Jak do Czelabińska (CEK) tanio w marcu?

Czy ktoś z forumowiczów ma pomysł jak polecieć do Czelabińska (CEK) albo do Kostanaj (KSN) na tydzień w drugiej połowie marca ? Mi najtaniej wychodzi z Kaliningradu (KGD) ale może inne linie mają coś ciekawego w tym okresie?
29/01/2009 13:58  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
ziberro 2009-01-30 03:01   
ziberro - Profil ziberro
aynis: na 010 Bajkał bilety trzeba niestety rezerwować minumum z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Będę miał do Ciebie parę pytań, ale co by nie uprawiać tutaj czatu, zagadam na facebooku.
ziberro 2009-01-30 02:58   
ziberro - Profil ziberro
szumny: od 2007 roku niestety te same. Wcześniej wizy dla obywateli Polski były bezpłatne, teraz wjazd do Obwodu = wjazdowi do Rosji "właściwej". Do Kaliningradu jeździ jeden pociąg dziennie z Polski (Trójmiasto-Tczew-Elbląd-Braniewo-Rosja) i na miejscu jest ok. 11 czasu moskiewskiego.
aynis 2009-01-30 02:56   
aynis - Profil aynis
Jedziemy odcinkami. Z Moskwy wyjeżdżamy pociągiem, który jedzie do Irkucka (010 "Bajkał"), w Irkucku przesiadamy się do następnego pociągu do Ułan Bator, w U.B. czekamy dwa dni na następny pociąg, który kursuje tylko w czwartki i niedziele.
ziberro 2009-01-30 02:56   
ziberro - Profil ziberro
cezary: ostatnio sporo się na tych trasach pozmieniało. Teraz jeżdzą dwa pociągi: nr 004 tranzytem przez Mongolię, oraz 020 bezpośrednio Rosja-Chiny. Jest on nieco droższy, ale nie trzeba wyrabiać wizy mongolkiej o ile ktoś ma taki obowiązek.
humbak 2009-01-30 02:55   
humbak - Profil humbak
cezary: Tak, wiemy wiemy. Piszesz o tym za każdym razem, gdy padnie hasło "kolej transsyberyjska". :o) ziberro: Plackart nie ma tylko na międzynarodowych. Na krajowych są nadal, więc aż do Ułan Ude można na plackarcie. A 1500 zł to nie jest jakaś dramatyczna cena za kupiejnyj. Za to jest wygoda.
szumny 2009-01-30 02:54   
szumny - Profil szumny
zibero: Jak jest z wizami do Kaliningradu? Te same zasady jak do Rosji??
ziberro 2009-01-30 02:53   
ziberro - Profil ziberro
Ale do Pekinu też jedziecie transsibem ? Bo od zeszłego roku już nie wagonów plackatnych (kuszetka) a kupnyj relacji Moskwa - Pekin to koszt min. 1500 PLN !
cezary 2009-01-30 02:52   
cezary - Profil cezary
Juz kiedys o tym pisałem że z Moskwy do Pekinu przez Mongolie raz w tygodniu jechał chiński pociąg. Z zewnątrz jak radziecki a w środku przy przedziale łazienka z prysznicem w rózowym marmurze, Ciekawe czy jeszcze jeździ.
aynis 2009-01-30 02:50   
aynis - Profil aynis
ziberro: Pekin to dopiero nasz pierwszy przystanek w Chinach, przez ponad dwa tygodnie mamy w planie zwiedzić trochę kraju, a wracamy do Polski z Shanghaju.
ziberro 2009-01-30 02:48   
ziberro - Profil ziberro
A jak wracacie z Pekinu ?
aynis 2009-01-30 02:45   
aynis - Profil aynis
ziberro: ja też się wybieram do Mongolii, ale troszkę później, bo w październiku. Co prawda jest to tylko nasz przystanek na drodze do Pekinu, mamy dwa dni w Ułan Bator, gdzie czekamy na kolejny pociąg :))
ziberro 2009-01-30 02:42   
ziberro - Profil ziberro
stenus: pierwotnie myślałem, żeby rozszerzyć wycieczkę o Pekin i stamtąd znaleźć jakieś relatywnie tanie połączenie, ale ani amadeus ani opodo nie znalazły niczego we względnie niskich taryfach (hamburg mówił, że na ciekawą ofertę one-way to w ogóle nie ma co liczyć), więc pewnie wrócę do Irkucka i stamtąd apiat' od nowa. Fajniej jednak było by nie dublować trasy i wrócić jakoś "inaczej" :-) Sprawdzałem MIAT z Ułan-Bator do Berlina, ale potomkowie Czyngis-Chana chyba nie uznają jeszcze czegoś takiego jak e-ticket...
humbak 2009-01-30 02:23   
humbak - Profil humbak
ziberro: To może wrócić transsiberką do Rosji i stamtąd lotniczo?
ziberro 2009-01-30 02:12   
ziberro - Profil ziberro
No ja szykuje na wypad do Mongolii we wrześniu i o ile dojazd mam już obcykany (Sky Express z Kaliningradu do Moskwy + S7 do Irkucka + pociąg z Ułan-Ude do Ułan-Bator), o tyle za cholerę nie wiem jak wrócić. Z tej Mongolii nic nie lata !
szumny 2009-01-30 01:54   
szumny - Profil szumny
Dzięki ziberro. Wielkie dzięki. Zapomniałem o nich. Sky podaje gołe ceny bez tax. Ostateczna cena jest prawie na poziomie KD Avia z KGD. Przy czym KD Avia to linia tradycyjna więc ewentualne przebukowanie wychodzi dużo taniej.
ziberro 2009-01-30 01:17   
ziberro - Profil ziberro
Z podmoskiewskiego Wnukowa lata do Czelabińska jedyny rosyjski low-cost Sky Express (3.500 rubli), albo z samej Moskwy Siberian Airlines (S7) w promocyjnej taryfie internetowej za 2.000 rubli + opłaty. Miejscowa linia AviaPrad lata tylko do Moskwy, Jekaterynburga i Kurgan Tude (Tadżykistan). Na Twoim miejscu wybrałbym Sky Express, który również kursuje na trasie Kaliningrad-Moskwa a ceny ma niższe KD Avia. No i zawsze pozostaje transsib...
szumny 2009-01-29 14:01   
szumny - Profil szumny
Czy ktoś z forumowiczów ma pomysł jak polecieć do Czelabińska (CEK) albo do Kostanaj (KSN) na tydzień w drugiej połowie marca ? Mi najtaniej wychodzi z Kaliningradu (KGD) ale może inne linie mają coś ciekawego w tym okresie?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy