×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Licencja pilota za łapówkę?


Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo, czy podczas procedury wydawania licencji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego doszło do korupcji. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła firma zajmująca się szkoleniem pilotów - pisze "Rzeczpospolita". Doniesienie złożyła firma Aviation Asset Menagement zajmująca się m.in. szkoleniem pilotów. Wskazała ona, że przestępstwo korupcji mogli popełnić dwaj pracownicy Urzędu Lotnictwa Cywilnego - dyrektor jednego z departamentów i naczelnik inspektoratu. Obaj brali udział w procesie wydawania licencji pilota liniowego 55- letniemu Niemcowi Eberhardowi Hausenowi. Hausen uzyskał najwyższą klasę licencji pilota zawodowego, która uprawnia do pilotowania samolotów pasażerskich w liniach lotniczych. REKLAMA Czytaj dalej Z dokumentów, do których dotarła gazeta wynika, że Hausen rozpoczął egzamin dzień przed wpłynięciem do ULC oficjalnej prośby o jego przeprowadzenie. Na dodatek zdawał go poza wyznaczoną przez urząd sesją egzaminacyjną.

03/01/2009 01:20,  
<>

gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

  
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo, czy podczas procedury wydawania licencji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego doszło do korupcji. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła firma zajmująca się szkoleniem pilotów - pisze "Rzeczpospolita".

Doniesienie złożyła firma Aviation Asset Menagement zajmująca się m.in. szkoleniem pilotów. Wskazała ona, że przestępstwo korupcji mogli popełnić dwaj pracownicy Urzędu Lotnictwa Cywilnego - dyrektor jednego z departamentów i naczelnik inspektoratu. Obaj brali udział w procesie wydawania licencji pilota liniowego 55- letniemu Niemcowi Eberhardowi Hausenowi.

Hausen uzyskał najwyższą klasę licencji pilota zawodowego, która uprawnia do pilotowania samolotów pasażerskich w liniach lotniczych.
REKLAMA Czytaj dalej
Z dokumentów, do których dotarła gazeta wynika, że Hausen rozpoczął egzamin dzień przed wpłynięciem do ULC oficjalnej prośby o jego przeprowadzenie. Na dodatek zdawał go poza wyznaczoną przez urząd sesją egzaminacyjną.
03/01/2009 01:21  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie