Eurolot: Konferencja odwołana

Eurolot: Konferencja odwołana Nie dowiemy się na razie jakie nowe połączenia międzynarodowe Eurolot chce uruchomić z Krakowa. Z przyczyn organizacyjnych przewoźni odwołał planowaną na jutro (22.03) konferencja prasowa w krakowskich Balicach.Paweł CybulakFot. Bombardier Media
21/03/2012 11:35   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
usuniety 2012-03-23 14:08   
usuniety - Profil usuniety
OK. Poddaje się. I tak wszyscy znają ten cytat. Pasuje jak ulał...
usuniety 2012-03-23 14:07   
usuniety - Profil usuniety
gosc_f2a99: To jest hub na miarę naszych możliwości. My tym hub
usuniety 2012-03-23 14:02   
usuniety - Profil usuniety
gosc_f2a99: To jest hub na miarę naszych możliwości. My tym hub'em otwieramy oczy
gosc_f2a99 2012-03-23 12:55   
gosc_f2a99 - Profil gosc_f2a99
ulisses: huby nie są zarezerwowane tylko dla wielkich linii oferujących połączenia długodystansowe. Każda linia sieciowa ma swój hub - na miarę swoich możliwości. Nie ma w Europie ani jednej linii sieciowej, która by funkcjonowała w inny sposób niż poprzez własny hub, bo małe porty takie jak KRK nie są w stanie wygenerować ruchu P2P praktycznie do żadnego miasta. Czemu akurat do Moskwy miałoby z KRK wylecieć aż 100 osób dziennie, skoro wszystkich wylatujących z Krakowa (liniami sieciowymi) we wszystkie kierunki świata i Europy jest ogółem, powiedzmy, zaledwie 1000 osób dziennie? Nie wiem czemu też twierdzisz, że LO nie ma nic do zaoferowania ponad to, co konkurencja. Może na konkretnym kierunku KRK-WAW-SVO to prawda, ale gdyby było tak wszędzie, to nikt by LOT-em przez WAW nie latał.
usuniety 2012-03-23 12:10   
usuniety - Profil usuniety
Nie jestem człowiekiem z branży, ale w moim rozumieniu hub ma sens, gdy się wozi mniejszymi regionalnymi samolotami pasażerów z regionalnych lotnisk do hub'u na long-haul'e i wypełnia sporo większe samoloty, a nie ciuła z całej Polski pasażerów na pół E70. Wymuszanie latania przez WAW (i uzyskiwanie większego % wypełnienia) jest możliwe, gdy nie ma innej alternatywy niż WAW albo ma się do zaoferowania coś ponad to co oferuje konkurencja. Na szczęście z KRK można lecieć albo kilka innych hub'ów z prawdziwego zdarzenia MUC, FRA, VIE, niedługo BER i SVO, albo do coraz większej liczby destynacji bezpośrednio. LO albo się do tego dostosuje i coś z tego potoku pasażerów uszczknie np. latając bezpośrednio (przynajmniej z KRK), oferując niższe ceny z przesiadka niż konkurencja na tych samych destynacjach bez przesiadki, lepszy serwis itd. albo będzie dalej trwać przy swojej koncepcji hub'u, której geniuszu nierozgarnięci pasażerowie nie potrafią zrozumieć. Jakiś czas temu po kraju LO/K2 latał też tylko przez WAW bo "inaczej się nie da"...
gosc_dc4d7 2012-03-23 10:43   
gosc_dc4d7 - Profil gosc_dc4d7
sory ulisses, ale nie wierzę, że SU ma z Polski mało pasażerów transferowych. Może lecieliśmy o innych godzinach, ale ja miałem akurat odwrotne obserwacje i nasza dyskusja nie ma sensu, trza by się w Moskwie zapytać:) Tak czy siak nikt mnie nie przekona, że LOT-owi jako jedynej linii sieciowej w Europie opłacałoby się rozwijać połączenia z małych portów omijające własny hub.
mietek 2012-03-23 10:23   
mietek - Profil mietek
A no rzeczywiście ulisses, pomyłka. Może mają już karty wydrukowane w WAW i dlatego nie idą do stanowisk transferowych?
usuniety 2012-03-23 09:24   
usuniety - Profil usuniety
mietek: "wychodząc na SVO z samolotu SU", gdzie tu mowa o LO???
mietek 2012-03-23 08:41   
mietek - Profil mietek
ulisses: z połączenia WAW-SVO mało kto podchodzi do stanowisk transferowych, bo to oni są zwykle z transferu już, LO ich przetransferował w WAW.
marecki 2012-03-22 12:55   
marecki - Profil marecki
wystarczy porównanać C w SU i LO ; rosjanie oferują dobry twardy produkt i dlatego przeciągają ruch biznesowy. W Y serwis w Su tez lepszy niż u nas.
usuniety 2012-03-22 12:42   
usuniety - Profil usuniety
gosc_d37a8: na trasie SVO-KRK biorąc pod uwagę godziny i dni w których lata SU nastawia się raczej na ruch P2P i to głównie turystyczny, choć część ruchu biznesowego też zapewne przejmie; dlaczego nie miałby zarabiać na tym LO/K2? Wychodząc na SVO z samolotu SU z WAW jakoś nie zauważyłem w zasadzie by ktokolwiek podchodził do stanowisk transferowych więc ruch WAW-SVO też jest pewnie w większości P2P. Poza tym biorąc pod uwagę, że UTair aplikuje do Staralliance LO/K2 powinno rozważyć codeshare z nimi vide TK i przenieść się do ich hubu na VKO jak to LH z częścią połączeń. Co do bezpieczeństwa, a przede wszystkim prestiżowości latania LO w porównaniu z SU to może działa to na Polaków od święta podróżujących na tej trasie, a to nie oni na niej generują ruch. LO wyraźnie nie ma pomysłu na zachęcenie Rosjan do latania LO zamiast SU stąd A320 latają pełne, a E70 nie bardzo.
gosc_d37a8 2012-03-22 11:17   
gosc_d37a8 - Profil gosc_d37a8
ulisses: SU ma dużo większe szanse na sukces na trasie KRK-SVO niż LO ponieważ to będzie połączenie do ich hubu właśnie. Dla LO byłoby to połączenie P2P. Z tego samego powodu to LO może latać z Warszawy do Kaliningradu a nie SU. Z kolei nie dziwi mnie, że LO ma na trasie WAW-SVO-WAW wyższe ceny niż SU, bo spora część pasażerów jest skłonna zapłacić za bilet LO więcej - ze względu na fakt, że to macierzysta linia (frequent flyer program), lub że jest bardziej prestiżowy, bezpieczny - czy to prawda czy nie, ale tak jest często postrzegany.
gosc_dca46 2012-03-22 10:38   
gosc_dca46 - Profil gosc_dca46
klops
usuniety 2012-03-22 09:36   
usuniety - Profil usuniety
Hub w WAW tak ale nie na siłę. Często latam do Moskwy i niezależnie czy lecę z przesiadką w WAW, MUC, PRG czy VIE to widzę wiele tych samych twarzy przez cała trasę czyli równie dobrze można by zaoferować bezpośrednie połączenie jak to zrobił SU. Dlaczego upierać się przy lataniu przez WAW, które jest dla pasażera droższe i zabiera niewspółmiernie więcej czasu? Jeśli SU na trasie do KRK odniesie sukces, a szczerze im tego życzę to może LO przejrzy na oczy i tez zacznie latać na tej trasie (choć nie wiem jakie są zapisy umowy z Rosją i czy za przeloty nad Syberią Su nie dostał wyłączności na KRK), przemyśli politykę cenową (jak ktoś leci SVO-WAW-SVO to praktycznie zawsze dostanie lepszą cenę w SU niż w LO) i przestanie sztuczne podwyższać obłożenia na trasie WAW-SVO, gdzie nie jest w stanie wypełnić E70, a SU lata wypełnionymi często po brzegi A320... K2 do Moskwy :-)
mietek 2012-03-22 08:44   
mietek - Profil mietek
gosc_52f21: Troche bez sensu ten Twój pomysł, bo wypacza cały mechanizm działa hub-u w WAW. Idąc tym tropem to lot z WAW do ARN powinien mieć międzylądowania w GDN. Loty do CDG i LHR w POZ a na przykład do BCN i MAD we WRO. Wtedy ludzie zamiast do WAW LO polecą SK, LX, AF czy inna linią. Chcesz czy nie chcesz większość ludzi leci do WAW...
korrado 2012-03-22 03:22   
korrado - Profil korrado
marecki, gosc_0c8e7: To nie jest tak do końca, że SP, bo Amber OLT nie jest SP, a jakoś nie mając zaufania do spółek SP do tej akurat zupełnie nie mam zaufania. Ale jeśli narobi fermentu (a robi), i jeśli uświadomi ludziom że latanie względnie tanio jest możliwe (a to również robi), to może popyt wzrośnie, a o to przecież chodzi. W Niemczech lata się na krajówkach znacznie taniej, niż w Polsce LOTem. Jest popyt, można obniżać ceny. To jak z krewetkami, które jeszcze kilka lat temu były u nas najdroższe w Europie, a już nie są, bo ludzie przestali czuć obrzydzenie do "robaków". Ja wiem, ze przełożenie nie jest zupełnie bezpośrednie, ale tak to działa.
marecki 2012-03-22 00:18   
marecki - Profil marecki
gosc_0c8e7: zgadza się, natomiast dla mnie konkurencja (w tym kontekście w znaczeniu negatywnym) zaczyna się wtedy, gdy przynosząca straty spółka SP zamierza otwierać połączenia międzynarodowe (mam na myśli zapowiedzi związane m.in. z KRK) konkurujące z ofertą innej spólki SP, która także przynosi straty. A podbieranie pasażerów przerabialiśmy już w przypadku ś.p. C0.
gosc_0c8e7 2012-03-21 22:47   
gosc_0c8e7 - Profil gosc_0c8e7
marecki : już jedna linia z gdańska konkurowała cała ostatnią zimę i zniknęła z wszystkimi połączeniami zagranicznymi , więc nie piszmy o konkurencji , bo zobaczymy jak długo podziała na lotach krajowych , byłbym ostrożny w ocenach a porównałbym np. po roku działalności, wspomnisz moje słowa że w lipcu będzie już poważana korekta bo skończy się euro i czas studiów
gosc_14052 2012-03-21 22:13   
gosc_14052 - Profil gosc_14052
gosc_b884c, tak można mówić o każdym kierunku. Takim tokiem rozumowania można dojść do wniosku że nowych połączeń nie należy otwierać, bo nie mają sensu, bo już dawno by ktoś tam latał, jakby miały sens.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy