Szczecin: 21% wzrost we wrześniu

Szczecin: 21% wzrost we wrześniu We wrześniu w porcie lotniczym Szczecin obsłużonych zostało 31 408 pasażerów. To o 21% więcej niż we wrześniu w 2011 roku.Największy wzrost został zanotowany w ruchu krajowym - z połączeń do innych polskich portów lotniczych skorzystało 43% więcej podróżnych niż we wrześniu ubiegłego roku.Od początku roku przez szczecińskie lotnisko przewinęło się 287 623 pasażerów.Anna...
15/10/2012 12:59   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_74b67 2012-10-19 19:30   
gosc_74b67 - Profil gosc_74b67
gdyby na Środkowym Pomorzu istniał potencjał ludzki i lobby u decydentów to dawno mielibyśmy port lotniczy ... ale zlikwidowane województwo nie liczy się
pszn 2012-10-19 13:55   
pszn - Profil pszn
forplay, gdybyś przeczytał całą dyskusję a nie tylko mój ostatni wpis to wiedziałbyś że już pisałem o tym limicie... A jeśli jakiś samorząd co tydzień kupowałby reklamę za 13999 euro u FR to też jest to złamanie prawa...
forplay 2012-10-18 21:53   
forplay - Profil forplay
pszn - od kiedy reklamowanie się w magazynie jakimkolwiek przez instytucję publiczną podlega zamówieniom publicznym?? wykupujesz reklamę i masz. Instytucje publiczne nawet przy zakupach do chyba 14 tysięcy euro nie muszą ogłaszać przetargów. Do tej kwoty można zamawiać z wolnej ręki. tak więc Panwie - nie szaleć - spokojnie można wydać kasę publiczną na reklamę w magazynie.
pszn 2012-10-18 21:41   
pszn - Profil pszn
Ale nawet jeśli samorząd powoła fundację to i tak musi przeprowadzić przetarg aby przekazać jej pieniądze... Nie można tak sobie przekazywać kilka baniek jakimś fundacjom...
A gdyby jakiś samorząd przekazywał na dużą skalę (!!!) pieniądze na reklamę w magazynach FR to nie sądzę aby udało się ukryć w ten sposób kilku milionów w budżecie - tak aby nie dało się tego zauważyć mieszkańcom, mediom, opozycji...
arafat 2012-10-17 23:51   
arafat - Profil arafat
pszn: wykup reklam w prasie czy na stronach internetowych podlega pod prawo zamowien publicznych?
zreszta wypowiem sie na temat Bydgoszczy: pzred podpisaniem obecnej umowy kase Ryaniarowi nie dawalo miasto ale specjalnie powolana fundacja, ktora dostawala kase od maista... prosty trick...naprawde uwazasz,z e reklamy w magazynie pokladowym Ryaniara Krakowa czy Wroclawia sa za free?
gosc_44854 2012-10-17 16:40   
gosc_44854 - Profil gosc_44854
Jeśli Gdynia-Kosakowo inwestuje w port lotniczy leżący blisko Gdańska-Rębiechowa, tzn że dla obu lotnisk jest biznes i tak samo któreś z lotnisk Bagicz - Zegrze Pom - Redzikowo może wzorem Radomia wybudować tanio terminal i współpracować zarówno z Goleniowem jak i innymi portami lotniczymi ... a i cargo tez się znajdzie ...
pszn 2012-10-17 15:00   
pszn - Profil pszn
To co piszesz byłoby sprzeczne z prawem zamówień publicznych. Jeśli posiadasz na ten temat wiarygodne informacje to powinieneś zawiadomić prokuraturę:-) Wszystkie wydatki powyżej 14 tysięcy euro wymagają przeprowadzenia przetargu, a ja o takich przetargach nie słyszałem w Krakowie, Wrocławiu czy Szczecinie nie słyszałem...
arafat 2012-10-17 11:56   
arafat - Profil arafat
pszn: Oczywiscie, ze mozna... jak Twoim zdaniem odbywalo sie to w Bydgoszczy i Rzeszowie przed podpisaniem umowy z Ryanairem? po prostu miasto czy wojewodztwo placilo miliony za rzekoma reklame na stronie Ryaniara...czyli to samo co teraz...
odnosnei Krakowa: placili za nowe polaczenia na tzw promocje...
piszac nieoficjalnie mam na mysli wykup reklam w magazynach przewoznika...przeciez to kosztuje a wiadomo,z eplaca za to maista czy regiony wrzucajac koszty w budzet reklamowy miasta...
jeszcze jeden przyklad: baza we Wroclawiu, nikt sie nawet nie zjaknal o jakies kasie za nia...prezydent Wroclawia mowil, z ekosztuje ona maisto kilkadziesiat tysiecy zlotych...chyba nikt nie ejst taki naiwny, ze sadzi iz Raynair otworzyl te baze za darmo? zwlaszcza, ze w kontekscie Krakowa pojawia sie kwota 10 milionow za otwarcie bazy...
czyli mozliwosc jest tylko jedna: kase dostal Ryanair we Wroclawiu np w reklamach ale nikt sie tym nie chwali i niektorzy naiwni mysla, ze Ryanair otworzyl baze za darmo...
pszn 2012-10-17 11:47   
pszn - Profil pszn
arafat, nie można płacić nieoficjalnie... to są pieniądze publiczne - to nie jest tak że marszałek jakiegoś województwa przekazuje walizkę dolarów prezesowi FR... na wszystko musi być przetarg, uchwała sejmiku wojewódzkiego itd... jeśli chodzi o Kraków to z tego co wiem to nie płacą, choć wiem że toczą się w małopolsce dyskusje na temat czy warto płacić za bazę FR..
arafat 2012-10-17 01:20   
arafat - Profil arafat
przepraszam, przesadzilem z ta manipulacja...
chcialem tylko podkreslic, ze Ryanairowi placa praktycznie wszyscy...roznica jest tylko taka, ze jedni placa oficjalnie tak jak Bydgoszcz czy Rzeszow a inni nie...nawet Krakow placi za tzw promocje...dlatego twierdze, ze Szczecin tez placi...ale sie tym nie chwali...
pszn 2012-10-17 01:06   
pszn - Profil pszn
arafat, podałem dane na podstawie dwóch różnych artykułów do których linki podałem. Nie było tam dokładnie podane jak te kwoty są rozliczane. Fajnie, że wyjaśniłeś sprawę, ale nie zarzucaj mi manipulacji. Słowo "manipulacja" oznacza celowe wprowadzanie w błąd, a ja nie miałem takich intencji. Chodziło tylko o pokazanie że te dwa samorządy płacą, a wysokość tych opłat to sprawa nieistotna w kontekście naszych wcześniejszych dyskusji.
arafat 2012-10-17 00:36   
arafat - Profil arafat
do pszn; STRASZNEI MANIPULUJESZ I PODAJESZ NIEPRAWDZIWE DANE...po pierwsze Rzeszow placi 24 miliony ale za 4 lata czyli 6 milionow rocznie...Bydgoszcz placi niecale 5 milionow za rok, a umowe ma na 3 lata...
gosc_1dd95 2012-10-16 18:57   
gosc_1dd95 - Profil gosc_1dd95
Kołobrzeg-Koszalin-Mielno-Darłowo-Sławno-Słupsk-Ustka < trzy lotniska powojskowe, a nie ma żadnego portu lotniczego obsługującego Pomorze Środkowe > czasy się zmieniają i dobra komunikacja warunkuje rozwój gospodarczy i turystyczny regionu ...
pszn 2012-10-16 16:44   
pszn - Profil pszn
4tech, zgadzam się co do sensowności powstania portu w Zegrzu, ale ruch na poziomie o którym piszesz możliwy jest za co najmniej kilkanaście lat. Na początku byłoby to pewnie małe lotnisko z regularnymi połączeniami do Warszawy i sezonowymi do Krakowa. Może jeden czarter i jedno połączenie zagraniczne.
Z czasem pewnie byłoby coraz lepiej.
gosc_bbd51 2012-10-16 16:00   
gosc_bbd51 - Profil gosc_bbd51
4tech - oczywiscie ze brakuje w Olsztynie lub moze nawet gdzies w połowie miedzy gizyckiem a olsztynem i kolejki do szybkich dojazdow. Wtedy region sie rozwinie a i bezrobocie spadnie. \
4tech 2012-10-16 13:12   
4tech - Profil 4tech
Oczywiście że Koszalin to nie Szczecin czy Gdańsk, ale jest to najbliżej morza położone lotnisko ( Gdańsk to nie morze ;p), Czy byłoby to lotnisko sezonowe? Statyski z okresu kiedy OSZ był lotniskiem czynnym mówią co innego. OSZ odprawiał średnio w 50 tyś pax rocznie tylko i wyłącznie w ruchu krajowym, co w tamtych latach dość znaczącą liczbą pasażerów. Jak byłoby teraz? Śmiem twierdzić że OSZ jest w stanie wygenerować ruch na poziomie 230-250 tyś rocznie ( ruch krajowy, czartery, 3-4 kierunki zagraniczne -wyspy, Holandia, Niemcy).Oczywiście żartowałem z tą bliskością do morza aby ktoś mi zaraz nie dał piaskiem po oczach i że na geografię miałem " pod górkę";)
gosc_e16dc 2012-10-16 12:47   
gosc_e16dc - Profil gosc_e16dc
Na wakacje rodzinny z dziećmi latają tylko i wyłącznie tam, gdzie nie da się dojechać samochodem. Zapytajcie kogokolwiek, kto ma własne dzieci. Na krajówkach to ostatni klient, na którego należy liczyć.
gosc_ecf0f 2012-10-16 12:40   
gosc_ecf0f - Profil gosc_ecf0f
zresztą z Goleniowa do Koszalina jest obecnie 1h 45min. Jak zbudują drogę ekspresową to te 100km da się w godzinę przejechać, więc po co pchać pieniądze w kolejny port lotniczy w bezpośrednim pobliżu innych portów? Koszalin to nie takie wielkie miasto, żeby generować ogromny ruch lotniczy
gosc_b423b 2012-10-16 12:34   
gosc_b423b - Profil gosc_b423b
4tech: moim zdaniem lotnisko w Koszalinie nie byłoby trafnym rozwiązaniem. Jest to na pewno miejsce, gdzie głównie Polacy chcieliby może spędzić wakacje w sezonie letnim. Ale kto by ich tam zawiózł samolotem? wizz i ryan na połączeniach wewnątrzkrajowych nie latają, zostaje w sumie LOT i Eurolot... i tu pewnie zależy od ceny. Bo jeżeli człowiek ma wyjście lecieć nad bałtyk za 200zł/osobę/jedną stronę, to wybierze pewnie Hiszpanię, czy Włochy za 100zł/osobę/jedną stronę. A jeżeli nawet znaleźliby się chętnie na latanie do Koszalina, to i tak byłoby to lotnisko sezonowe, a co zimą?
4tech 2012-10-16 10:45   
4tech - Profil 4tech
I właśnie dlatego brakuje dwóch może trzech lotnisk. Wybrzeże Środkowe ( Koszalin), Warmia i Mazury ( Olsztyn ), Podlasie ( Białystok ) wiecej nie trzeba.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy