easyJet: Przydział miejsc sukcesem

easyJet: Przydział miejsc sukcesem easyJet udostępni swoją usługę przydzielania miejsc w samolocie na kolejnych trasach. Numerowane miejsca okazały się ogromnym sukcesem - pasażerowie w przeprowadzonych testach zgodnie stwierdzili, że ułatwia to podróż i sprawia, że jest ona mniej stresująca.Wybór miejsca w samolocie będzie teraz możliwy na trasach:Londyn Luton - Sharm el SheikhLondyn Luton - MalagaLondyn...
05/05/2012 07:59   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
kero 2012-05-09 09:36   
kero - Profil kero
Decydując się na lot Low costem należy mieć z góry świadomość, że lecimy w niekomfortowych warunkach a dodatkowe dopłacanie za pierwszeństwo wejścia na pokład to w moim przekonaniu nieporozumienie bo warunki lotu są właściwie takie same dla wszystkich:-) Już kilka lotów zrobiłem i nie śpieszę się z wsiadaniem bo to nie PKS mam bilet - mam miejsce:-) Ostatni mój lot trwał ponad 5 godzin easyJetem i daje się wytrzymać. To kwestia nastawienia. Jeśli ktoś siada do niskokosztowych i oczekuje komfortu to powinien się wcześniej zastanowić o co mu właściwie chodzi. Ostatnie doświadczenie z easyJetem dało mi pozytywne wrażenie w kwestii obsługi.
docentfurm 2012-05-06 18:46   
docentfurm - Profil docentfurm
wybór należy do pasażera co w danym momencie jest priorytetem, bilet, ktorego srednia cena jest równa przejazdowi pociągiem np STN-Londyn-STN i może sie pomęczyć na locie średnio trwającym godzinę i pół czy lecieć w lepszym komforcie ale drożej, grunt to dokonanie dobrego wyboru i świadomość tego co się wybiera, wtedy każdy będzie zadowolony (utopia jak cholera)
komandor 2012-05-06 08:16   
komandor - Profil komandor
Dlatego właśnie droga Chmurko jedne linie nazywamy ,,tanimi'' a inne nie. Żeby lecąc Low costem zapewnić sobie jako-taki standard obsługi, wygody, comfortu trzeba zapłacić (pierwszeństwo, miejsce, posiłek, napoje) Na moje oko różnica podobna jest do takiej pomiędzy luksusowym autokarem a podmiejskim PKSem
gosc_8f7be 2012-05-06 08:12   
gosc_8f7be - Profil gosc_8f7be
chmurka - masz rację, ale pod warunkiem że lecisz bez bagażu podręcznego. Bo jak go masz i wejdziesz ostatni, to zawsze masz problem gdzie go wsadzić. Pod nogami nie jest zbyt wygodnie ;(
chmurka 2012-05-05 23:25   
chmurka - Profil chmurka
Moje subiektywne odczucie daje przewage jednak bordingowi "tradycyjnemu" ( liczac od zaproszeenia na poklad), poniewaz przy miejscowkach olewam koncertowo kolejke do gate'u i bawie sie czym innym, wchodzac zupelnie ostatni. Przy LCC staje w kolejce, dluuzy mi sie w niej czas, czekam w goracym lub zimnym autobusie na ostatnich zdyszanych, potem kotluje sie na pokladzie, tylko dlatego, ze chce byc razem z rodzina.
4tech 2012-05-05 23:14   
4tech - Profil 4tech
Przważnie szybciej się to odbywa w liniach LCC niż w tradycyjnych;) tu 2x schodki a tu 1x rękaw:)) no i ilość pax w samolocie ;)
gosc_0fdcb 2012-05-05 22:11   
gosc_0fdcb - Profil gosc_0fdcb
numerowanie miejsc pozwala na normalny, kulturalny boarding
chmurka 2012-05-05 22:04   
chmurka - Profil chmurka
Chyba ta dysfunkcja zabrzmiala zbyt powaznie; chodzilo mi o osoby starsze z trudem sie poruszajace, o lasce. Ale chodzily samodzielnie.
Co do szybkosci wsiadania, to zawsze wydaje mi sie ze w Locie idzie to jakos sprawniej niz w Wizie.
docentfurm 2012-05-05 21:59   
docentfurm - Profil docentfurm
chmurko: pasażerowie szybciej wsiadają bez rezerwacji! po drugie pasażerowie z dysfunkcją ruchową moga poprosić o asystę tudzież ją zarezerwować nawet z wózkiem inwalidzkim, który zabierze na poklad (nawet windą - ambuliftem) na zarezerwowane dla takiej osoby miejsce w samolocie (zarezerwowane przez crew według przepisów bezpieczenstwa), niestety 4tech ma rację, że zachowanie pasażerów determinuje działanie linii lotniczej - mówimy tu o ogóle, a nie o doświadczonym podróżniku
4tech 2012-05-05 20:11   
4tech - Profil 4tech
voytek, a czym to się róźni od LCC? Aby było ciekawiej, mając np. rezerwacje dla dwoch osób ma jednym numerze rezerwacji nie koniecznie będziecie siedzieć obok siebie;) taki jest system BA:). I jeszcze jedno, w przypadku odprawy on-line w BA to system przydziela Tobie miejsce a nie że Ty wybierasz, oczywiście istnieje możliwość zmiany przydzielonego miejsca o ile są wolne miejsca w samolocie lub akurat system na to pozwoli ( czasami nie pozwala:)). Jednak to nie jedyny przewoźnik z tradycyjnych który pobiera opłatę za " miejsce", KLM i AF podobnie z tą różnicą że opłata dotyczy miejsc np. przy wyjściach awaryjnych, z większą przestrzenią na nogi czy też dwóch foteli w ostatnich rzędach w B777:)
voytek 2012-05-05 19:37   
voytek - Profil voytek
4tech: BA pobiera jesli chcesz wybrac miejsce podczas rezerwacji. Online check in z BEZPLATNYM wyborem miejsca zaczyna sie 24h przed odlotem.
chmurka 2012-05-05 18:44   
chmurka - Profil chmurka
4tech: hahaha, znakomite. No coz, jakie linie, tacy pasazerowie, czy tez odwrotnie:-) Tak czy siak, nie podoba mi sie brak "miejscowek".
4tech 2012-05-05 17:52   
4tech - Profil 4tech
chmurko, to działa i w drugą stronę. Do historii lotnictwa przejdzie tekst z poznańskiej ławicy" prędzej biegniemy do samolotu bo miejsc nie będzie i będziemy stały" powiedziała jedna pani do drugiej;) Linie do perfekcji wykorzystują pewne schematy zachowań pasażarów co mnie nie dziwi natomiast dziwi podejście pasażerów którzy swoim zachowaniem sami dają argumenty liniom lotniczym bez wyjątku. Tak przy okazji, linie tradycyjne również pobierają opłatę za wybór miejsca w samolocie przykład: BA :) więc nie jest to domena LCC;)
chmurka 2012-05-05 17:38   
chmurka - Profil chmurka
Zwlaszcza zapamietalem scenke na Beauvais, kiedy starsze malzenstwo z widoczna dysfunkcja ruchowa chcialo wejsc jak ludzie, poza dzika kolejka zostalo pogonione przez obsluge lotniska, ze tu tylko priority ( oni najwyrazniej nie mieli) i byla awanturka. Obrzydliwie zenujace.
chmurka 2012-05-05 17:30   
chmurka - Profil chmurka
Moim zdaniem sa winne, poniewaz robic z sadzania ludzi taki cyrk, kiedy mozna bezkosztowo pakowac ludzi na z gory okreslone miejsca i szybciej wylatywac.
To jest zwykla pazernosc, juz niech lepiej bilety beda drozsze, niz takie rozczlonkowywanie kosztow.
Ja jak jade z 4os rodzina to chcialbym siedziec razem, a nie z jakims podchmielonym gosciem.
Ale dla mnie to juz przeszlosc, nigdy wiecej. Juz pozegnalem sie z ta "filozofia" latania.
4tech 2012-05-05 16:38   
4tech - Profil 4tech
akurtat U2 należy do tych lepszejszych LCC, co do miejsc w samolocie to nie jest żadna nowość w LCC. Już od dawna wzór dla wszystkich innych LCC - Spirit - pobiera opłatę za wybór miejsca w samolocie. Przy okazji, linie nie są winne "wyścigowi" po miejsca tylko sami pasażerowie.
dareck 2012-05-05 16:30   
dareck - Profil dareck
Wow.. Po raz kolejny okazuje się, że w Low Costach można kasować za coś, co od zarania dziejów było wliczone w cenę biletu, dziwne, że dopiero teraz na to wpadli... Ostatecznie 3GBP to nie tak wiele za możliwość uniknięcia tradycyjnej gonitwy do samolotu ;) /// A co ze słynnym "pierwszeństwem na pokładzie"? Chyba straciło sens?
kolka 2012-05-05 11:10   
kolka - Profil kolka
sukces... chyba jakas kpina bo wczesniej traktowali ludzi jak bydlo chyba....
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy