Lotnisko w Sochaczewie

Gazetapl: Austriacki fundusz inwestycyjny Airport International specjalizujący się w budowie lotnisk, wyłoży 60 milionów euro na przebudowę byłego lądowiska wojskowego w Sochaczewie na międzynarodowy port lotniczy. Inwestycja ma być zakończona na EURO 2012. Hans-Peter Dohr członek zarządu Airport International w rozmowie z austriackim dziennikiem gospodarczym WirtschaftsBlatt zapowiada, że pieniądze na budowę będą pochodziły w stu procentach ze środków funduszu W przyszłości lotnisko w Sochaczewie mogłoby być wykorzystywane przez tanich przewoźników, dla których Okęcie jest zbyt ciasne i zbyt drogie. Fundusz Airport International, który zainteresował się Sochaczewem jeszcze jako Meinl Airport International, zmienił w lecie zarząd. Nowe władze podtrzymały wszystkie obowiązania inwestycyjne poprzedników, w tym także obietnicę zainwestowania w Sochaczewie 210 milionów euro. Zarząd Airport International ma nadzieję na dofinansowanie inwestycji z funduszy europejskich, z których do 2013 roku ma popłynąć miliard 200 milionów euro na rozbudowę polskich lotnisk.
09/02/2009 14:17  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mikrobit 2009-02-09 22:58   
mikrobit - Profil mikrobit
byłem tam w latach 1987-89 w słuzbie zasadniczej :) i przyznam ze chetnie bym tam teraz wyladowal jako cywil
leemc 2009-02-09 14:18   
leemc - Profil leemc
Gazetapl: Austriacki fundusz inwestycyjny Airport International specjalizujący się w budowie lotnisk, wyłoży 60 milionów euro na przebudowę byłego lądowiska wojskowego w Sochaczewie na międzynarodowy port lotniczy. Inwestycja ma być zakończona na EURO 2012.
Hans-Peter Dohr członek zarządu Airport International w rozmowie z austriackim dziennikiem gospodarczym WirtschaftsBlatt zapowiada, że pieniądze na budowę będą pochodziły w stu procentach ze środków funduszu

W przyszłości lotnisko w Sochaczewie mogłoby być wykorzystywane przez tanich przewoźników, dla których Okęcie jest zbyt ciasne i zbyt drogie.

Fundusz Airport International, który zainteresował się Sochaczewem jeszcze jako Meinl Airport International, zmienił w lecie zarząd. Nowe władze podtrzymały wszystkie obowiązania inwestycyjne poprzedników, w tym także obietnicę zainwestowania w Sochaczewie 210 milionów euro. Zarząd Airport International ma nadzieję na dofinansowanie inwestycji z funduszy europejskich, z których do 2013 roku ma popłynąć miliard 200 milionów euro na rozbudowę polskich lotnisk.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama