Modlin: Pasażerowie już w Londynie

Modlin: Pasażerowie już w Londynie Dwunastu pasażerów Ryanair nie wyleciało dzisiaj (16.07) z Modlina do Londynu. Odlecieli LOT-em z Okęcia na koszt portu w Modlinie.- Dane na ten temat przekazywał nam przewoźnik. W pierwszej wersji słyszeliśmy o 40 osobach, potem liczba się zmniejszała, a ostatecznie ustaliliśmy, że zawrócono z gate’u 12 pasażerów - informuje nas Magdalena Bojarska z działu prasowego...
16/07/2012 20:20   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hops 2012-07-19 15:34   
hops - Profil hops
ależ to żaden ewenement ;]
SOL to władza ostateczna praktycznie wszędzie, "nie bo nie" i koniec dyskusji ;)
gosc_9342b 2012-07-19 15:10   
gosc_9342b - Profil gosc_9342b
Hops chyba nie widziałeś "ochrony" niedawno orali pole w modlinie teraz stoją na bramkach. Ale za to rządzą, nikt im nie podskoczy, ani nie będzie mówił co mają robić. Kolejka to kolejka porządek musi być. Spróbuj tylko ich pospieszyć lub wyciągnąć kogoś z kolejki. Nie żyłem w czasach PRL ale chyba tak wyglądało MO.
hops 2012-07-19 11:24   
hops - Profil hops
w takim razie agent wychodzi i wywołuje ludzi, przepuszcza ich przed kolejką do kontroli jako pierwszych i abra-kadabra. może nieelegancko, ale wszyscy lecą. a jak ktoś kręci lotnisko z jedną bramką security na dwa duże samoloty to powodzenia ;]
gosc_07fa0 2012-07-18 22:38   
gosc_07fa0 - Profil gosc_07fa0
Czy oprócz Ryanair'a i Wizz Air'a będą z Modlina latac jakieś inne low costy? Zastanawiam się czy Norwegian przejdzie na Modlin
gosc_03ba6 2012-07-18 13:41   
gosc_03ba6 - Profil gosc_03ba6
Pax nie polecieli, bo była jedna bramka na security. FR nie czeka i zamyka gate 10 min przed STD. Proste, mało tego ludzie mają na kartach pokładowych wszystko napisane. Latasz tanio zgadzasz się na ich warunki. Niestety wszystko jest małym drukiem...
gosc_50e81 2012-07-18 13:38   
gosc_50e81 - Profil gosc_50e81
ktgracz- wygląda na to, że jesteś handling spotterem. Miłej zabawy.
ktgracz 2012-07-17 22:07   
ktgracz - Profil ktgracz
maciek_waw: to taka dzielnica, nie pisałem lotnisko .... ;)
gosc_87e2e 2012-07-17 20:09   
gosc_87e2e - Profil gosc_87e2e
dla mnie z kolei bylo, jest i bedzie OKECIE. :-)
maciek_waw 2012-07-17 18:29   
maciek_waw - Profil maciek_waw
Nie ma czegoś takiego jak lotnisko Okęcie, jest "Lotnisko Chopina". -_-
ktgracz 2012-07-17 16:12   
ktgracz - Profil ktgracz
Wiedzę o której godzinie samolot siada zdobywa się prostą metodą: jedziesz na lotnisko (do WMI mam 32km, a 23km na Okęcie) plus zegarek na ręce lub telefonie. Dzieciaki mają wakacje, chłopcy lubią latające maszyny -> więc zabierasz swoje/ cudze pociechy by urozmaicić im czas, pokazać nie samo otwarcie (tłumy ludzi i wozy transmisyjne TV), ale pierwszy dzień rzeczywistej obsługi przylatujących kolejno samolotów pełnych pasażerów. Pisałem, że to naczynia połączone i nie jest to takie proste by wszystko zgrać! // Ale Ok, powiedzmy, że w ogóle się nie znam na niczym, to będąc szeregowym PAX'em nic mnie nie obchodzi jak wygląda praca obsługi lotniska (brak zrozumienia złożoności procesu = postawa roszczeniowa!). JEDYNE co mnie obchodzi to aby samolot wyleciał i dotarł na rozkładowe lotnisko o czasie. To, że E-Jet LOTu stoi pod gate'm 1-1.5h, a LCC typu W6, FR, U2 tylko 25-30min. to mnie wtedy wali. Ma być bez opóźnień!! I tak właśnie ludzie będą rozliczać WMI, jak władze portu nie uporają się z "problemami w WMI" na czas. Ja osobiście "oczekuję opóźnień", więc gdy ten 1 na 5 lotów się spóźni 0.5-1-1.5h to dla mnie nic strasznego, bo 4x byłem miło zaskoczony, że inne były na czas :))) /// Gdybym wiedział, że się trafi ktoś tak zaklinający rzeczywistość (hmm... polityk?), czasy lądowań, kołowania specjalnie dla pana mierzyłbym nie metodą zerkając na zegarek, a ze stoperem w ręce zsynchronizowanym sygnałem DCF ;> // Kogo jest na wierzchu i jakie były czasy lądowań (były duże fory) i startów pierwszych dwóch maszyn, każdy może sobie sprawdzić w dosłownie 1min. na flightradar24 -> opcja: Playback -> 16.07 czas 7:30 UTC. Pozdr
ktgracz 2012-07-17 15:43   
ktgracz - Profil ktgracz
Do w pełni anonimowego gosc_f1a87: "(...) dowody, że coś" hmm... raczej nie coś, a ktoś to po pierwsze. Przeczytaj pierwsze zdanie wiadomości którą tu komentujemy, Oki :) Pytanie co to za tajne informacje!? Samolot ląduje zawraca na pasie, kołuje do zjazdu z DS na płytę postojową co zajmuje mu 3-5 minut i od tego momentu obsługa lotniska ma 25-30 max. 40min. Jak lotnisko się nie wyrabia (np. te w płd. Italii) załoga notuje czas i powód opóźnienia startu, które potem taki Ryan używa jako argument i go egzekwuje przy rozliczeniach z lotniskiem szukając dodatkowych ulg.
4tech 2012-07-17 15:03   
4tech - Profil 4tech
gosc_f1a87, ale tu nie chodzi " o załadowanie czegoś do samolotu" tylko o " nie załadowanie paxów" w ilości sztuk 12 i do tego odniósł się ktgracz;) a co było tego przyną? Niech wyjaśnieniem zajmą się odpowiedni pracownicy na WMI.
gosc_f1a87 2012-07-17 14:40   
gosc_f1a87 - Profil gosc_f1a87
KTGRACZ. Jakie masz dowody, że coś nie zostało załadowane do samolotu??? Masz kiepskie informacje i nie sądzę, żeby agenci handlingowi mieli problemy z obsługą. Nie pisz bzdur na forum jak nie masz potwierdzonych informacji. Jak widzę nie masz dostępu do informacji, o czasach odlotów samolotów i klasyfikacji opóźnień. Ludzie z branży wiedzą jakie są problemy w WMI i zapewniam cię że ich zmartwieniem nie są problemy z obsługą samolotów.
maciek_waw 2012-07-17 13:17   
maciek_waw - Profil maciek_waw
hops 2012-07-17 11:32   
hops - Profil hops
ewidentnie wtopa portu, ale cóż bezpieczeństwo ofc security, nie safety ponad wszystko ;]
@shorty agent obsługi nie ma obowiązku - na Twoje widzi mi się - przyczepiać czegokolwiek do bagażu. zasady umieszczania przywieszek reguluje każda linia osobno i używa konkretnych przywieszek wg. swoich potrzeb.
a madej, cóż... nie wiem czemu nagle to oburzenie, bo nie po raz pierwszy rzuca inwektywami na lewo i prawo :)
solokhumbu 2012-07-17 10:11   
solokhumbu - Profil solokhumbu
gosc_9fc0c: to, że wjeżdżasz albo na dowód, albo na paszprot (wedle uznania) nie uznacza, że nie ma kontroli paszportowej! Na wjeździe do UK / Ilr jest ona praktycznie zawsze; na wylocie back do domu - rzadko kiedy (mnie zdarzyła się raz na LTN tylko).
Nim coś napiszesz, zajrzyj sobie na dowolną mapkę Strefy Schengen...
gosc_9fc0c 2012-07-17 09:22   
gosc_9fc0c - Profil gosc_9fc0c
Kontrola paszportowa do Wlk. Brytanii? Przecież tam można na dowód wjechać
shorty 2012-07-17 08:22   
shorty - Profil shorty
przestańcie z polityka , to nie to miejsce. Modlon sie dotrze, i bedzie ok. Kiedys jak leciałem z Okecia i poprosiłem o naklejke "fast connection" albo coś wtym, stylu to facet zrobił wielkie oczy i powiedział ze niema, dopiero jego szef przyniosl mu taka sprytna walizeczke w ktiorej bylo kilka róznych zawieszek. To tez wymagało czasu wiec chyba ogólnie ze szkoleniem w olskich portach cos nie działa. to ze sa ramy czaso we to bradzo dobrze bo inaczej 3 godziny by zabrakło. Wiadomo ze linii tez zalezy ale nie moga czekac w nieskończonosc bo potem sami padną ofiara braku profesjonalizmu lotniska, jak ktos napisał naczynia połączone:)
madej 2012-07-17 08:05   
madej - Profil madej
Komentarz moderatora: madej, ostrzegaliśmy.
humbak 2012-07-17 01:26   
humbak - Profil humbak
ktgracz: Może prezes Modlina ma wystarczająco sporo kasy, aby fundować tym co nie wejdą na pokład kolejne bilety. Samoloty Wizz czekać nie będą tylko dlatego, że Święte Krowy Lotniskowe nie umieją się wyrobić...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy