Bliżej świata: Kontrastowe Indie cz.II

Bliżej świata: Kontrastowe Indie cz.II Dwa tygodnie temu w cyklu "Bliżej świata" prezentowaliśmy pierwszą część materiału "Kontrastowe Indie". Dziś zapraszamy na część drugą poświęconą Indiom Południowym.Na południe KingfisheremOstatnim etapem naszej podróży miał być wypoczynek na plażach południowozachodniego stanu Kerala. Na podróż do Trivandrumu stolicy stanu zdecydowaliśmy się na pokładzie...
09/04/2012 11:07   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marqoos_pl 2012-04-13 09:56   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Nie, Kerala jest położona bardziej na południe. Jest to chyba obecnie najbogatszy stan Indii. Głównym miastem (stolicą) jest Thiruvananthapuram (Trivandrum), a bardziej znanym miastem Cochin (Kochin). Kerala posiada przepiękne plaże, zabytki, szlaki wodne (wspomniane backwaters). Znana jest również z produkcji przypraw i kokosów.
mietek 2012-04-13 08:43   
mietek - Profil mietek
Czy Kerala to to samo co goa?
andrzej 2012-04-10 20:15   
andrzej - Profil andrzej
Jest jeszcze jedna ważna kwestia związana z lotniskiem w Delhi. Faktycznie jak leciałem w tamtą stronę to przesiadałem się w DEL na lot do KTM, byłem więcej niż 3 godz. przed odlotem i nikt z tego tytułu nie robił problemu. Tyle tylko, że ja już byłem wewnątrz terminala międzynarodowego bo wysiadłem z poprzedniego lotu. W takiej sytuacji faktycznie nikogo z terminala wyrzucać nie będą. Co innego jednak, gdy chcę się tam przejść z terminala krajowego albo wejść z ulicy.
marqoos_pl 2012-04-10 13:01   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Interpretacja oraz 'wymyslanie wlasnych przepisow' jest tam na porzadku dziennym. Wszystko zalezy od 'uprzejmosci' straznikow. Jednak wciaz mam bardzo pozytywne wrazenia - lezanki sa bardzo wygodne i jest ich duzo na terenie calego terminalu (po odprawie bezpieczenstwa), ladowarki do tel co kilka metrow, kilka sklepow i restauracji.
solokhumbu 2012-04-10 11:27   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Ja mam wrażenia z DEL znacznie lepsze - nie licząc czekania na boardingi (w drodze tam, do KTM na karty JetLite, na powrocie na karty "naszej" :) Lufy) wszystko odbyo sie sprawnie, bez zarzutu (jak na Indie, of korz). W drodze powrotnej do POZ solidnie wyspaliśmy się na fotelu-łóżkach rozstawionych w wielu miejscach w terminalu, wcześniej poczyniwszy małe przemeblowanie ;-) No i ciekawostką DEL są wiszące przy wielu gejtach ładowarki do rozmaitych typów komórek.
andrzej 2012-04-10 10:50   
andrzej - Profil andrzej
gość: Nam powiedzieli, że nas wpuszczą o 6, a wylot miałem ok. 9. Także o tych 3 godzinach napisałem z własnego doświadczenia. Może przepisy się zmieniły (moja relacja jest z jesieni 2010), a może strażnicy różnie interpretują przepisy w zależności od prywatnego "widzimisię".
marqoos_pl 2012-04-10 10:02   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Co do terminalu w DEL to też miałem takie przejścia z kontrolą, że (mimo 4,5h do wylotu) nie chcieli nas wpuścić. Dopiero po 5 min tłumaczenia, że przesiadaliśmy się z lotu z KTM i wcale nie mieliśmy zamiaru wyjścia z lotniska (przesiadka ze SpiceJet na Jet Airways) ugięli się, sprawdzili "prawidłowość i zgodność dokumenów, biletów itd. z paszportami oraz tablicą odlotów" i nas wpuścili do głównej hali. W środku są "komory dla palących" jak ktoś potrzebuje, więc nie ma sensu wychodzić na zewnątrz (i tak tam nic ciekawego nie ma).
gosc_c3773 2012-04-10 07:33   
gosc_c3773 - Profil gosc_c3773
hehe marku, zazdroszcze tego co ty :) następnym razem tez się tam wybiorę! Terminal miedzynarodowy przyjmuje podróżnych nawet 6 godzin przed lotem - można poprawić w tekscie i nie straszyć podróżnych :) wiem, bo sam testowałem...
marqoos_pl 2012-04-09 11:41   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Zazdroszcze Kerali! Nastepnym razem z pewnoscia sie tam wybiore! Obowiazkowo!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy