Oblatywacz: LOT-em do Pekinu

Oblatywacz: LOT-em do Pekinu Gdyby nie ledwo widoczna bryła zbudowanego na olimpiadę terminalu w kształcie smoka, trudno byłoby powiedzieć, gdzie właśnie wylądowaliśmy. Choć może ten gęsty, ograniczający widoczność do kilkuset metrów smog jest nawet bardziej charakterystyczny niż nowoczesne lotnisko i zaparkowane przy nim samoloty Air China. Witamy w Pekinie.Po czterech latach przerwy LOT ponownie...
23/06/2012 22:51   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_aa95f 2012-06-27 13:33   
gosc_aa95f - Profil gosc_aa95f
Moja relacja z lotu do Pekinu (obie strony w biznes klasie) oraz potem z Australii
zobacz link
gosc_487fc 2012-06-25 13:21   
gosc_487fc - Profil gosc_487fc
Nie, żebym się czepiał, ale gdyby w reportażu znalazły by się fotki wszystkich posiłków, to nie byłoby całej tej dyskusji. Tymczasem mamy wszystko z klasy business i tylko 2-gi posiłek z klasy ekonomicznej. Rozumiem, że autor zeżarł wszystko, zanim przyszło mu do głowy, że warto by najpierw strzelić fote? :)
Co do cateringu to, niestety, wszyscy schodzą na psy. Leciałem ostatnio Qatar Airways i to, co oni tam podali było po prostu niejadalne. W porównaniu z moją podróżą z 2007 roku niesamowity regres.
gosc_3b2f9 2012-06-25 12:42   
gosc_3b2f9 - Profil gosc_3b2f9
Wieki temu to ja bylam piękna i młoda. A teraz to mówię, że mam 18 lat plus tax :))
gosc_eadac 2012-06-25 12:18   
gosc_eadac - Profil gosc_eadac
Zastanawiam się po co "michalb" i inni zwyczajnie kłamią? Czy to teraz taka nowa moda? Moda na próby " dokopania LO"?, do tego się to ogranicza i jest prymitywne. Zresztą tylko "prymitywni" ludzie nie dostrzegają różnic, a i ze zrozumieniem tekstu pisanego bywa różnie co udowodnili "prymitywom" inni piszący.
4tech 2012-06-25 11:05   
4tech - Profil 4tech
michaleb, a wieki temu to tak " na oko " ile ?:P zapomniałem dopisać że jeszcze w AF na śniadanie jest muffina lub inny cake:) a buła twarda jak kamień podawana była z koszyka ręką przez serwetkę :P
michalb 2012-06-25 10:54   
michalb - Profil michalb
wieki temu ;-)
gosc_df45a 2012-06-25 10:53   
gosc_df45a - Profil gosc_df45a
nie wiem czy śmiać sie czy płakać po przeczytaniu postów na temat serwisu? W AF czy BA nigdy w klasie ekonomicznej nie było ciepłego posiłku na śniadanie ten kto tak pisze zwyczajnie kłamie, nigdy w klasie ekonomicznej w AF czy BA nie było słodyczy dostępnych non-stop w trakcie lotu. W czasie nocnych lotów w AF czy BA serwis ogranicza się do minimum, i w zasadzie nie licząc " kawy/herbat/napoi " na start" catering podawany jest tylko dwa razy ( od 2 godzin po starcie) danie główne wybór między wołowina z ziemniakami ( taka papka) a kurczakiem z makaronem ( też papka). Do tego kawałek żółtego sera, sucha bulka, sok pomarańczowy, woda mineralna, ciastko, masło i do wyboru alkohol ( piwo lub wino). Drugi serwis na ok 1,5 godziny przed lądowaniem, a jego skład podał @ 4tech . W BA mamy podobnie z tym że zamiast "pasty" mamy a'la cornish pasty. Śniadanie bardzo podobne zamiast drzemu jest marmolada a nie full english brekfast. Jak chcecie być obiektywni to przynajmniej nie pszcie bzdur na temat innych linii jaki to tam jest "och i ach" serwis.
4tech 2012-06-25 10:18   
4tech - Profil 4tech
michaleb, oczywiście że leciałeś tylko kiedy ostatni raz AF? Nawet w A380 serwis był pod "psem". I jaki ciepły posiłek na śniadanie w AF? Chyba ze to kawa lub herbata. Podesłać zdjęcie śniadania z AF A380? Śniadanie składało się: sok pomarańczowy, jogurt, sucha była, masło, drzem kawa lub herbata... zestaw sztucćów plastikowych ze stadionu 10 -lecia w WAW...
michalb 2012-06-25 09:55   
michalb - Profil michalb
Leciałem AF i BA na długich trasach i jedzenie wyglądały i smakowały dobrze do tego przez cala noc można było się częstować słodyczami i napojami a na śniadanie nikt mi nie dal buły tak jak tu jest pokazane tylko ciepły posiłek, tak wiec 4techu musieliśmy lecieć dwoma rożnymi BA i AF
krzysiekl 2012-06-25 08:49   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jednak napisze, że w Emirates jest znacznie mniejsza różnica w jakości posiłków między klasą ekonomiczną i biznes. Oczywiście różni się forma podania (plastik, porcelana) no i w biznes jest większy wybór dań i jakieś "dodatki".
4tech 2012-06-25 00:08   
4tech - Profil 4tech
szczerze powiem, że śmieszne są komentarze typu " LOTowska buła". Z części komentarzy można wyczytać ( co mniej zorientowani lub kumaci) że LO na trasie do/z PEK serwuje tylko bułę :) a w relacji z lotu jest mowa przynajmniej o kilku potrawach w klasie ekonomicznej. Odnosząc się do serwisu u innych przewoźników to fakt AF i BA wypada najgorzej ( zgoda co do opisu "buły" w AF, dosłownie kamlot:)) trochę lepiej wypadał EI, a skoro mowa o KL to chyba z tych wszystkich wymienionych linii faktycznie ma jeden z najlepszych serwisów pokładowych.
gosc_73b14 2012-06-24 23:10   
gosc_73b14 - Profil gosc_73b14
Rzadko kiedy można się spodziewać super jedzenia w samolocie. Piekarniki samolotowe strasznie wysuszają jedzenie, które jest przecież wcześniej mrożone, przy takiej wysokości, cisnieniu, wilgotności, żaden produkt nie smakuje tak jak na ziemi. Do tej pory jedynie Air NZ i Etihad zainwestowali w piekarniki indukcyjne, które "najwierniej" oddają to co kucharz miał na myśli :-)
Ja w związku z pracą latam 3-4 razy w tyg, wszystkimi liniami oferującymi z WAW, i przyznaję, ze LOT jest na pewno z przodu stawki jeśli chodzi o najlepsze jedzenie.
Nr 1 to Turkish, bezapelacyjnie, zarówno na short- i longhaulach. TAP ma smaczne jedzenie, oraz KLM. Dalej jest LOT i Aeroflot ( doskonała klasa biznes!). Natomiast na szarym końcu jest Air France i British Airways - to co te linie podają to dramat! Nie wspominam nawet o plastikowych sztuccach w klasie biznes w AF. LH i Swiss na Europie nie podają nic ciekawego, Swiss i Austrian są lepsi od LH na longhaulach.
Ale LOT trzyma przyzwoity, europejski poziom więc nie ma co narzekać.
Zainteresowani mogą sprawdzić na zobacz link Ciekawa strona.
gosc_498cb 2012-06-24 20:46   
gosc_498cb - Profil gosc_498cb
@gosc_21c71, lepsza LOTowska " buła" niż suchy " kamień" w AF, i tu chyba się zgodzisz ze mną?
gosc_77535 2012-06-24 20:31   
gosc_77535 - Profil gosc_77535
gosc_21c71 - chyba dawno Lotem nie leciałeś. Ludzie chwalą sobie catering LOTu.
gosc_21c71 2012-06-24 20:09   
gosc_21c71 - Profil gosc_21c71
kolego 054a2: a o czym ja mówię jak nie o longach? catering w LO to syf i zdania nie zmienię, a jak Tobie smakuje ścierwiasta bułka i okropny muffin to enjoy :) osobiście chciałbym aby LO na longach miał taki catering jak LF, no ale patrząc na to co podają do PEK to jeszcze daaaleka droga, a szkoda.
gosc_c5b4d 2012-06-24 19:35   
gosc_c5b4d - Profil gosc_c5b4d
@gosc_054a2, AF, EI i dobry catering? Dobre sobie;) Akurat w AF jest jeden z najgorszych serwisów z europejskich linii. Jedynie KL to wyższa klasa światowa chociaż już " bardzo stare" menu i brak mu nowości. AF sorry ale to jakaś pomyłka sychą bułką na śniadanie można rzucając nią zrobić dziurę w kadłubie;)EI owszem w mirę smaczne ale mało i tak samo " plastic" , a catering tylko na longach;) po Europie FR bis.
gosc_054a2 2012-06-24 19:12   
gosc_054a2 - Profil gosc_054a2
Sorry ale jak widzę na zdjęciu syfiastą bułkę LO, muffina i sok to słabość mnie ogarnia - katastrofa. Lecąc AF, EI, KL czy innymi liniami na długim dystansie zawszey jedzenia bło dużo więcej, wyglądało apetyczniej i smakowało o niebo lepiej. To coś jak dla mnie, wygląda odrażająco. TK na krajowych lotach ma o niebo lepszy serwis niż LO po europie, ale nikt nie zmusza do latania z LO :)
gosc_b0554 2012-06-24 17:14   
gosc_b0554 - Profil gosc_b0554
@michalb, no właśnie porównałem catering w jednym z poprzednich postów. Powtórzę, nie jest tak źle jak to niekórzy tutaj piszą ( w tym Ty michalb). Najgorszym wg. mnie cateringiem mogą pochwalić się AF/BA a LO plasuję się w środku stawki europejskich przewoźników i jest o " niebo" lepszy niż w zachwycanej pod " niebiosa" LH. Co do sponsorowanego artykułu... no cóż ten portal miał już redaktorów którzy wyłudzali przeloty od linii lotniczych czy też kasę od innych, miał też w swojej historii redaktora który latał za sponsoring a później artykuły ukazywały się na innym portalu... artykuł nie jest żadną laurką dla LO, wręcz przeciwnie!, jest w nim również kilka gorzkich zdań co do jakości serwisu w LO. Artykuły należy cztać ze zrozumieniem a jak się nie rozumie to należy zwrócić sie o pomoc do innych.
gosc_9884a 2012-06-24 16:45   
gosc_9884a - Profil gosc_9884a
michalb: Ty chyba znawca tez zbytnio nie jestes! Polataj sobie na dalekim dystansie AF, IB, AZ lub AA, a bedziesz wiedzial co to jest niezjadliwy posilek.
michalb 2012-06-24 16:26   
michalb - Profil michalb
Znawcy cateringu proszę porównać inne linie zanim coś się napisze ,na zdjęciach te żarcie wygląda okropnie, jest najgorsze jak widziałem (kosztowałem) na długich trasach . Klasa C była pełna to leciało kilku takich jegomości którzy dostali darmowe bilety za pochlebny artykuły
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy