2,7 mili od katastrofy w Cardiff

Samoloty z eskadry lotniczej Red Arrows (Czerwone Strzały) minęły się w odległości zaledwie 2,7mili z Boeingiem 737, na którego pokładzie byli turyści. 158 pasażerów plus zaloga samolotu cudem uniknęli śmierci. Piloci akrobatycznych samolotów Hawk wracali właśnie z pokazów Weston-super-Mare na lotnisko w Bristolu. Lecieli w trzech grupach. Z kolei Boeing 737 leciał do Cardiff. I to wieża kontrolna w tym mieście poleciła pilotom jednej grupy małych maszyn wznieść się dokładnie na pułap, na którym znajdował się pasażerski Boeing. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zawiodła komunikacja pomiędzy wieżami kontrolnymi w Bristolu i Cardiff. Jednak na chwilę przed możliwą katastrofą, pilot prowadzacy eskadre Hawków zauważył w chmurach, że zbliża się do nich pasażerski Boeing. Wszyscy zdążyli błyskawicznie zareagować. Jak jednak podkreślił pilot Hawka, gdyby widoczność była mniejsza, to "ryzyko kolizji byłoby bardzo wysokie".Po wyminieciu B737, piloci eskadry akrobatycznej bezpiecznie wyladowali na lotnisku w Bristolu. żródło: "Daily Mail", BBC-West,Radio-Real...
14/03/2009 03:51  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marian 2009-03-15 20:30   
marian - Profil marian
taki mały OT: ze stronki aeraranna: "15th January 2009 - Etihad Airways is extending its services in Ireland with the announcement of a new codeshare agreement with Aer Arann which will provide travellers from Cork and Galway with greater access to 48 destinations around the world through its Abu Dhabi hub." mam nadzieje, ze sie 4techu nie gniewasz :)
4tech 2009-03-14 03:56   
4tech - Profil 4tech
Samoloty z eskadry lotniczej Red Arrows (Czerwone Strzały) minęły się w odległości zaledwie 2,7mili z Boeingiem 737, na którego pokładzie byli turyści. 158 pasażerów plus zaloga samolotu cudem uniknęli śmierci.
Piloci akrobatycznych samolotów Hawk wracali właśnie z pokazów Weston-super-Mare na lotnisko w Bristolu. Lecieli w trzech grupach. Z kolei Boeing 737 leciał do Cardiff. I to wieża kontrolna w tym mieście poleciła pilotom jednej grupy małych maszyn wznieść się dokładnie na pułap, na którym znajdował się pasażerski Boeing. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zawiodła komunikacja pomiędzy wieżami kontrolnymi w Bristolu i Cardiff.
Jednak na chwilę przed możliwą katastrofą, pilot prowadzacy eskadre Hawków zauważył w chmurach, że zbliża się do nich pasażerski Boeing. Wszyscy zdążyli błyskawicznie zareagować. Jak jednak podkreślił pilot Hawka, gdyby widoczność była mniejsza, to "ryzyko kolizji byłoby bardzo wysokie".Po wyminieciu B737, piloci eskadry akrobatycznej bezpiecznie wyladowali na lotnisku w Bristolu.
żródło: "Daily Mail", BBC-West,Radio-Real...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy