Czartery z Lublina... dopiero w lutym

Czartery z Lublina... dopiero w lutym - Od soboty nie można kupować wycieczek Itaki do Egiptu na wylot z Lublina i Łodzi - alarmują poprzez platformę "Daj znać" nasi czytelnicy.Rzeczywiście Itaka wstrzymała internetową sprzedaż wycieczek z Lublina i Łodzi do Sharm el Sheikh i Marsa Alam. Biuro zapewnia, że to tylko przerwa w dostępności spowodowana  potrzebą analizy dotychczasowej sprzedaży i dostosowania...
08/10/2012 12:29   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
goluz 2012-10-11 21:24   
goluz - Profil goluz
Przeczytaj dokładnie jeszcze raz...
pszn 2012-10-11 17:24   
pszn - Profil pszn
Kilka postów niżej:) Nie jako goluz tylko jako gość...
goluz 2012-10-11 16:57   
goluz - Profil goluz
Gdzie ja wczoraj napisałem,że będzie 0,5mln PAXów z Lublina kłamczuszku? Podany dzisiaj przedział około 300-500 tysięcy to dla Ciebie stwierdzenie,że od razu będzie 0,5 mln?? No skoro tak, to nie mamy o czym dyskutować.Nie rozumiesz jednak słowa pisanego.Trudno. Au revoir.
pszn 2012-10-11 16:34   
pszn - Profil pszn
To nie tyle naginanie faktów co manipulacja. Wybierasz sobie z kosmosu jakąś odległość (25km) i dopasowujesz pod porty lotnicze, które Ci pasują i na tej podstawie budujesz obronę swojej teorii...
gosc_cc98d zadał Ci pytanie - dlaczego wybrałeś liczbę 25? Bo tak pasowało pod Lublin? Czytałeś gdzieś żeby ktoś stosował taką miarę?
BTW, wczoraj pisałeś że będzie 0,5 miliona PAXów w ciągu 5 lat, a dziś, że w ciągu 2 lat?;)
goluz 2012-10-11 13:28   
goluz - Profil goluz
@ gosc_cc98d gdzie naginam fakty? Pisałem o promieniu 25 kilometrów, a nie 5ciu,50, czy 100 kilometrów. Pisałem także o Bydgoszczy i Szczecinie a nie Katowicach. Katowice (Pyrzowice) odprawiają rocznie ok. 2,5 miliona pasażerów z 4,5 milionowej aglomeracji więc o żadnych porównaniach z Bydgoszczą czy Szczecinem nie może być mowy - tu nie ma żadnych analogii! Możecie się puszyć wszyscy ale Lublin po dwóch pełnych latach działalności znajdzie się w grupie portów w której jest Bydgoszcz,Szczecin,Łódź i Rzeszów, czyli odprawiających ok. 300-500 tysięcy pasażerów rocznie.
gosc_cc98d 2012-10-11 10:46   
gosc_cc98d - Profil gosc_cc98d
@goluz, alez Ty lubisz naginac fakty. Podajesz odległość 25 km ( promień) porównując Lublin do Bydgoszczy i Szczecina. Słusznie zauważył "4tech" że pomijasz Katowice które również jak Szczecin nie łapie się w podanym przez Ciebie promieniu. Dlaczego nie zmniejszyc czy nie rozszerzyc tej odległości do 50 km? lub nie zmniejszyc do 5 km? W przypadku zwiekszenia do 50 km Lublin przegrywa zarówno z Bydgoszca, Szczecinem i Katowicami. Zmniejszając do 5 km przegrywa również z Bydgoszczą. Wg, GUs a nie wg twojego linku rację ma pszn.
2012-10-11 09:52   
 - Profil
pszn nie znam Cię ale jak chcesz być poważnym dyskutantem dla mnie, to używaj ortografii na poziomie wyższym niż gimnazjalny.Z Londynem to kolego pierwszy wyjechałeś i chyba zdajesz sobie sprawę,że nie można naszych realiów (o których tak często piszesz) porównywać do angielskich. Po drugie napisałem,że w zakresie 25 kilometrowego dojazdu drogowego lotnisko w Świdniku ma większy zasięg niż Bydgoszcz czy Szczecin. Nigdzie nie napisałem,że jest to jedyna ani tym bardziej bezpośrednia strefa oddziaływania lotniska (dopowiedziałeś to sobie). Ale jeśli masz problemy z ortografią, to wnioskuje,że rozumienie słowa pisanego też lekko Ci nie przychodzi.
pszn 2012-10-10 22:28   
pszn - Profil pszn
goluz, Rozumiem, że z braku argumentów będziesz mi wytykał odmianę zaimków? Do tego to porównywanie Goleniowa do Londynu... Słabo... Tylko na to Cie stać? Widzę, że boli Cie prawda, więc próbujesz bronić się złośliwościami:(
Przykład Londynu był przede mnie podany, aby pokazać jak absurdalna jest podana przez Ciebie granica 25 km jako strefy bezpośredniego oddziaływania lotniska.
gosc_1c451 2012-10-10 20:41   
gosc_1c451 - Profil gosc_1c451
JAkby Itaka była z Lublina - to by latała nawet na minusie , ale niestety takie są realia.Teraz już zwiedziłem kawał Europy i zmienia się moja mentalność - bardziej patrzę kto za tym stoi.Itace więc dziękuję za współpracę i nie pojadę przez nich .Poczekam aż otworzą loty z mojego miasta i wtedy tylko ich docenię.
gosc_83594 2012-10-10 20:36   
gosc_83594 - Profil gosc_83594
ale nadajecie
jestem z Łodzi i życzę solidarnie Lublinowi , jako jedynemu obok nas nie zawładniętemu przez PPL - dla mnie to wtopa , że ludzie z PRL się tu wypowiadają ,zamiast lobbować gdzie się da za prywatyzacją skansenów - PPL , LOT - to trzeba rozpędzić , sprzedać jak najszybciej - wiecie dlaczego w Warszawie jest ok 300 000 urzędników ??
A w innych miastach mniej ??
Ja wiem - to są lobbyści z PRL - zatrzymać układ pracowników państwowych - centrale pokomunistycznych firm są w W - więc trzeba się trzymać mocno i nie prywatyzować - przecież mamy pensje - 2200 ludzi z LOTu powie , i dostali udziały , a ktoś z PGR dostał udziały????
goluz 2012-10-10 20:20   
goluz - Profil goluz
Gdzie delikatnie minąłem się z prawdą?
4tech 2012-10-10 20:08   
4tech - Profil 4tech
goluz, czym innym jest zachęcanie do odwiedzin a czym innym jest " delikatne mijanie się z prawdą". Dobra, w Lublinie bywałem regularnie a co do zmiany zakorzenionych stereotypów to zapraszam do BZG z lotniskiem " w centrum miasta";)
goluz 2012-10-10 20:02   
goluz - Profil goluz
Ok. Tak czy tak zapraszam do Lublina, tylko osobista wizyta pozwoli zmienić zakorzenione stereotypy. Lublin będzie miał bardzo dobrze położone lotnisko,z dogodnym dojazdem drogowym (blisko powstającej obwodnicy i dróg expresowych S12/S17) i kolejowym (szynobus wjedzie do wnętrza terminala). Ja się cieszę,że Lublinowi na wejściu udało się ściągnąć Wizza i Ryana bo wiele portów nie ma tego do tej pory.Widać,że władze portu mają pomysł na to wszystko wbrew malkontentom i konkurencji, która podcina skrzydła i próbuje deprecjonować lotnisko jeszcze przed startem.
4tech 2012-10-10 19:48   
4tech - Profil 4tech
goluz, ok.10 km ( wujek gugl podaje 12 km), BZG 3 km... pisałem o sposobie podawania przez Ciebie danaych. KTW to był przykład ( przyznaję ironiczny) gdyż w promieniu 25 km od Pyrzowic nie mieszka tylu mieszkańców.
goluz 2012-10-10 19:38   
goluz - Profil goluz
@4tech między lotniskiem a centrum Lublina jest 10 kilometrów. Nigdzie nie pisałem o KTW.

@pszn konto założone. Piszę się "mogli Tobie przypomnieć a nie Ci". Gdzie Londyn,a gdzie Szczecin, tfu Goleniów? Zachowajmy umiar.
pszn 2012-10-10 19:10   
pszn - Profil pszn
gosc_ec9dd, dobra przypomnisz mi, ale najpierw załóż konto, żebyśmy także my mogli Ci przypomnieć, ok?:) A w ogóle co to za nowa miara 25 km? Chciałbym zauważyć, że tylko jedno z pięciu londyńskich lotnisk (City) znajduje się w strefie o której piszesz:)
4tech 2012-10-10 18:26   
4tech - Profil 4tech
gosc_ec9dd, momencik, ok? stosujesz bardzo duży skrót myślowy. Jaka jest odległość między Świdnikiem a Lublinem? 12 km? a mędzy lotniskiem a Lublinem? piszesz o promieniu 25 km...no to możemy policzyć owe 25 km. Twoja metodą obliczeniową:) można śmiało napisać że LUZ w promieniu 25 km ma więcej niz KTW :P
gosc_ec9dd 2012-10-10 17:57   
gosc_ec9dd - Profil gosc_ec9dd
@ pszn linią nie wiem czy wystarczą ale liniom powinny;) Przypomnę Ci Twoje posty w marcu/kwietniu 2013. Zobaczymy kto będzie miał racje.
@ 4tech tak, jestem pewien. Z Goleniowa do Szczecina jest ok. 40 kilometrów, więc Szczecin nie łapie się do tej strefy. Bydgoszcz z Solcem Kujawskim ma mniej mieszkańców niż Lublin ze Świdnikiem.
4tech 2012-10-10 17:31   
4tech - Profil 4tech
@gosc_92daf "[...]a w promieniu 25 kilometrów dojazdu do lotniska więcej mieszkańców.[...] jesteś pewien tego co napisałeś?
pszn 2012-10-10 17:26   
pszn - Profil pszn
@gosc_92daf, no spoko - GUS kłamie, ja się mylę, niech będzie i tak. Powiem Ci tylko, że mi nie musisz niczego zapewniać ani udowadniać... Mam nadzieję, że w Twoje zapewnienia wystarczą linią lotniczym i już wkrótce Lufthansa będzie się biła z ELO o wolne sloty na LUZ;-) Powodzenia!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy