Licencja pilota za łapówkę?

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo, czy podczas procedury wydawania licencji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego doszło do korupcji. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła firma zajmująca się szkoleniem pilotów - pisze "Rzeczpospolita". Doniesienie złożyła firma Aviation Asset Menagement zajmująca się m.in. szkoleniem pilotów. Wskazała ona, że przestępstwo korupcji mogli popełnić dwaj pracownicy Urzędu Lotnictwa Cywilnego - dyrektor jednego z departamentów i naczelnik inspektoratu. Obaj brali udział w procesie wydawania licencji pilota liniowego 55- letniemu Niemcowi Eberhardowi Hausenowi. Hausen uzyskał najwyższą klasę licencji pilota zawodowego, która uprawnia do pilotowania samolotów pasażerskich w liniach lotniczych. REKLAMA Czytaj dalej Z dokumentów, do których dotarła gazeta wynika, że Hausen rozpoczął egzamin dzień przed wpłynięciem do ULC oficjalnej prośby o jego przeprowadzenie. Na dodatek zdawał go poza wyznaczoną przez urząd sesją egzaminacyjną.
03/01/2009 01:20  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mpawelec 2009-01-03 01:21   
mpawelec - Profil mpawelec
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo, czy podczas procedury wydawania licencji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego doszło do korupcji. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła firma zajmująca się szkoleniem pilotów - pisze "Rzeczpospolita".

Doniesienie złożyła firma Aviation Asset Menagement zajmująca się m.in. szkoleniem pilotów. Wskazała ona, że przestępstwo korupcji mogli popełnić dwaj pracownicy Urzędu Lotnictwa Cywilnego - dyrektor jednego z departamentów i naczelnik inspektoratu. Obaj brali udział w procesie wydawania licencji pilota liniowego 55- letniemu Niemcowi Eberhardowi Hausenowi.

Hausen uzyskał najwyższą klasę licencji pilota zawodowego, która uprawnia do pilotowania samolotów pasażerskich w liniach lotniczych.


REKLAMA Czytaj dalejZ dokumentów, do których dotarła gazeta wynika, że Hausen rozpoczął egzamin dzień przed wpłynięciem do ULC oficjalnej prośby o jego przeprowadzenie. Na dodatek zdawał go poza wyznaczoną przez urząd sesją egzaminacyjną.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama