Wizz: Promocja - 20 procent... drożej?

Wizz: Promocja - 20 procent... drożej? Wizz Air ogłosił "jednodniową, wiosenną, niesamowitą promocję" obniżając ceny o 20% na wszystkich trasach i lotach rezerwowanych w dniu 13 kwietnia. "Wizz Air potwierdził, że pasażerowie rezerwujący nisko-kosztowe i nisko-taryfowe loty do jakiejkolwiek spośród ponad 70 destynacji skorzystają z 20% zniżki i będą mogli cieszyć się jeszcze niższymi cenami" - czytamy w...
13/04/2012 22:23   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_a5f6e 2012-04-16 22:17   
gosc_a5f6e - Profil gosc_a5f6e
humbak bzdury gadasz. artykuł jest o cenach xclusive club a nie promocji podczas której NIE BYŁY wyświetlane ceny xclusive, gdyż promocja była dla wszystkich i jak widzisz na grafice żadnych cen xclusive tam nie było!
forplay 2012-04-16 22:12   
forplay - Profil forplay
@humbak - wytłumaczono fakt... działanie dopłaty ... ale swoją drogą wizz ma problem dalej z wyświetlaniem przeliczonych cen... właśnie sprawdzałem przed chwilą i dalej część cen przeliczona dla karty a część nie... wystarczy wybrać ręcznie formę płatności po raz drugi i wtedy działa i dla 0zł i dla droższych opcji. Ciekawe czy to błąd skryptu czy firefoxa :)
humbak 2012-04-16 17:31   
humbak - Profil humbak
Myślę, że wszystko ładnie wyjaśniono pod linkiem:
zobacz link
forplay 2012-04-15 20:50   
forplay - Profil forplay
Ja jeszcze dodam bo dyskusja widzę ostra. @gosc_df24d - dokładnie tak jak wątpisz. problem wyświetlania ceny skreślonej niższej niż właściwa bierze się z błedu skryptu. Przynajmniej na mozilli - o dziwo IE lepiej sobie radzi z tm skryptem i ceny wyświetlają się prawie zawsze prawidłowo. i stąd całe zamieszanie z różnicą w cenie. Do przykładu została wzięta dość niska cena biletu i z grubsza błąd wyświetlania pokrył się z 20% zwyżką ceny. Przy droższych biletach byłoby widać lepiej błąd. Swoją drogą skoro wizz wprowadził takie rozwiązanie z korektą ceny powinien zadbać o poprawne wyświetlanie ceny na każdej przeglądarce i wtedy pasazer.com nie odkrywałoby ameryki z promocją :)
humbak 2012-04-15 14:46   
humbak - Profil humbak
Fortechu, myślę, że dotknąłeś sedna z tym "nieświadomym klientem". :o)
4tech 2012-04-15 13:59   
4tech - Profil 4tech
Mam inny punkt widzenia;) pomijam poprzedni mój żart o czesko-węgierskim błędzie, jednak wydaję mi się że zmiana sposobu wyświetlania ceny jest świadomą zagrywką W6 obliczaną na nieświadomość klientów. Sprawdzałem dla przykładu lot z Poznania do Burgas i nazad i to co mnie zastawia to różnica w kwotach między tym co jest w momencie wyboru lotu a tym co na fioletowym pasku z prawej strony. Dla przykładu: cena normalna 120 BGN cena dla X Club 99 BGN a kwota na pasku za lot ( bez opłat) 145 BGN... jest to przykład i nie czepiać się pls:))
gosc_df24d 2012-04-15 13:15   
gosc_df24d - Profil gosc_df24d
Bez sensu twoje tłumaczenie seep02. Według Ciebie skreślona cena nie zawiera opłaty kartowej, a górna zawiera? U mnie zmieniały się obydwie.
gosc_8ebb8 2012-04-15 13:07   
gosc_8ebb8 - Profil gosc_8ebb8
seep02 nie do końca masz rację. Bo po 1. skąd pasażer ma wiedzieć co za cena jest wyświetlana na szaro? logicznie dla kowalskiego jest to poprzednia obowiązująca cena. po 2. jeśli zmieniasz sposób płatności na kartę WIZZ z zerową opłatą kartową to OBYDWIE ceny obniżają ci się o 16 BGN a nie tylko ta na fioletowo jak sugerujesz. po 3. nawet jeśli teoretycznie byłoby tak jak mówisz to skąd kowalski ma wiedzieć że jedna cena jest z opłatą kartową a druga bez?
seep02 2012-04-15 12:44   
seep02 - Profil seep02
coś plusów nie wyświetla... 28,99*0,8 (promocyjna cena) PLUS 16,00 (opłata za płatność) = 39,19, 59,00*0,8 PLUS 16,00=63,20
seep02 2012-04-15 12:43   
seep02 - Profil seep02
szanowno redakcjo, wypadałoby się przyznać do błędu i napisać sprostowanie ;) jest dokładnie tak, jak piszą przedmówcy, dla przykładu, ceny z Waszego artykułu: 28,99*0,8 (promocyjna cena) 16 (opłata za płatność) = 39,19, 59*0,8 16=63,20 ;)
humbak 2012-04-15 12:38   
humbak - Profil humbak
Na wszystkie obserwowane przeze mnie rejsy ceny w promocji były niższe niż przed. A sporo obserwowałem. :o)
humbak 2012-04-15 12:37   
humbak - Profil humbak
Taka różnica, że sporo osób pomyliło własnie ten nowy (już nie taki nowy) sposób pokazywania cen z ... podwyżką...
gosc_6fe5c 2012-04-15 11:53   
gosc_6fe5c - Profil gosc_6fe5c
doliczana oplata kartowa czy nie co to za roznica? skoro cena w promocji tak czy tak jest wyzsza od tej nie w promocji.
humbak 2012-04-14 23:54   
humbak - Profil humbak
Uffff... Dobrze, że forplay to wszystko napisał, bowiem flybe i tak nie byłby skłonny uwierzyć humbakowi. Mimo nawet tego, że się nie zna...
forplay 2012-04-14 22:38   
forplay - Profil forplay
@flybe - system nalicza ceny z haraczem za rezerwację karą od dobrego miesiąca. 1 raz się spotkałem ze skryptem jeszcze w marcu jak szukałem lotu do dortmundu i zdziwiłem sie ze ceny sie zmieniają jakby... na oczach usera.
forplay 2012-04-14 22:36   
forplay - Profil forplay
Drodzy autorzy. Jak pewnie NIE ZAUWAŻYLIŚCIE od pewnego czasu na WIZZ ceny lotów uzupełnione są o cenę za rezerwację. Po wybraniu lotu cena z 19 zł po ułamku sekundy przeskakuje na 55zł. Na początku wprowadzenia tego rozwiązania myślałem że WIZZ podniósł ceny i faktycznie koniec taniego latania... ale wszystko wraca do normy jak się ustawi odpowiednia formę płatnosci. A teraz rozwiązanie zagadki ceny standardowej niższej od ceny promocyjnej. Problem polega na tym że skrypt który podnisi cenę biletu o cenę rezerwacji działa.... średnio. Niektóre ceny podnosi o wartość rezerwacji niektóre zostawia "łyse". Wczoraj również obserwowałem ceny i zauważyłem w/w sytuację gdzie cena promocyjna była wyższa niż cena wyjściowa. W praktyce po wybraniu lotu i sprawdzeniu w panelu po prawej było ok. Proponuję sprawdzić screen w całości i zweryfikowanie swoich spostrzeżeń. Na moje oko skrypt przeliczający ceny nie działa jak należy i pokazuje bzdury, natomiast sama cena w momencie wyboru oferty jest prawidłowa.
gosc_6d106 2012-04-14 11:03   
gosc_6d106 - Profil gosc_6d106
Nie humbaku, ceny po zmianie opcji na karte Wizz Air zmieniały sie -16BGN, ale cena w promocji była dalej wyższa.
usuniety 2012-04-14 10:58   
usuniety - Profil usuniety
ale muszę przyznać, że faktycznie na stronie było zamieszanie. Ceny tańsze były przekreślone na droższe, a po wyborze rejsu automatycznie cena się zmieniała (nie z prawej strony, ale na środku witryny). Niemniej jednak, wydaje się że faktycznie było taniej.
usuniety 2012-04-14 10:54   
usuniety - Profil usuniety
Jeśli bilet za 4 zł do Sandefjord jest droższy niż normalnie, to ja lubię takie promocje.
michalb 2012-04-14 10:47   
michalb - Profil michalb
wydaje mi się ze 4tech i humbak maja racje a ceny były niższe, 11 chciałem kupić bilet który kosztował 39zl ale czekałem do 12 i ten same bilet kosztował 3 zł. flybe nie od wczoraj tylko od kilku dni
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy