Kraków chce wsparcia na loty do Rzymu

Znów ktoś chce publicznych pieniędzy? Czy mało dopłacamy do dróg, kolei, komunikacji miejskiej? Do tego transport lotniczy jest według mnie ostatnim jaki powinien otrzymywać wsparcie. Dopłacać do tego, żeby latał pusty samolot? Bez sensu. Jeśli byliby chętni na takie loty to w końcu znajdzie się linie która takie połączenie uruchomi. Że LOT się zwinął to nie dziwne. Oferować loty do Rzymu za kwotę za jaką można polecieć do np. Hong Kongu? Już prędzej bym widział wspieranie dalekobieżnego ruchu w transporcie kolejowym bo tutaj są duże moce przewozowe do wykorzystania tylko polityka kolei państwowych różnych krajów (= ceny) skutecznie to blokuje. Nawet takie Kraków - Rzym jest możliwe w jedną noc(typu 18 - 10) przy zastosowanie składu dużych prędkości (i remontu torów na polskim odcinku...). Ruch lotniczy pozostawmy tam gdzie są chętni aby zarabiać bez dopłat z podatków, i na dłuższych trasach.
26/03/2009 09:18  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
krzysiekl 2009-03-26 09:29   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Znów ktoś chce publicznych pieniędzy? Czy mało dopłacamy do dróg, kolei, komunikacji miejskiej?
Do tego transport lotniczy jest według mnie ostatnim jaki powinien otrzymywać wsparcie. Dopłacać do tego, żeby latał pusty samolot? Bez sensu. Jeśli byliby chętni na takie loty to w końcu znajdzie się linie która takie połączenie uruchomi. Że LOT się zwinął to nie dziwne. Oferować loty do Rzymu za kwotę za jaką można polecieć do np. Hong Kongu?

Już prędzej bym widział wspieranie dalekobieżnego ruchu w transporcie kolejowym bo tutaj są duże moce przewozowe do wykorzystania tylko polityka kolei państwowych różnych krajów (= ceny) skutecznie to blokuje.
Nawet takie Kraków - Rzym jest możliwe w jedną noc(typu 18 - 10) przy zastosowanie składu dużych prędkości
(i remontu torów na polskim odcinku...).

Ruch lotniczy pozostawmy tam gdzie są chętni aby zarabiać bez dopłat z podatków, i na dłuższych trasach.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama