LOT vs OLT. Sąd zakazał emisji

LOT vs OLT. Sąd zakazał emisji Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał rozpowszechniania reklamy przewoźnika OLT Express łudząco podobnej do reklamy LOT-u na czas trwania procesu między spółkami. O sprawie pisaliśmy w marcu. Decyzją Sądu przewoźnik OLT Express ma zaniechać rozpowszechniania w jakikolwiek sposób reklam, które zawierają grafikę samolotu od strony dziobu, do którego pasażerowie wchodzą z...
16/05/2012 14:15   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
4tech 2012-05-17 15:56   
4tech - Profil 4tech
link do oświadczenia OLT Express podpisany przez p M. Grzybowską.
zobacz link
krystek 2012-05-17 15:53   
krystek - Profil krystek
Jak donosi jeden z portali lotniczych OLT zapowiedział dziś odwołanie się od tej decyzji sądu. Znając opieszałość naszych sądów sprawa się pewno trochę pociągnie. A z drugiej strony linie zyskają darmową reklamę.
4tech 2012-05-17 15:47   
4tech - Profil 4tech
marecki, niestety ale w przypadku postępowania zabezpieczającego tak stanowi prawo. Sąd zgodnie z prawem nawet nie ma możliwości wysłuchania strony pozwanej. Dopiero powtórzę po ogłoszeniu postanowienia OLT zgodnie z prawem ma prawo do wniesienia odwołania oraz wysłuchania.
marecki 2012-05-17 15:41   
marecki - Profil marecki
4tech: sąd nie działa z automatu!
4tech 2012-05-17 15:26   
4tech - Profil 4tech
marecki nie tak do końca jest tak jak piszesz. W przypadku takiego postępowania sąd automatycznie uznaje roszczenia powoda jako "uprawdopodobnione" bo tak stanowi prawo a pozwany nie jest w tym momencie nawet wezwany do złożenia wyjaśnień. Dopiero teraz po ogłoszeniu postanowienia ( nie wyroku) OLT ma prawo do złożenia odwołania i wniesienia swoich wyjaśnień ( co na 100 procent zrobi) właśnie dlatego że tak stanowi prawo. Co do zakazu emisji reklam i zakazu używania "nowe pll" to zakaz dotyczy tylko i wyłącznie zaskarżonej reklamy graficznej wraz z nazwą "nowe pll" Inne reklamy OLT nie podlegają zakazowi i nazwa "nowe pll" może być używana. Zakaz dotyczy tylko łączenia tej konkretnej grafiki z nazwą. Dlatego tez spokojnie inne reklamy OLT mogą być emitowane również z nazwą " nowe pll".
marecki 2012-05-17 15:24   
marecki - Profil marecki
gosc_84512: to że rośnie wypełnienie C to tez efekt tanich biletów? A atrakcyjne ceny pojawiły się już w czasach Mikosza, nie teraz. No i czy myślisz że OLT będzie wypełniał swoje samoloty gdy zacznie sprzedawać bilety na poziomie gwarantującym zysk operacyjny?
ktgracz 2012-05-17 14:25   
ktgracz - Profil ktgracz
tomwkr7: hmm... kolejny piorun?
tomwkr7 2012-05-17 14:00   
tomwkr7 - Profil tomwkr7
Samolot czarterowy z polskimi turystami na pokładzie awaryjnie lądował w Sofii w Bułgarii. Airbus A-320 należący do linii OLT Express leciał z Warszawy do Hurghady w Egipcie.
gosc_84512 2012-05-17 13:40   
gosc_84512 - Profil gosc_84512
LOTowi może i rośnie liczba pasażerów, ale to tylko efekt tanich biletów, zwłaszcza krajowych np. za 136 zł RT. Powyższe niekoniecznie przekłada się na zysk operacyjny. A poza tym, jak powrócą do polityki cenowej sprzed objęcia rządów przez obecnego pana prezesa (a zdaje się zrobili to już w taryach na przyszły rok, gdzie np. cena Warszawa - Madryt w najtańszej opcji to ok. 2000-3000 zł) to zobaczymy, czy dalej będzie przybywać paxów.
gosc_ded8d 2012-05-17 13:40   
gosc_ded8d - Profil gosc_ded8d
to co? firmy zjedzą się w sądach???
bison 2012-05-17 13:23   
bison - Profil bison
marecki, można się udać do sądu, można się orazić, tylko,że zadajmy sobie pytanie po co? Mamy dwie wizje latania: jedna jest LOTowska, że ilość pasażerów jest stała i trzeba o niego walczyć. OLT chce przesadzić paxów z pociągów i samochodów do samolotów. To dwa bieguny. Jedni są konserwatywni, drudzy bardzo liberalni. Czyja wizja ma przyszłość... zobaczymy. Rynek rozwiąże spór, a nie sąd. Wiem, że w Locie jest wiele skostniałego myślenia. Chciałbym, żeby LOT myślał inaczej, bo wygramy my, pasażerowie! Zaskakuje mnie fakt, że LOT czuje się zagrożony na tyle, że ucieka do sądu. Pozdrawiam
bison 2012-05-17 12:51   
bison - Profil bison
marecki, jeszcze jedno. To,że liczba pasażerów rośnie to według mnie dobra wiadomość. Niech lata ich jak najwięcej! Nie trzeba się o niego bić, wystarczy go zachęcić do latania. Wiem, że LOTowi rośnie obłożenie, bo reklamuje się OLT. Od tego czasu liczba paxów rośnie. Tylko powiedz mi czy z tego powodu mamy zobaczyć walczących swoich na rynku? Nie tędy droga...
marecki 2012-05-17 12:44   
marecki - Profil marecki
bison: jeśli tak, to sorry, niedoczytałem. Mea cupla. Natomiast co do pozwu: LOT działa celem zabezpieczenia wlasnych interesów i bardzo dobrze. Żadna firma nie powinna biernie sie przyglądać działaniom naruszającym zasady uczciwej konkurencji. A OLT kampania reklamowa je m. zd. naruszył. Czy LO masz szansę wygrać: skoro sąd zabezpieczył na tym etapie, to znaczy że LOT uprawdopodobnił że są ku temu podstawy. Jaki będzie wynik, zobaczymy.
bison 2012-05-17 12:40   
bison - Profil bison
marecki, 4tech ma rację,że chodziło mi o prawników. OLT w tej chwili zatrudnił operatorów z Hiszpanii, Danii, Hiszpanii, Chorwcji do obsługi swoich połączeń, a równie dobrze mógłby zarobić na tym eurolot, bo ich samoloty stoją. Jenak nie wolno współpracować z konkurencją, więc kasa za osługę połączeń idzie za granicę zamiast do polskiego portfela, ale to nikogo nie obchodzi. To tak tylko na marginesie. Nie chcę się wplątać w tok myślenia LOTu, bo skoro poszedł pozew to mają jakiś cel. Myślę,że dość kiepski, bo nie będą w stanie wygrać sprawy. Rozumiem, że nasz narodowy przewoźnik ma zapędy na monopolistę, tylko, że wcześniej oddał już pole wizzowi i rayanowi. Teraz rozsypuje mu się resztę klocków i w chwili rozpaczy biegnie na skargę do sądu. Działanie trochę na miarę przedszkolaka.
gosc_4bbc5 2012-05-17 12:26   
gosc_4bbc5 - Profil gosc_4bbc5
a niby jakie sa to linie jak nie polskie? nie rozumiem wcale tego calego zamieszania.. To tak jak wprowadzic zakaz uzywania sformulowania "polskie truskawki" bo jakas mala lokalna firma ma taka nazwe..
gosc_3eadd 2012-05-17 12:23   
gosc_3eadd - Profil gosc_3eadd
Sąd zakazał, a dziś w TV mimo wszystko puścili, dziwne.
gosc_b33a0 2012-05-17 11:50   
gosc_b33a0 - Profil gosc_b33a0
to ja zatem jutro zastrzegam sobie skrót "PLL"
gosc_f32ef 2012-05-17 11:34   
gosc_f32ef - Profil gosc_f32ef
do gosc_6817d: najpierw organ rejestrujący sprawdzi, czy taką nazwę może zarejestrować. Więc dywagację, co zrobi PLL LOT są trochę na wyrost. Pozdrawiam
gosc_b0a83 2012-05-17 11:25   
gosc_b0a83 - Profil gosc_b0a83
na Zachodzie nikogo to nie obchodzi. Ten sąd to kpina. W Stanach dobra reklama ośmieszy przeciwnika i pokaże dobrze swój towar.
gosc_6817d 2012-05-17 11:09   
gosc_6817d - Profil gosc_6817d
jutro rejestruje nazwę " Polskie Linie Lotnicze ArbuzAir" a także rejestruje i zastrzegam nazwę "Polskie Linie Lotnicze", co wtedy zrobi PLL LOT? również poda mnie do sądu? za co?. bez komentarza. Po prostu LO obudził się " z ręką w nocniku" i tyle.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy