Unijny plan sieci TEN-T

Unijny plan sieci TEN-T Rada Ministrów Transportu UE przegłosowała dziś (22.3) projekt rozporządzenia o europejskich sieciach transportowych TEN-T. Polska była za, choć projekt nie jest w opinii Warszawy idealny. Zanim prawo zacznie obowiązywać, zgodzić się muszą jeszcze europosłowie.O projekcie rozmawiali przedstawiciele 27 państw członkowskich UE i Chorwacji. W posiedzeniu pod przewodnictwem...
22/03/2012 17:18   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
korrado 2012-03-28 05:38   
korrado - Profil korrado
piotrek737: czy wiesz, jaka jest funkcja rady nadzorczej w spółce akcyjnej? I jaka jest zdolność wykonawcza w zarządzaniu tej spółki? I proszę, wytłumacz mi, skąd to połączenie do Frankfurtu miało zostać otwarte? I kto był tak silny, żeby narzucić zarządowi Lufthansy, że ma ono być otwarte z Krakowa, a nie z tego tajemniczego miejsca, o którym wspominasz mrugając okiem? Naprawdę w to wierzysz???? I jeszcze mi wytłumacz, dlaczego Pamuła jest bajkopisarzem? Bo tak fajnie powielić kilka innych opinii na forach? On nie jest akurat moim bohaterem z wielu względów, ale muszę mu oddać sprawiedliwość: sprawdź sobie, ile było połączeń z Krakowa za czasów poprzedniego prezesa, ile było 3 lata temu, ile jest teraz. I powiedz mi, dlaczego nie widzisz sensu w otwarciu Modlina? Ja widzę sens w otwieraniu nowych portów lotniczych, bo to w pewnym sensie kwestia rozwoju cywilizacyjnego. Podoba mi się, że Łódź wreszcie postarała się o terminal z prawdziwego zdarzenia i będę kibicował jej w zdobywaniu nowych połączeń. Ale wybacz, sarkastycznie odniosłem się do trollujących wypowiedzi wskazujących na teorię spiskową, a szczególnie jeśli określają mieszkańców innego miasta za przyczynę wszelkiej swojej mizerii. I będę to robił nadal, bo hołdowanie takim teoriom to najlepszy sposób na to, żeby usprawiedliwić własną niemoc. Odpowiedziałem tobie, bo przynajmniej nie występujesz anonimowo. Na inne, anonimowe, skierowane do mnie osobiście teksty nie będę odpowiadał merytorycznie, bo cenie sobie ten portal i nie chcę, żeby zamieniał się w bagno.
mietek 2012-03-26 11:18   
mietek - Profil mietek
gosc_c4388: Zaufaj mi, że akurat z punktu widzenia Warszawy to "system niemiecki" byłby bardzo dobry. Niestety nie orientujesz się w sytuacji, a powtarzasz tylko dobrze sprzedające się kłamstwa. Tak się składa, że to nie Warszawa jest sponsorowana, a sponsoruje biedniejsze gminy i powiaty. Słyszałeś o czymś takim jak janosikowe? Gdyby pieniądze zostawały w landach/województwach to było by zupełnie inaczej ale raczej nie tak jak Ty to przewidujesz;-)
gosc_63054 2012-03-24 10:05   
gosc_63054 - Profil gosc_63054
korrado: a co za różnica czy ktoś jest zarejestrowany czy nie? Jeżeli nazywasz kogoś zakompleksionym trolem z żałosnym ego to kim w takim razie jesteś ty używając takich obelg? Frustratem? Jeżeli ci wolność wypowiedzi nie pasuje to pisz na forach Korei Północnej.
piotrek737 2012-03-24 09:46   
piotrek737 - Profil piotrek737
Korrado: Jakie znowu trollowanie? Wiele komentarzy o Łodzi to prawda niestety lub stety. Jako człowiek wychowany w tym województwie mogę coś więcej na ten temat powiedzieć. Lotnisko za czasów tzw komuny było zaorane ze względu na bliskość Warszawy bo tak partia zadecydowała ;) Potem coś kombinowali, ale różnie to wychodziło. A WAW no cóż pewnymi decyzjami blokowała Łódź, a teraz pod nosem otwierają sobie Modlin, który według mnie będzie taki sobie bo szału nie ma. Owszem Łódź i województwo łódzkie jest od lat kijowo zarządzane, ale przy okazji jeszcze inni tu ładnie mieszają. Bo nikt mi nie powie, że w aglomeracji łódzkiej, która liczy 1,2 mln nie znajdzie się 70 osób dziennie, aby polecieć CRJ-tem do FRA. Tego mi nikt nie wmówi bo jest wiele niemieckich firm tutaj więc naprawdę nie uwierzę w tej bajeczki. Kolejna sprawa przewodniczącym Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta Sp. z o.o. jest znany nam bardzo dobrze krakowski bajkopisarz Jan Pamuła. Od końca marca Kraków zyska trzecie połączenie do FRA chyba w tym przypadku nie muszę tłumaczyć gdzie miało zostać otwarte ;) W ogóle jak w tym kraju przewodniczącym RN portu lotniczego może być prezes innego portu lotniczego? No ale to Polska w końcu :)
korrado 2012-03-24 01:30   
korrado - Profil korrado
To trollowanie zakompleksionych ludzi, którzy potrafią tylko wypowiadać się anonimowo dla podbudowania własnego żałosnego ego jest trochę męczące. Ale cóż, wolność wypowiedzi jest lepsza niż jej brak.
gosc_c4388 2012-03-23 23:12   
gosc_c4388 - Profil gosc_c4388
Bagatelizowanie brzydkich zagrywek ludzi z naszej stolicy może i jest popularne, ale z pewnością cynizm i brak dostrzegania tego problemu jest domeną osób myślących krótkowzrocznie. Może gdyby pieniądze z budżetu nie rozdzielane byłyby centralnie w... Warszewie, a mielibyśmy system polityczny taki jak chociażby w Niemczech (gdzie pieniądze podatników zostają w landach i nie sponsorują stolicy) to z pewnością lotnisko w Łodzi miałoby większą rangę. A co do spisków... Jeżeli ktoś w nie nie wierzy, a wierzy tylko w to co na piśmie, to albo nie uważał na lekcjach historii albo tą historię miał głęboko w d...
mietek 2012-03-23 11:40   
mietek - Profil mietek
ach ta warszawka...wszystko blokuje i nikomu nie daje się rozwinąć;-)
korrado 2012-03-22 22:55   
korrado - Profil korrado
gosc_cd6b3: niedoinformowany korrado przyznaje się do błędu: To nie spisek. To nagonka. Wszystko przez tę warszawkę. Over.
gosc_cd6b3 2012-03-22 21:59   
gosc_cd6b3 - Profil gosc_cd6b3
Lektura dla niedoinformowanego korrado
zobacz link
gosc_98172 2012-03-22 21:35   
gosc_98172 - Profil gosc_98172
Korrado zamiast pisać spisek, trzebabyło poczytać na starych forach jakie dziwne sztuki wyprawiano aby przydołować Łódź (Lublinek), jedyne lotnisko wymienione z nazwy w traktacie akcesyjnym do UE z 2004
4tech 2012-03-22 19:18   
4tech - Profil 4tech
nie wiem czy jeszcze istnieje przepis ( dyrektywa unijna abo cóś takiego:)) że aby lotnisko mogło należeć do sieci TEN-T musi odprawiać minimum 300 tys pax rocznie. Ten zapis miał być zmieniony i próg podniesiony do 400 tys pax rocznie ale nie jestem tego pewien:)
gosc_99b05 2012-03-22 19:06   
gosc_99b05 - Profil gosc_99b05
zamach! :-))
korrado 2012-03-22 18:36   
korrado - Profil korrado
gosc_24ccd: spisek!!!
gosc_24ccd 2012-03-22 17:44   
gosc_24ccd - Profil gosc_24ccd
Swego czasu warszawka wykolegowała Łódź z sieci TEN-T, dlatego gdy nastąpił gwałtowny rozwój portów regionalnych Łódź jako nienależąca do sieci TEN-T została w tyle, a powstałe zaległości do dziś nie odrobiono. Z Łodzi nie ma ani jednego połączenia sieciowego. To jest konsekwencja starych zaniedbań.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy