Rzetelność dziennikarska

Wlasnie przeczytalem artykul na portalu w przegladzie prasy na temat wynikow MPL Katowice i rece opadaja...wg autora artykulu MPL Katowice obsluzyly 2mln 430 tys pasazerow...w rzeczywistosci jest to liczba 2mln 426 tys 942 obsluzonych pasazerow ( oficjalne dane ze strony portu lotniczego)...Na poczatku artykulu podano ze MPL Katowice jest drugim portem lotniczym w Polsce pod wzgledem ilosci obsluzonych pasazerow ( pierwsze jest Warszawskie Okecie)...i znowu brak odrobiny rzetelnosci...Port Lotniczy w Krakowie bez danych za miesiac grudzien obsluzyl 2mln 761 tys 454 pasazerow...roznica w liczbach bezwzglednych wynosi 334 tys.512 podroznych...czyli o taka ilosc (bez grudnia) Port lotniczy w Krakowie odprawil wiecej pasazerow niz lotnisko w Katowicach przez caly 2008 rok... na forum bardzo czesto dochodzi do roznicy zdan miedzy uzytkownikami na temat rozwoju poszczegolnych portow lotniczych w Polsce ale jezeli beda dalej pojawiac sie tego typu bardzo nie rzetelne i naciagane informacje tych roznic bedzie wiecej....rozumiem ze ten artykul jest przedrukiem ze strony wnp.pl ale przed kopiowaniem jakichkolwiek tekstow nalezy sprawdzic informacje u "zrodel"....a pozniej administrator musi ingerowac w posty....:))) wiecej rzetelnosci droga redakcjo!!
06/01/2009 10:12  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gral 2009-01-06 15:32   
gral - Profil gral
4tech: spotkamy się w sądzie! znaczy - wy się spotkacie :P
4tech 2009-01-06 11:45   
4tech - Profil 4tech
stenus: no dobra niech ci bedzie...Przepraszam Ciebie publicznie za moj ironiczny komentarz w stosunku do Twojej osoby...Nigdy nie podejrzewalem Stenusa( Marcinka) o brak rzetelnosci czy oszustwo 4tech.
humbak 2009-01-06 11:41   
humbak - Profil humbak
4techu: A to ciekawe, co teraz piszesz.... [cytat]"wiec nasz "redaktor" Marcinek troszke przekrecil poczatek tekstu"[koniec cytatu]. To jest ewidentnie ironiczny stosunek do mojej osoby, ocierający się o zarzucenie oszustwa.
4tech 2009-01-06 11:38   
4tech - Profil 4tech
stenusie: wydaje mi sie ze bardzo wywazony byl moj post...nie obrazilem w nim nikogo... "rozumiem ze ten artykul jest przedrukiem ze strony wnp.pl ..." i niczego sie w nim nie doszukiwalem ani nie wyobrazalem sobie nic...dziekuje za bardzo szybka reakcje z Twojej strony...a tytul mojego postu nie odnosil sie w zaden sposob do redakcji portalu czy do Ciebie osobiscie...odnosil sie do zrodla na jaki sie powolales....
humbak 2009-01-06 11:31   
humbak - Profil humbak
4techu: Poprawiłem, ale następnym razem mógłbyś tonować nieco słowa i cudzysłowy nie znając faktów, tylko wyobrażając sobie manipulacje i oszustwa.
4tech 2009-01-06 11:29   
4tech - Profil 4tech
u mnie jest...10.27..:))) a pozniej nasz dzielny admin musi ingerowac w wymiane zdan miedzy Paolo-79 a 4tech czy michalb o cezarym nie wspomne...ehh...
4tech 2009-01-06 11:26   
4tech - Profil 4tech
stenusie: dobrze wiesz stary wygo ze jeszcze nie w tym roku( sorki w 2008) Katowice nie wyprzedzily Krakowa...wiec po co pisac cos co jest na dzien dzisiejszy bzdura??...
humbak 2009-01-06 11:25   
humbak - Profil humbak
Wersja z 7:17 jest taka, jak podaję, a z południa już zmieniona.
humbak 2009-01-06 11:24   
humbak - Profil humbak
4techu: A w newsletterze wnp.pl, który dostałem dziś rano ten sam początek brzmi następująco: "Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice wysunął się na drugie miejsce w kraju pod względem obsługi pasażerów. Lotnisko w Pyrzowicach wyprzedza jedynie Port Lotniczy Warszawa."
4tech 2009-01-06 11:22   
4tech - Profil 4tech
stenusie: sprawdz u zrodla....ja to zrobilem cytat masz ponizej....
4tech 2009-01-06 11:21   
4tech - Profil 4tech
jaris: sprawdzilem u zrodla i poczatek artykulu na wnp.pl jest taki:...Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice dogania krakowskie Balice w rywalizacji o drugie miejsce w kraju pod względem obsługi pasażerów..."konec cytatu....wiec nasz "redaktor" Marcinek troszke przekrecil poczatek tekstu....:))))
humbak 2009-01-06 11:21   
humbak - Profil humbak
4techu: Pretensje kieruj do źródła artykułu, gdyż w tym dziale są tylko przedruki z prasy. Nie ingerujemy w ich treść. Nawet jeśli piszą głupoty.
jaris 2009-01-06 11:17   
jaris - Profil jaris
4tech'u: własnie mi tez cos nie pasowalo w tym artykule, ehh ;)
4tech 2009-01-06 10:26   
4tech - Profil 4tech
Wlasnie przeczytalem artykul na portalu w przegladzie prasy na temat wynikow MPL Katowice i rece opadaja...wg autora artykulu MPL Katowice obsluzyly 2mln 430 tys pasazerow...w rzeczywistosci jest to liczba 2mln 426 tys 942 obsluzonych pasazerow ( oficjalne dane ze strony portu lotniczego)...Na poczatku artykulu podano ze MPL Katowice jest drugim portem lotniczym w Polsce pod wzgledem ilosci obsluzonych pasazerow ( pierwsze jest Warszawskie Okecie)...i znowu brak odrobiny rzetelnosci...Port Lotniczy w Krakowie bez danych za miesiac grudzien obsluzyl 2mln 761 tys 454 pasazerow...roznica w liczbach
bezwzglednych wynosi 334 tys.512 podroznych...czyli o taka ilosc (bez grudnia) Port lotniczy w Krakowie odprawil wiecej pasazerow niz lotnisko w Katowicach przez caly 2008 rok... na forum bardzo czesto dochodzi do roznicy zdan miedzy uzytkownikami na temat rozwoju poszczegolnych portow lotniczych w Polsce ale jezeli beda dalej pojawiac sie tego typu bardzo nie rzetelne i naciagane informacje tych roznic bedzie wiecej....rozumiem ze ten artykul jest przedrukiem ze strony wnp.pl ale przed kopiowaniem jakichkolwiek tekstow nalezy sprawdzic informacje u "zrodel"....a pozniej administrator musi ingerowac w posty....:))) wiecej rzetelnosci droga redakcjo!!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy