Pseudotaksówkarz skazany za oszustwo

Pseudotaksówkarz skazany za oszustwo Na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz tysiąc złotych grzywny skazał Sąd Rejonowy w Warszawie taksówkarza Macieja Kowalskiego, który oszukał japońskiego turystę po jego przylocie na Lotnisko Chopina. Sąd zezwolił podać dane oszusta do publicznej wiadomości.14 czerwca ub. roku Kowalski zaczepił japońskiego turystę w hali przylotów i zaoferował mu kurs do...
01/10/2012 11:41   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
waw-gru 2012-10-23 20:53   
waw-gru - Profil waw-gru
Dziś się dowiedziałem, że ten Kowalski był z Ele Taxi :) Przy okazji ujawniono w ośmiu samochodach Sawy dopalacze wspomagające taksometry. Pozdrawiam wielbicieli rekomendowanych, oficjalnych taksówek :)
pcharasz 2012-10-05 17:31   
pcharasz - Profil pcharasz
waw-gru, to chyba jednak Maciej Kowalski okazał się mega leszczem, bo nie dość że nie zarobił, to jeszcze trafił do sądu i oprócz wyroku dostał karę grzywny.
waw-gru 2012-10-04 21:57   
waw-gru - Profil waw-gru
@ humbak. wyjątkowo się z Tobą zgadzam. i oczywiście miałem na myśli Taxi. Od Montevideo po Pekin taksówki z lotniska zawsze są najdroższe. Japończyk okazał się mega leszczem, tylko jego wina.
pcharasz 2012-10-04 09:29   
pcharasz - Profil pcharasz
humbaku, ale może ów Japończyk właśnie dowiedział się ile powinien kosztować przejazd taksówką z lotniska do jego hotelu, a potem po podwiezieniu okazuje się że Maciej Kowalski zażyczył sobie 8-9 razy więcej, niż ten przejazd by normalnie kosztował. W internecie nie tak łatwo znaleźć cennik oszustów, w przeciwieństwie do uczciwych taksówkarzy.
humbak 2012-10-04 04:39   
humbak - Profil humbak
waw-gru: "Na całym świecie transfery z lotniska są drogie". Co masz na mysli? Taksi? Czy ogolny transport publiczny?
humbak 2012-10-04 04:38   
humbak - Profil humbak
Mam dwie watpliwosci: 1. Kto doprowadzil rzeczonego osobnika przed wymiar sprawiedliwosci? Japonczyk sparwdzil w koncu ile powinien zaplacic? 2. Czy aby nie mamy wolnego rynku i mozemy przebierac w ofertach? Zawsze mozna odrzucic oferte przewiezienia za 84 euro. A Japonczyk moglby najpierw sprawdzic ile powinien kosztowac przejazd. W dobie internetu to raczej nie jest trudne.
waw-gru 2012-10-02 08:45   
waw-gru - Profil waw-gru
@ gosc_bda97 - nie rusza mnie to, chociaż żałuję, że utrzymuję ich z moich podatków (janosikowe...) Korzystanie z usług dżentelmenów w hali przylotów nie jest obowiązkowe, po wyjściu widać dziesiątki oznakowanych taksówek, jak się trafiają jelenie to niech płacą.
michalb 2012-10-02 00:52   
michalb - Profil michalb
raczej nie warto dyskutować z waw-gru bo to jest osobnik specjalnej troski, już nie raz pokazał swoja głupotę
gosc_6de7a 2012-10-02 00:16   
gosc_6de7a - Profil gosc_6de7a
Biała Podlaska ma świetne lotnisko powojskowe coraz lepiej wykorzystywane przez przewoźników ... a dalej na północ już tylko żubry i kormorany, bo Natura 2000 tak rządzi.
gosc_bda97 2012-10-01 23:10   
gosc_bda97 - Profil gosc_bda97
zauważyłem że na tym forum istnieje przyzwolenie na ubliżanie dwóm miastom Polski. I przodują w tym przedstawiciele jednego malutkiego grajdołka, który pod względem infrastruktury, wyglądu, kultury, dostępności usług oraz mentalności populacji, wciąż tkwi w latach 70-tych, ale ma się za "bogactwo"
orro 2012-10-01 23:06   
orro - Profil orro
Mam nadzieje waw-gru, że ciebie za granicą też orżną i będziesz równie wyrozumiały jak jesteś dla wspomnianego wyżej oszusta.
orro 2012-10-01 23:04   
orro - Profil orro
"Warszawiacy się szanują i za grosze pracować nie będą." Wolą orżnąć przyjezdnych. Godne pochwały!
tomili7 2012-10-01 22:37   
tomili7 - Profil tomili7
buahahaha- waw-gru: Wam się w tej Wszawie w głowach poprzewracało- za kogo Wy się uważacie!?
waw-gru 2012-10-01 22:24   
waw-gru - Profil waw-gru
jak kogoś nie stać to nie musi do nas przyjeżdżać. Warszawiacy się szanują i za grosze pracować nie będą.
forplay 2012-10-01 21:33   
forplay - Profil forplay
@waw-gru - jak czytam co piszesz to się nie dziwię że warszawki nikt nie trawi
waw-gru 2012-10-01 21:25   
waw-gru - Profil waw-gru
I tak zapłacił taniej niż w Tokio więc powinien się cieszyć a nie biec na policję. Siłą nikt do taksówek nie zaciąga. Na całym świecie transfery z lotniska są drogie więc dlaczego u nas miałoby być inaczej?
forplay 2012-10-01 21:03   
forplay - Profil forplay
czytam komentarze i nie wierzę. LUDZIE - przez takich pseudo taksiarzy polacy mają opinię kombinatorów i złodziei. Lotniska wzorem innych krajów powinny wywieszać stawki orientacyjne za przejazdy do centrów miast tak jak to jest na przykład w Dortmundzie czy Sztokhomie.
gosc_e80aa 2012-10-01 20:32   
gosc_e80aa - Profil gosc_e80aa
waw-gru, Polska jest pełna ludzi, którym za oficjalną stawkę nie chce się palcem kiwnąć. I jesteśmy tam gdzie jesteśmy
krzysiekl 2012-10-01 19:07   
krzysiekl - Profil krzysiekl
można się cenić ale nie można wprowadzać w błąd. Jakby powiedział "u mnie 5 razy drożej niż u tych panów tam ale ja mówię po angielsku i pomogę zanieść bagaż" to co innego.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy