Bliżej świata: Pekin. Zakazane Miasto

Bliżej świata: Pekin. Zakazane Miasto Na początku najbardziej rozpoznawalną cechą Pekinu wydaje się to, że tego ponad 20-milionowego miasta... nie widać. Jednak pod warstwą gęstego smogu kryją się robiące wrażenie zabytki przypominające o potędze cesarskich Chin sprzed paru wieków, coraz bardziej niknące pośród nowoczesnych wieżowców. Dzięki nowemu bezpośredniemu rejsowi LOT-u z Warszawy do Pekinu do...
23/07/2012 00:14   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
wroord 2012-07-26 00:40   
wroord - Profil wroord
shorty wielu taksowkarzy w duzych miastach jak Pekin czy Szanhgaj jest z prowincji i nie umie zbytnio czytac. Najlepiej jest wziac wizytowke z hotelu i ja podac taksowkarzowi, jak nie wie gdzie jechac moze sobie zadzwonic do hotelu. Maglev rzeczywiscie jest najszybszy ale to 430km/h to ma tylko przez chwile. Po wypadku w zeszlym roku szybkie pociagi z Szanghaju do Pekinu jezdza wolniej ale i tak podroz trwa 6 godz zamiast 16. Jak chcesz sie przejechac szybkim pociagiem to polecam Szanghaj - Hanghzou ok 50 minut a Hanghzou to dobre miejsce na jednodiowy wypad. Jesli chodzi o pieniadze to sporo jezdzilem po Chinach i nie spotkalem sie z falszywymi banknotami trzeba zwracac uwage na watermarks.
krzysiekl 2012-07-24 14:22   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@shorty
500km/h to nie ma :D
Najszybszy jest maglev na lotnisko w Shanghaju, komercyjnie osiaga 431 km/h.

Wpisałem Pekin - Monachium na jakąś tam datę, LOT najtańszy i dobre połączenie - 55minut w Warszawie
gosc_b13b3 2012-07-23 23:57   
gosc_b13b3 - Profil gosc_b13b3
oj porządziliśmy w Pekinie w lutym - fajna dzielnica imprezowa, bodajże Xishui, niestety powroty taksówkami do hotelu to loteria, często zwiedzanie miasta na swój koszt bo taksiarze kombinują jak mogą:) a na temat - lufa i a380 czyli podróż to sama przyjemność :)
shorty 2012-07-23 22:25   
shorty - Profil shorty
wszytskoko fajnie, jeśłi chodzio zapisany adres to po chinsku bo inaczej wogóle was taksówka nie zabierze. Byłem rok temu w Cantonie i HK,ludzi eok,jedzenie ok,kultura ok. Polecam bardzo. W Pekinie jeszcze nie byłem ale jak bedzie 787 to na pewno sie wybiore. Słyszałem tez od znajomego ze fajnei pojechac koleją ( 500 km/h) do Szanghaju za 65 USD w jedna strone .
gosc_643e6 2012-07-23 21:30   
gosc_643e6 - Profil gosc_643e6
byłem w cinach i w banku wymieniałem EUR na lokalną walute wymieniłem 5000 REMB dostaem w banknotach po 100 REMB 3 z ich były fałszywe nikt ic nie chciał przyjąc jak sie dokładniej przyjrzałem było widać znaczne róznice
gosc_a1dd1 2012-07-23 16:41   
gosc_a1dd1 - Profil gosc_a1dd1
Bardzo fajny opis ładne zdjęcia. :) Nigdy nie miałam okazji odwiedzić Azji, ale chętnie bym tak okazję znalazła. :) Może nie teraz (gorąc), ale taka zmiana kultury w listopadzie albo w grudniu, kiedy zwykle cierpię na zimowe znudzenie, na pewno by się przydała. I to bezpośrednie połączenie LOTu również sprawia, że chce mi się znaleźć okazje do odwiedzenia Azji. Pożyjemy, zobaczymy, może okazja się znajdzie, a jak nie to będę musiała jej poszukać. ;)
gosc_091d8 2012-07-23 10:06   
gosc_091d8 - Profil gosc_091d8
Co to za bzdura: bo krążą podrabiane banknoty, lepiej unikać wypłat z bankomatów i nie płacić kartą? To chyba raczej odwrotnie.
wroord 2012-07-23 03:50   
wroord - Profil wroord
Warto dodac ze przy poludniowej bramie Qianmen znajduje sie dawny dworzec kolejowy, a dzis muzeum kolejnictwa. Jest to budynek wygladem przypominajacy dworce w carskiej Rosji i jest darem rosjan dla chinczykow. Zakazane miasto rozczarowuje bo wiekszosc budynkow jest pusta. Czesc wyposazenia znajduje sie w Muzeum Narodowym w Taipei a czesc na salonach domu partii.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy