×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Straty PLL LOT


Ubiegłoroczne straty Polskich Linii Lotniczych LOT mogą sięgnąć nawet pół miliarda złotych,w firmie trwają negocjacje w sprawie zwolnienia 250 z 3700 pracowników Na początek marca zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej, a potem walne zgromadzenie, podczas którego może dojść do kadrowego trzęsienia ziemi. Zagrożone jest stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej Jacka Ksenia.Na samych transakcjach zabezpieczających na paliwo, narodowy przewoźnik stracił w ubiegłym roku 300 milionów złotych. Sytuacja spółki drastycznie pogorszyła się w drugim półroczu, gdy ropa zaczęła tanieć. Także początku roku LOT nie może zaliczyć do udanych. W styczniu na zazwyczaj dochodowych trasach atlantyckich udało mu się zrealizować tylko 40 procent zakładanego planu, a wynik na trasach krajowych sięgnął 70 procent. W tej sytuacji przewoźnik szuka możliwości cięcia kosztów. Zamykane są kolejne połączenia. Do grudnia 2008 roku na na wcześniejsze emerytury odeszło 200 pracowników, a rozmowy o zwolnieniach kolejnych 250 z zatrudnionych obecnie 3700 osób właśnie się toczą. źródło:Rzeczpospolita,Onet.pl

06/02/2009 07:01,  
<>

gość_30318 - Profil
gość_30318
  

cezary - Profil
cezary
  
nadja: najpierw wezmą trzynastki z przynajmniej z dwoma lub trzema zerami.
Potem wezmą wielkie odprawy.
Zgaduję że kilkunastysięczne lub czasem wieliomilionowe. I dlatego własnie LOT umiera....
07/02/2009 18:40  

  
Ciekawe, czy zwolnią biura czy personel pokładowy? Hmm...
06/02/2009 10:03  

  
Ubiegłoroczne straty Polskich Linii Lotniczych LOT mogą sięgnąć nawet pół miliarda złotych,w firmie trwają negocjacje w sprawie zwolnienia 250 z 3700 pracowników
Na początek marca zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej, a potem walne zgromadzenie, podczas którego może dojść do kadrowego trzęsienia ziemi. Zagrożone jest stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej Jacka Ksenia.Na samych transakcjach zabezpieczających na paliwo, narodowy przewoźnik stracił w ubiegłym roku 300 milionów złotych. Sytuacja spółki drastycznie pogorszyła się w drugim półroczu, gdy ropa zaczęła tanieć.
Także początku roku LOT nie może zaliczyć do udanych. W styczniu na zazwyczaj dochodowych trasach atlantyckich udało mu się zrealizować tylko 40 procent zakładanego planu, a wynik na trasach krajowych sięgnął 70 procent.
W tej sytuacji przewoźnik szuka możliwości cięcia kosztów. Zamykane są kolejne połączenia. Do grudnia 2008 roku na na wcześniejsze emerytury odeszło 200 pracowników, a rozmowy o zwolnieniach kolejnych 250 z zatrudnionych obecnie 3700 osób właśnie się toczą.
źródło:Rzeczpospolita,Onet.pl
06/02/2009 07:04  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie