Zielone światło dla rozbudowy Heathrow?

W ciągu kilku najbliższych dni ma zapaść pozytywna decyzja o rozbudowie lotniska Heathrow, włączając w to uruchomienie trzeciego pasa startowego, przeciwko któremu protestują ekolodzy. Wszystko wskazuje na to, że ekspansja Heathrow jest już przesądzona. Po 6 latach walki rząd da w końcu zielone światło do rozbudowy. W poniedziałek odbędzie się specjalne spotkanie przedstawicieli linii lotniczych i grup biznesowych, na którym dyskutowane będą szczegółowe plany i projekty rozbudowy tego znanego portu lotniczego. Rząd Wielkiej Brytani jest przekonany że rozwój lotniska przyczyni sie bezpośrednio do rozwoju samego Londynu, co w dobie kryzysu pozwoli na stworzenie nowych miejsc pracy Decyzja jednak podejmowana jest w czasie, kiedy Wielka Brytania zobowiązana unijnymi przepisami, musi ograniczyć emisję zanieczyszczenia powietrza, co nie będzie łatwe, gdy w powietrze wzbije się więcej samolotów Działacze na rzecz ochrony środowisk twierdzą, że zezwalając na rozbudowę, rząd nie jest w stanie spełnić unijnych zobowiązań. Colin Matthews, dyrektor firmy BAA - właściciela Heathrow - przyznał też, że w wyniku rozbudowy lotniska wielu okolicznych mieszkańców będzie musiało zmienić miejsce zamieszkania. Część przylegającej do lotniska wioski będzie bowiem zniszczona, aby wybudować trzeci pas startowy. źródło:"Daily Mail"
12/01/2009 09:48  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
bagi 2009-01-13 00:19   
bagi - Profil bagi
heh gra w sumie o nie male pieniazki! Niby jeszcze niewiadomo co bedzie, a moja firma juz sie przygotowuje do przetargu na uslugi na terminalu 6:)
4tech 2009-01-12 09:54   
4tech - Profil 4tech
W ciągu kilku najbliższych dni ma zapaść pozytywna decyzja o rozbudowie lotniska Heathrow, włączając w to uruchomienie trzeciego pasa startowego, przeciwko któremu protestują ekolodzy.
Wszystko wskazuje na to, że ekspansja Heathrow jest już przesądzona. Po 6 latach walki rząd da w końcu zielone światło do rozbudowy.
W poniedziałek odbędzie się specjalne spotkanie przedstawicieli linii lotniczych i grup biznesowych, na którym dyskutowane będą szczegółowe plany i projekty rozbudowy tego znanego portu lotniczego.

Rząd Wielkiej Brytani jest przekonany że rozwój lotniska przyczyni sie bezpośrednio do rozwoju samego Londynu, co w dobie kryzysu pozwoli na stworzenie nowych miejsc pracy
Decyzja jednak podejmowana jest w czasie, kiedy Wielka Brytania zobowiązana unijnymi przepisami, musi ograniczyć emisję zanieczyszczenia powietrza, co nie będzie łatwe, gdy w powietrze wzbije się więcej samolotów
Działacze na rzecz ochrony środowisk twierdzą, że zezwalając na rozbudowę, rząd nie jest w stanie spełnić unijnych zobowiązań.
Colin Matthews, dyrektor firmy BAA - właściciela Heathrow - przyznał też, że w wyniku rozbudowy lotniska wielu okolicznych mieszkańców będzie musiało zmienić miejsce zamieszkania. Część przylegającej do lotniska wioski będzie bowiem zniszczona, aby wybudować trzeci pas startowy.
źródło:"Daily Mail"
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama