OLT: 7 połączeń zagranicznych z Rzeszowa

OLT: 7 połączeń zagranicznych z Rzeszowa OLT Express uruchomi siedem zagranicznych połączeń z Rzeszowa. Przewoźnik rozpocznie pod koniec października rejsy z rzeszowskiego portu lotniczego do Monachium, Dortmundu, Paryża, Hamburga, Rzymu, Amsterdamu oraz Oslo. - Rozmawialiśmy o nowych kierunkach, dziś przyszedł ten dzień kiedy rozmowa przerodziła się w konkrety – skomentował Łukasz Sikora, szef zespołu...
17/04/2012 15:23   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
optymista 2012-04-19 11:14   
optymista - Profil optymista
Trzymam kciuki za OLT i mam nadzieję, że rozwój polskiej linii w RZE zakończy wypłaty dla FR.
gosc_69853 2012-04-19 10:25   
gosc_69853 - Profil gosc_69853
Nic w tym szalonego, Rzeszów wygeneruje wystarczający popyt. Nowe kierunki otwierane na jesieni nie są aż tak rzadkie poza Polską, warto się przyzwyczajać.
as77 2012-04-18 12:44   
as77 - Profil as77
Szczerze mowiac, jestem troche zszokowany. O ile trasy do Paryza czy Rzymu moga miec jakis sens, o tyle reszta watpie.... Ale w sumie to dobrze wrozy, skoro tak maly port jak RZE otrzymal az 7 tras do tak waznych europejskich portow, to ciekawe, co otrzymajua duzo wieksze lotniska, jak WRO czy GDN :D
mietek 2012-04-18 11:46   
mietek - Profil mietek
Wiadomo, ze nie muszą mieć bazy, żeby latać na tych kierunkach ale jak te samoloty będą przylatywać z innych miast na zasadzie rotacji W to mogą być spore opóźnienia patrząc na ich aktualne statystyki.
lester 2012-04-18 11:32   
lester - Profil lester
Kibicujmy, jestem przekonany, że część tras się utrzyma. Niemieckie destynacje mają szansę przetrwać, zwłaszcza Dortmund(duże skupisko Polonii) oraz Monachium(siedziba główna MTU). Paryż i Rzym są pożądanymi kierunkami i również wróżę im dłuższą egzystencję w planie lotów. Oslo i Amsterdam... może być ciężko. Jest jeszcze jedno ważne pytanie: na ile jeszcze takich dość "spontanicznych" posunięć Amber Gold ma środki?
gosc_34bd1 2012-04-18 11:31   
gosc_34bd1 - Profil gosc_34bd1
Kibicujmy, jestem przekonany, że część tras się utrzyma. Niemieckie destynacje mają szansę przetrwać, zwłaszcza Dortmund(duże skupisko Polonii) oraz Monachium(siedziba główna MTU). Paryż i Rzym są pożądanymi kierunkami i również wróżę im dłuższą egzystencję w planie lotów. Oslo i Amsterdam... może być ciężko. Jest jeszcze jedno ważne pytanie: na ile jeszcze takich dość "spontanicznych" posunięć Amber Gold ma środki?
pszn 2012-04-18 11:09   
pszn - Profil pszn
W sumie wystarczy, że zbazują tam jeden A319, a przecież na jesieni chcą mieć ich kilka. Jeden wystarczy na obsługę tych 18 połączeń tygodniowo.
Wg mnie żadna z tych tras nie ma perspektyw...
gosc_9088f 2012-04-18 10:53   
gosc_9088f - Profil gosc_9088f
a z Rzeszowa te trasy raczej się utrzymają. Więc nie uważam tego, za jakieś szalone posunięcie
gosc_e54f7 2012-04-18 10:51   
gosc_e54f7 - Profil gosc_e54f7
Mietek - to, że nie mają bazy, to nie jest problem, bo zapewne te kierunki pojawią się w ofercie z Gdańska, kto wie, czy podobnej siatki nie będzie miał Wrocław - j a obstawiam, że z tych rzeszowskich połączeń do Wrocka trafi też Hamburg i Amsterdam, a do tego powinni uruchomic Dublin (najwyższy czas zakończyc monopol Ryanera na tej trasie) Sztokholm, Madryt, Porto. I jeden samolot we Wrocku zbazowac
mietek 2012-04-18 09:13   
mietek - Profil mietek
Wygląda to na szalone posunięcie ale niech próbują! A nóż okaże się, że połączenia będą rentowne? Tylko jak oni chcą operować na tylu trasach z RZE jak nie mają tam bazy? No i flote chyba muszą rozbudować solidnie jak mają jeszcze z innych portów latać...no ale to dopiero od jesieni, a coś tam podobno już mają załatwione. Oby nie było tak, że do jesieni zobaczą ile biletów sprzedali, a potem zamkną jak będzie za mało...
olo 2012-04-18 09:01   
olo - Profil olo
wiem ze wielu sie zachwyca dzialaniami olt express ale dla mnie ta firma jest coraz bardziej szalona i juz nie wiem czy im kibicowac czy oczy otwierac szerzej i szerzej ze zdziwienia co oni robia ....
adamlubin 2012-04-18 08:24   
adamlubin - Profil adamlubin
Jak w cenie będie bagaż to coś skubną z tego tortu.
gosc_0845d 2012-04-18 01:24   
gosc_0845d - Profil gosc_0845d
Ja licze na Lodz-Berlin i Lodz-Praga :)
gosc_a8af3 2012-04-18 00:10   
gosc_a8af3 - Profil gosc_a8af3
Mysle, ze czesc tych polaczen padnie. Podobnie jak to sie wydazylo z 2-oma krajowymi. OLT bada rynek metoda prob i bledow.
Rzeszow do tej pory byl niedoceniany wiec mam nadzieje, ze niektore z tych zagranicznych polaczen sie utrzymaja. Jesli chodzi o inne porty, poza Gdanskiem, to nie oczekiwalbym takiej ilosci kierunkow, chocby z tego powodu, ze wiekszosc z nich ma juz bogata siatke polaczen miedzynarodowych.
A Gdansk, skoro ma byc HUB'em, prawdopodobnie zaskoczy iloscia nowych destynacji.
spider_85 2012-04-17 21:34   
spider_85 - Profil spider_85
Super wiadomość! Chociaż spodziewałem się, że pierwsze zagraniczne połączenia otworzą z Gdańska na taką skalę.
solokhumbu: A co do rentowności i czy ludzi stać na bilety lotnicze, to myślę że bilety autobusowe czy podróż autem to także spory wydatek, więc jak cena biletu będzie podobna lub 100-200 zł wyższa, to wielu ludzi się skusi na ich ofertę. No, ale poczekamy zobaczymy, ja życzę im jak najlepiej. Fajnie, że w końcu ktoś dostrzegł potencjał na wschodzie naszego kraju!
malin 2012-04-17 21:02   
malin - Profil malin
O mamo, Rzeszów tyle dostał, to co będzie gdzie indziej. Swoją drogą myślałem, że z Rzeszowa zrobią hub na południe, a w Gdańska na północ, to może by zebrali pasażerów z całej Polski? Ciekawe czy z Poznania coś dadzą ciekawego?
dominik22444 2012-04-17 20:32   
dominik22444 - Profil dominik22444
LO nie miał takich pomysłów , widać ze czegoś brakowało w Polskim lotnictwie .
dominik22444 2012-04-17 20:29   
dominik22444 - Profil dominik22444
tyle połączeń z RZE to ciekawe ile z reszty portów , tym bardziej ze GDN ma być "HUB-em " , w takim razie to ja tam nie widzę HUBu ani portu przesiadkowego . KRK ma dużo połączeń obsługiwane tradycyjnymi liniami , reszta nie . No i zapominam o flocie , jak każde lotnisko ma mieć po ileś tam połączeń to potrzebują sporo samolotów , myślę ze a320 family.
solokhumbu 2012-04-17 20:10   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Gdyby faktycznie połączenia z RZE do FCO/CGD itp były tak rentowne, jak niektórzy to piszą, to na pewno KTOŚ by tam juz latał... To, że w Paryżu ileś tam procent polaczków to Kresowiacy to jedno. A ilu z nich zapłaciłoby za bilet tyle, aby zapewnić długofalową rentowność połączenia i linii - to drugie...
kalacumbrion 2012-04-17 20:00   
kalacumbrion - Profil kalacumbrion
Zwiększyć profesjonalizm obsługi, niezawodność maszyn oraz punktualność, a z pewnością znajdą się klienci. Oczywiście ci, którym powiedziano, że z powodów usterki technicznej maszyna może zabrać kilkanaście osób, a reszta pasażerów lotu WAW>GDN proszona jest o rezygnację z lotu już zapewne nigdy z usług OLT nie skorzystają. Ja po godzinnym opóźnieniu mojego rejsu WAW>GDN będę się zastanawiał czy dać tej firmie jeszcze jedną szansę...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy