O'Leary: Bilety mogą być za darmo

O'Leary: Bilety mogą być za darmo Michael O'Leary, kontrowersyjny szef Ryanaira, wraca do pomysłu darmowych biletów - informuje Agencja Informacyjna Newseria.– Potrzebujemy tylko zwiększyć dochód z innych usług, np. rozrywek pokładowych – zapowiada O'Leary.Wypowiedź szefa irlandzkiej niskokosztowej linii miała miejsce podczas jego wczorajszej (3.7) wizyty w Modlinie. Od 16 lipca Ryanair zacznie...
04/07/2012 10:46   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
sauvi 2012-07-05 10:21   
sauvi - Profil sauvi
shorty: to chyba niekoniecznie jest tak, ze jedni tradycyjnymi, a drudzy low-costami. Easyjetem z Genewy lataja praktycznie wszyscy - bo wygodne polaczenia, sympatyczna obsluga, nowe samoloty, punktualne polaczenia na glowne lotniska, a nie gdzies w polu jak Memmingen czy Beauvais. I nawet maja taryfy flex i speedy boarding dla tych, ktorzy lataja sluzbowo (tym bardziej, ze coraz wiecej firm nie placi za business przy locie ponizej 4 godzin). Oczywiscie tam gdzie nie lata bezposrednio Easyjet albo lata w niekorzystnych godzinach, jedynym wyborem sa linie tradycyjne. Zreszta na polaczeniach, na ktorych konkuruja z low-costami, nierzadko bywaja od nich tansze lub w porownywalnej cenie. I to jest tez pozytywny wplyw low-costow.
olo 2012-07-05 09:42   
olo - Profil olo
a ja mam inne podejscie, nie powinnismy jak wielu tu czyni opowiadac jak to tanie bilety sie kupilo, i ze do tokio za 1000 pln i do chicago za 700 i sie spalo na lotnisku kolo grzejniczka etc etc, powinno choc moze to brzmi utopijnie stac kazdego komu chce sie pracowac na taki lot i taki hotel i takie rozrywki na ktore mialby ochote, oczywiscie nie ma na mysli latania tylko w 1 klasie i spania w hotelu za 5000 usd za noc, ale jakiejs normalnosci
shorty 2012-07-05 09:32   
shorty - Profil shorty
czy genewa czy nie to i tak bedą latac tanimi linaimi jedni a drudzy zwykłymi to normalne, ważne jest wybór. W malezji tez mozna nadac bagaż z lotniska na pociag i odebrac w centrum. Co do posiłków i napoji to dobra ocja ze mozna kupowac na pokladze, jedni kupia inni nie ale bilet zawsze tanszy.
sauvi 2012-07-05 08:25   
sauvi - Profil sauvi
humbak: W Szwajcarii na dworcu kolejowym mozna nadac bagaz lotniczy i dalej podrozowac juz tylko z podrecznym. Zatem nie o europocentryzm chodzi, tylko o to, za jakie uslugi jestesmy gotowi placic, a za jakie nie.
humbak 2012-07-04 23:32   
humbak - Profil humbak
Tak na marginesie: Czy "kontrowersyjny prezes Ryanair" jest już oficjalnym tytułem? Czy mam spodziewać się innych podobnych, typu "fantastyczny prezes Emirates", "upierdliwy prezes Lufthansy", "miły-z-wyglądu prezes LOTu", "ch***wy prezes Alitalii"?
gosc_d0a04 2012-07-04 22:32   
gosc_d0a04 - Profil gosc_d0a04
KONTROWERSYJNY to mało powiedziane...
humbak 2012-07-04 20:54   
humbak - Profil humbak
pszn: Nigdy nie jechałeś pociągiem w USA, Australii, Chinach lub Indiach. Nie należy ferować wyroków tylko europocentrycznie zapatrzony.
malin 2012-07-04 14:48   
malin - Profil malin
Ważne żeby gadali o nim i o linii, podobnie jak sławne miejsca stojące, za darmo reklama. Już podpowiem następny pomysł: "każdemu pasażerowi dopłaci za bilet 10 EUR", żeby z nim leciał (ale potem się okaże, że odprawa online podrożała w tym przypadku o 20 EUR).
olo 2012-07-04 14:41   
olo - Profil olo
nie bedzie za darmo bo 99 % paxow nic nie kupi, nie bedzie sikac, ani ciagnac losow i poleci z podreczna, a wtedy ryan padnie po 3 miesiacach
dareck 2012-07-04 13:39   
dareck - Profil dareck
Brawo MOL, bilety za darmo! Za to odprawa online 20EUR, bagaż 30EUR, opłata za płatność kartą 20EUR... kiedy w końcu biurokraci z Brukseli wprowadzą obowiązek podawania całkowitej ceny, a nie wybranego "darmowego" jej składnika?
krzysiekl 2012-07-04 13:07   
krzysiekl - Profil krzysiekl
są takie miejsca na świecie gdzie jadąc pociągiem można nadać bagaż "w okienku" np. Australia (BTW czasem można nadać też samochód;)
czyli takie rzeczy przychodzą ludziom do głowy.
Potem bagaż odbiera się np. z wagonu bagażowego na peronie przy wysiadaniu. Bardzo wygodne.
sauvi 2012-07-04 12:49   
sauvi - Profil sauvi
pszn: co wiecej, jezeli jestem glodny, wole wybrac sobie w Easyjecie to na co mam ochote i zaplacic za to, a nie byc skazany na bule ktora na ogol otrzymuje u tradycyjnych przewoznikow na liniach europejskich w klasie ekonomicznej. Podobnie z jakoscia podawanych napoi.
sauvi 2012-07-04 12:23   
sauvi - Profil sauvi
shorty: nie zgadzam sie, z bogatej Genewy Easyjet, tania linia, ma 57 destynacji i co sezon otwiera nowe. Tylko, ze Easyjet nie traktuje pasazerow jak bydlo.
pszn 2012-07-04 12:21   
pszn - Profil pszn
shorty: A ja myślę, że będzie odwrotnie. Dla mnie nadawanie bagażu czy darmowy posiłek to raczej zbędny "luksus". W pociągach nikomu nie przychodzi do głowy aby nadawać bagaż w okienku konduktora albo żeby kelnerka z Warsu roznosiła ciepłą jajecznicę wszystkim pasażerom, tymczasem w liniach lotniczych brak tych usług uznawany jest za przejaw niskiej jakości lotu.
shorty 2012-07-04 11:40   
shorty - Profil shorty
no to pewnie przyszłość, ale wraz z bogaceniem sie społeczęństwa bedą wybierane normalne linie lotnicze. Dobrze że kazdy bedzie mógł zdecydować czym chce leciec i za ile oraz w jakich warunkach.
krzysiekl 2012-07-04 11:02   
krzysiekl - Profil krzysiekl
To kiedydarmowe ( podatki ;) loty do Australii 900 miejscowym A380 z wyświetlaniem przez całą podróż reklam proszków do prania i płatną toaletą? ;))
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy