Komunikacyjny problem w Krakowie

Komunikacyjny problem w Krakowie Od kilku dni nie ustaje fala krytyki pod adresem Przewozów Regionalnych po wprowadzeniu kolejnej w tym roku, blisko 60% podwyżki cen za przejazd szynobusem łączącym centrum Krakowa z portem lotniczym w Balicach. Absurdalnie wysokie ceny biletów kolejowych to jednak nie jedyny problem komunikacji publicznej dedykowanej obsłudze pasażerów korzystających z Kraków Airport. W...
31/05/2012 23:35   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
pengos 2012-06-11 00:03   
pengos - Profil pengos
gosc_6b0e1: KRK-GDA - całe 3 bezpośrednie pociągi dziennie, wspomniany ex małopolska kosztuje nie 58 a 138zł w jedną stronę, tańsze TLK (69zł) jedzie prawie 11h. A to czasy rozkładowe, z reguły wszystko trwa znacznie dłużej przez niekończące się remonty... Nic dziwnego że OLT ma takie obłożenie.
A co do połączeń MPK... Lata temu wracałem czarterem nad ranem do Krakowa - ok 4:00. Szynobus oczywiście nie kursował o tej porze, najbliższy MPK był tuż przed 5. Po raz pierwszy w życiu udało mi się zasnąć w autobusie, a obudziło mnie gdy zobaczyłem że mój bagaż zabiera... równie zaspany współpodróżny który pomylił walizki ;) Do dziś nie wiem co mnie podkusiło żeby rozważać cokolwiek innego niż taksówka...
Parking przy lotnisku to zdzierstwo takie że szabla w kieszeni się otwiera. Mój ojciec ostatnio zaoferował się by kogoś podwieźć, na miejscu spędził jeszcze trochę czasu i mało go szlag nie trafił gdy przyszło mu zapłacić KILKADZIESIĄT złotych za marnych parę godzin!
A szynobus... szkoda gadać. Gdyby toto chociaż było jakoś skorelowane z pierwszymi/ostatnimi lotami i jeździło równiutko co 30 minut to by uszło nawet z tą ceną. Ale raz po przylocie (w normalnych wczesnowieczornych godzinach) jak głupek kupiłem w ciemno bilet w automacie i... okazało się, że czeka mnie prawie godzinne oczekiwanie na szynobus! Zadzwoniłem po rodzinę (najdalsze wschodnie obrzeża Krakowa) i byłem w domu zanim w ogóle szynobus dojechał na Balice. Bilet dałem jakiemuś Hiszpanowi, który i tak chciał jechać szynobusem...
pengos 2012-06-10 23:35   
pengos - Profil pengos
piotrek737: ciekawe, że panu Majchrowskiemu żadnego problemu nie stanowiło puszczenie linii szybkiego tramwaju pod swoją uczelnię... Nie jest też na swoim stanowisku po raz pierwszy - wypadałoby COKOLWIEK zrobić dla pasażerów krakowskiego lotniska
gosc_5941f 2012-06-10 21:04   
gosc_5941f - Profil gosc_5941f
Czy humbak zawiadomił UOKIK o praktykach 19 złotowych na trasie Kraków Główny - Balice czy tylko rzucił tu myśl by inni łapali. Czy autor raportu dezyderaty i postulaty wysłał do odpowiedzialnych władz i instytucji czy pozostawił je własnemu losowi?
humbak 2012-06-08 17:33   
humbak - Profil humbak
Jak się ma rezerwację na busika, to busik nie "ucieka", tylko dzwoni do delikwenta. A jak się nie ma, to też nie "ucieka", bowiem nie wie, że ktoś czeka.
gosc_a8164 2012-06-08 16:36   
gosc_a8164 - Profil gosc_a8164
Kolego, sam jestes sobie winien - uciekl Ci jeden autobusik, to jedziesz nastepnym a nie nadrabiasz kilometry przez centrum Katowic. Poza tym, trzeba bylo od razu zone pogonic.
gosc_198c1 2012-06-08 10:06   
gosc_198c1 - Profil gosc_198c1
Dwa lata temu o tej porze loądowałem w wychwalanych tu Katowicach-Pyrzowicach czyli pod Czestochową. Autobusik Wizzaru do Krakowa uciekł mi, bo guzdrali się z wydaniem bagażu, ktoś mi poradził abym miejskim autobusem dostał sie do Katowic a potem bez problemu czymś do Krakowa. Niestety kolejne autobusy na trasie Katowice _Kraków okazywały się odwołane, kolejarze zmienili rozkład jazdy. I z Katowic wybawiła mnie łasna żona, która musiała po mnie przyjechać samochodem. Od tego czasu omijam lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach z daleka....
usuniety 2012-06-08 04:48   
usuniety - Profil usuniety
Tzw. port lotniczy Kraków generalnie za terminal krajowy, ciasnotę, dojazd należy omijać z daleka. Najlepiej aż do Katowic-Pyrzowic, może zmniejszenie ruchu w KRK czegoś nauczy Krakusów...
gosc_60f89 2012-06-06 11:57   
gosc_60f89 - Profil gosc_60f89
Mam pytanie do autorów raportu, czy przesłali go do prezydenta miasta Krakowa i wójta gminy Zabierzów. Czy tez Panowie liczycie, że odpowiedzialne w mieście i Gminie osoby dowiedzą się o jego treści same z internetu ?
gosc_5040e 2012-06-06 07:32   
gosc_5040e - Profil gosc_5040e
Latam z Balic przynajmniej raz w tygodniu, nigdy nie jade szynobusem (drogo) czy autobusem (dlugo). Podwozi mnie zawsze rodzina, do tego nigdy nie wjezdza na parkingo bo za samo podniesienie szlabanu jest 2 zl. INRASTRUKTURA LOTNISKA I DOJAZDU POZOSTAJE NA ZENUJACYM POZIOMIE.
marecki 2012-06-05 19:40   
marecki - Profil marecki
@humbak: podbna tzn. linia kolejowa łącząca lotnisko z centrum miasta. W infrastrukturze znaczących podbieństw nie ma :) Chociaż pociąg na Okęcie tez nie jest wolny od wad, w szczegolności długi czas podróży rozkładowo 20 minut , w praktyce podobno pod 30... //// UOKiK już wie o sprawie; zobaczymy co powie.
humbak 2012-06-05 19:38   
humbak - Profil humbak
Namiot. Jedyny krajowy "terminal" w Polsce. Zdezelowana droga kolejka. Autobusy co godzinę. Co sie dzieje w tym Krakowie? Trza omijać....
humbak 2012-06-05 19:37   
humbak - Profil humbak
Tymi 19 zł to bym UOKiK zainteresował... Jak walnie PRom karę, to się może pozbierają. Albo i nie...
humbak 2012-06-05 19:35   
humbak - Profil humbak
"Od 1 czerwca podobna linia zacznie działać w Warszawie." To jest obraza robić w ogóle takie porównania! W czym ta linia jest PODOBNA? Nawet tory są proste, że nie wspomnę o nowoczesnym miłych sprawnych składach, a także cenie za przejazd.... i czasie przejazdu.
wojtek 2012-06-04 17:33   
wojtek - Profil wojtek
O matko! Nagle im przestały ronda przeszkadzać, po tylu latach! :)
marecki 2012-06-04 17:08   
marecki - Profil marecki
gosc_d2182: jeden z postulatów już dziś został zrealizowany: na linie 292 zostały wypuszczone od rana autobusy przegubowe. Zobaczymy czy bedzie tak na stale.
gosc_8dd8a 2012-06-04 08:42   
gosc_8dd8a - Profil gosc_8dd8a
Dodałbym do tego odwoływanie kursów z powodu awarii szynobusu.
gosc_d2182 2012-06-03 20:11   
gosc_d2182 - Profil gosc_d2182
Mam pytanie czy powyższe 7 słusznych moim zdaniem postulatów zostało przesłane do Prezydenta Miasta, Wójta Gminy Zabierzów, na której terenie znajduje się lotnisko Balice, ZiKIT, Zarządu Lotniska itp. instytucji Czy powieszono je jedynie na tej tronie aby wszyscy sie z nimi zgodzili, i ewentualnie sobie pogadali a bedzie tak jak było ?1
marecki 2012-06-03 19:06   
marecki - Profil marecki
gosc_6b0e1: najszybszy pociąg jedzie 9h a nie 8h, a większość ponad 11h... Poza tym tu masz wyjazd jednodniowy, a PKP 3 dniowy, żeby być jeden dzień w mieście... No juz nie wspominając o całym dniu w PKP x 2 he he
gosc_6b0e1 2012-06-03 17:03   
gosc_6b0e1 - Profil gosc_6b0e1
wylot 1 dniowy najwczesniejszym samolotem olt z gdn do krakowa - 2 x taxi z gdyni do lotniska gdn 2 x 50 zł , przelot 2 x 99 zł , w krakowie kolejka 2 x 19 zł = 350 zł ! czas ok 4 h , wole jechać 4 h dłużej w intercity ex malopolska w 2 strony 58 zł ! z miejscowka - wsiadam w centrum gdyni wysiadam w centrum krakowa
michalb 2012-06-03 15:22   
michalb - Profil michalb
swego czasu jeździły busiki , może by powróciły ;-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy