OLT Express wystartuje w niedzielę

OLT Express wystartuje w niedzielę W najbliższą niedzielę (1.04) rejsem z Warszawy do Gdańska linia OLT Express zainauguruje swój start operacyjny. Pozostałe regularne rejsy po Polsce ruszą 2 kwietnia. OLT Express obsługiwać będzie 24 połączenia między 9 miastami Polski. Połowa miejsc na każdym rejsie dostępna jest za 99 PLN.Po raz pierwszy w historii powojennej Polski OLT Express wykorzystując dobrą...
30/03/2012 18:18   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_1dba5 2012-04-02 14:52   
gosc_1dba5 - Profil gosc_1dba5
A Gdańsk- Poznań?
usuniety 2012-04-02 14:38   
usuniety - Profil usuniety
mietek, nie wiem jak dokładnie na pierwszym ale ogólnie na airbusach rzekomo 70-80%. Nie wiem czy ktoś może to tutaj potwierdzić/zdementować. Najsłabiej zadebiutowały trasy WROLCJ i SZZGDN.
mietek 2012-04-02 14:26   
mietek - Profil mietek
Wiadomo już jaki był LF na pierwszym locie do GDN z WAW?
gosc_70d87 2012-04-01 18:17   
gosc_70d87 - Profil gosc_70d87
niech OLTEXPRESS / EUROLOT / LOT wymuszą na władzach lotniska ! ztm gdansk ! i prezydentach miast z 3 miasta

regularne połącznia z GDYNI / GDAŃSKA / SOPOTU - skoro ma być tani lot , to chcemy też tanio i dogodnie dojechać do gdańska ! autobus nr. 110 z wrzeszcza jeżdzi w dni powszednie co 30 minut , 20 minut w szczycie - TO OBCIACH NA MAXA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w godzinach nocnych oprócz taxi na pierwsze loty dojazd zajmuje 2 h ! nic nie jest połączone ! w momencie kiedy wjeżdża skm , odjeżdza 2 minuty wcześniej autobus nr. 110 ! ja piernicze
OLT EXPRESS jade pociagiem - wsiadam w centrum i wysiadam w 2 strony za 110 zł ! i mam wywalone na dojazd do lotniska , skoro nic nie zrobią by ten dojazd był sprawniejszy linie i port i ztm - POCIAG i tak wygrywa
b747400er 2012-04-01 16:22   
b747400er - Profil b747400er
Czas blokowy dla ATRa na trasie WROWAW to 1h05, dla odrzutowcow i DH4 to 50 min. ATR i DH4 leca na pelnych obrotach, a jet'y wolniej niz by mogly, poniewaz trasa jest za krotka, aby wejsc na tak wysoka predkosc. No i wszystkie samoloty leca na nizszym pulapie niz moga.
gosc_19576 2012-04-01 08:58   
gosc_19576 - Profil gosc_19576
gosc_272f8 Bo tylko te najdroższe połączenia dają jako taki standard, który w ogóle jest do zniesienia :) (godziny odjazdu - właśnie np. nie w nocy, czystość, jakaś wątłej jakości kawa, siedzenia, itp.). Właśnie o to chodzi, że jadąc na dwa dni do WAW nie będę podróżował w nocy, bo nie jadę na święta po to by w ich trakcie odsypiać podróż TLK ;) Jakbym miał porównywać podróż w TLK, albo jeszcze w jakimś pociągu PR do lotu samolotem, to naziemni wyżej wymienieni musieli by mi dużo dopłacić (zapłacić zadośćuczynienie za koszmar podróży;)) żebym w ogóle się zdecydował się na taką przygodę;)). W tym przypadku tylko ew. poranny IC lub Express IC w ogóle wchodzi w rachubę, jako alternatywa do lotu i do tego sromotnie przegrywa!:)
wroord 2012-03-31 18:57   
wroord - Profil wroord
WRO-WAW ATR leci mniej niz godzine wiec A320 pewnie jeszcze krocej tylko pewnie nie beda leciec na pelnych obrotach silnikow.
gosc_272f8 2012-03-31 18:23   
gosc_272f8 - Profil gosc_272f8
gosc_9707f Masz sporo racji. Jednak nie mogę się zgodzić, że podróż pociągiem musi tyle kosztować. Bilet TLK z Wrocławia do Warszawy to lekko ponad 60 zł, a dla 15 latka podejrzewam, że połowa tej ceny. 60*4 30*2 to 300zl. Poza tym Intercity ma coś takiego jak bilet podróznika, który kosztuje 69zł i jeździmy do woli od piątku przez cały weekend plus dni wolne po jeśli jakieś są. Także na upartego mógłbyś się zmieścić w 200zł w tą i z powrotem. Oczywiście komfort nie ten sam, musielibyście podróżować w nocy. Sam wybrałem podróż samolotem z Gdańska do Warszawy, ale nie rozumiem czemu licząc koszty podróży pociągiem wszyscy wybierają najdroższą opcję.
gosc_2daaa 2012-03-31 12:16   
gosc_2daaa - Profil gosc_2daaa
Dojazd z centrum Sopotu do lotniska GDN to od 44 do 51 minut zależnie od momentu rozpoczęcia podróży, połączenia co 10-15 minut. Najprościej sprawdzić na zintegrowanej wyszukiwarce jakdojade.pl która obejmuje całe Trójmiasto. Na weekend najlepiej kupić bilet metropolitalny MZKZG (ważny w SKM, PKP PR, a także w komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy, trolejbusy) w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i okolicznych miastach).
24h za 20 zł, 72h za 40zł (normalne, ulgowe za 50%)
usuniety 2012-03-31 11:07   
usuniety - Profil usuniety
Lecę w maju i w lipcu do Gdańska, więc się przekonam. Wygląda jednak na to, że: biorąc pod uwagę symboliczny koszt biletu z centrum Gdańska na lotnisko oraz łatwość dostania się do centrum gdańska również za podobne kwoty, ogólnie dojazd na lotnisko nie jest tak kosztowny i trudny jak to przedstawił gosc_d3cd0. Ale jak to się ma w praktyce sprawdzę już niebawem.
gosc_9707f 2012-03-31 10:57   
gosc_9707f - Profil gosc_9707f
O czym tu w ogóle dyskutować??! Z WRO do WAW lecę niecałą godzinę w sobotę rano na święta. Na lotnisko autobusem 406 jadę 30 min i będę 30-40 min przed odlotem, w WAW musze dostać się na Pragę, z dużą górką zajmie mi to 1 h (komunikacją miejską). Razem daje to 3 h. Samochodem jechałbym około 6 h (z przejazdem na Pragę), pociągiem ponad 6 h plus dojazd na Pragę. Za samolot zapłaciłem 500 pln za trzy osoby tam i z powrotem (jeden 15-latek). Pociągiem zapłaciłbym około 600-650 pln. Poniedziałek chcę natomiast spędzić z rodziną we Wrocławiu, więc wracam z WAW w poniedziałek z samego rana do WRO i jestem po 3 h praktycznie z rodziną od rana przy stole. Z czym tu w ogóle dyskutować?? Samochodem ani pociągiem nie byłoby to w ogóle możliwe, do tego pociągiem dużo drożej. To są fakty. Nie dość, że jest taniej to do tego szybciej, a skrócony czas to też pieniądz, więc jest duuuużo taniej! Dolot do Gdańska to jeszcze o wiele większe korzyści czasowe, pieniężne, itd. Nie wspominając juz o komforcie - 6 h w samochodzie, czy 6 h w pociagu a 1 h - 1,5 h w samolocie!
4tech 2012-03-31 10:49   
4tech - Profil 4tech
chómpaq, a i owszem ale....znam lotniska które są "pod domem":P
humbak 2012-03-31 10:38   
humbak - Profil humbak
Gdynia ma swój 510 i jeździ on ... 5 razy dziennie. Co jest oczywiście żartem z pasażerów. Z Sopotu na lotnisko pozostaje tylko dojazd SKM do Wrzeszcza, Gdańska lub Gdyni. Ale tak to jest, jak się ma 3 miasta, a nie jedno miasto. :P
humbak 2012-03-31 10:36   
humbak - Profil humbak
kasjanku: Bilet na pojedynczy przejazd kosztuje 2,80 zł. Na lotnisko jedzie autobus 210 z Orunii i Centrum przez Suchanino, Siedlce i Morenę (sypialnie Gdańska), zaś z Wrzeszcza jedzie 110 przez Złotą Karczmę (też sypialnię). Natomiast jak masz bilet za 3,40 zł, to jedziesz przez godzinę z przesiadkami. Jechałem na takim bilecie z Ujeściska (kolejna sypialnia) z dwiema przesiadkami i było całkiem w porządku.
usuniety 2012-03-31 10:28   
usuniety - Profil usuniety
gosc_d3cd0, jaki jest koszt dojazdu na lotnisko w Gdańsku z centrum Gdańska przykładowo? Mniemam, że bardzo łatwo dojechać do tegoż centrum. Ile więc kosztuje dojazd stamtąd na GDN?
usuniety 2012-03-31 10:26   
usuniety - Profil usuniety
Ale jeśli się podróżuje na drugi koniec Polski czy zagranicę to ta różnica nie odgrywa już takiej roli. Jeśli dojazd na lotnisko potrwa nawet 30 minut więcej to chyba nie ma to znaczenia jeśli sama podróż samolotem będzie o kilka godzin krótsza niż pociągiem, a już na pewno bardziej komfortowa.
humbak 2012-03-31 10:25   
humbak - Profil humbak
Fortechu, a to nie jest ogólna zasada światowa?
4tech 2012-03-31 10:21   
4tech - Profil 4tech
generalnie szybciej i łatwiej dostać się w PL na dworzec PKP/PKS niz na lotnisko:)
usuniety 2012-03-31 10:15   
usuniety - Profil usuniety
gosc_d3cd0, racja w takim razie zaorajmy lotniska i wsiadajmy z uśmiechem do pociągu ciesząc się z komfortowej kilkugodzinnej podróży naszym PKP. Bo dojazd na lotnisko to taka udręka... A na dojazd do dworca głównego w takim mieście jak Gdańsk czy Kraków nie trzeba poświęcić czasu i pieniędzy jeśli się mieszka nie w centrum przy dworcu. Co za różnica czy ktoś musi jechać na pkp czy na lotnisko?
gosc_d3cd0 2012-03-31 01:35   
gosc_d3cd0 - Profil gosc_d3cd0
LATAJĄC Z TRÓJMIASTA ...doliczając koszty dojazdu do lotniska w gdansku i portu docelowego i czas korki , sorry ale wole pociąg wsiadam w centrum wysiadam w centrum , albo polski bus za 1 zł , dziwię się że OLT i EUROLOT nie pomysleli oferując tyle lotów krajowych by wymóc na firmach komunikacji miejskiej częstsze kursowanie autobusów z gdyni/gdańska /sopotu na LOTNISKO w Gdańsku , co z tego że w gdańsku ma nowy terminal ,s koro nie ma jak do niego sensownie dojechać, o tym totalnie zapomniano, np. sopot nie ma wcale połączenia bezpośredniego z lotniskiem ( taxi 60 zł w jedną stronę ) lub 1,5 godzinna wycieczka SKM 110 autobus niestety oczywiscie nic nie jest skomunikowane - taka mała uwaga na początek , nie wspomnę że autobus 110 ma zawsze spóżnienie i jeżdzi po jakiś wsiach i osiedlach
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy