek chętnie przyjął by propozycję, bo jak twierdzi bliżej mu do lotnictwa niż kultury, którą teraz się zajmuje. - Na razie oficjalnie nie dostałem takich propozycji - dodaje.

Zbigniew Sałek jest pasjonatem lotnictwa i ma spore doświadczenie w branży. Takim nie dysponował żaden z prezesów krakowskiego lotniska. Sałek był dyrektorem naczelnym Państwowych Portów Lotniczych w Warszawie (od 1994 do 1999 r.) i prezesem zarządu portu lotniczego w Lublinie. Obecnie, wprawdzie kieruje Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie (instytucji zajmującej się promocją kultury polskiej za granicą), ale jeszcze do końca 2007 roku był wiceprezesem wrocławskiego lotniska odpowiedzialnym za rozwój i inwestycje.

Jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobył Międzynarodowy Certyfikat Zarządzania Lotniskami ICAO w Montrealu. Skończył także kursy m.in. z zakresu zarządzania i organizacji, finansów i ekonomii. Zbigniew Sałek jest także członkiem IAAE - Międzynarodowego Stowarzyszenia Menadżerów Lotnictwa w Waszyngtonie, a od maja 2007 roku zasiada w zarządzie.
04/02/2008 19:07  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie