Nowa strona OLT Express

Nowa strona OLT Express Linie lotnicze OLT Express ogłosiły dziś (15.02) uruchomienie kilkunastu nowych połączeń krajowych. Sprzedaż biletów na nowych kierunkach ruszyła o godzinie 18:00, wtedy też została udostępniona nowa strona internetowa przewoźnika www.oltexpress.com.Na stronie głównej znajdziemy teraz wyszukiwarkę lotów oraz mapkę połączeń obsługiwanych przez OLT Express. W zakładkach w...
15/02/2012 21:44   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
spotter10 2012-02-20 11:33   
spotter10 - Profil spotter10
Mała poprawka: A1 z Gdańska do Torunia A4 Katowice-Kraków to obecnie koszt w dwie strony 95,80 PLN. A pamiętajmy, że to tylko kawałki A1. Więc nijak jazda samochodem się nie opłaca. I to praktycznie do każdego miasta, do którego OLT planuje latać z GDN taniej wychodzi samolotm przy cenach 99 pln/odcinek a do niektórych (KRK i RZE napewno) przy wyższej cenie (149 i 199) dla dwóch osób.
gosc_b9142 2012-02-20 10:38   
gosc_b9142 - Profil gosc_b9142
spotter: Święte słowa. Powoli ludzie zaczynają liczyć swój czas. Oczywiście mam w rodzinie dziadków, którzy _tylko kolej_ i nie ma innej opcji, i najlepiej nocny druga klasa na siedząco, bo tak jeździli całe życie. Ale już wuj zajarzył, że GDN-WRO samolotem w 1:20 to jednak co innego, niż pociągiem w 9 godzin, a kuzyn też już nigdy nie pojedzie pociągiem, bo ostatnio przez całą drogę bał się, że go okradną, takie typy się snują. Ludzie uciekają od kolei w tempie nomen omen ekspresowym. Z samochodem trochę gorzej, bo jednak własny wóz daje wolność, ale dojdziemy mam nadzieję do tego, co jest w Hiszpanii - lądujesz, bierzesz samochód na dzień czy dwa, oddajesz go na lotnisku, a cały koszt wypożyczenia to 100-150 zł za dobę (30 EUR, normalna stawka). Samochód jest świetny na mieście i poza, ale na długą trasę po co się męczyć. Niedowiarkom przypomnę, że płaca MINIMALNA w Polsce to w tej chwili równe 1500 zł, ca 1200 na rękę, czyli raz do roku 2x99 zł jest dostępne nawet dla osoby pracującej na kasie w Biedronce. Zupełnie nowe perspektywy.
spotter10 2012-02-20 10:15   
spotter10 - Profil spotter10
Moim zdaniem, przy dobrym poziomie cenowym mają szansę się utrzymąć siatka połączeń zagranicznych z GDN (z przesiadką). W marcu wybieram się na weekend z dziewczyną do KRK i lecimy ELO za 850 PLN. Niby dużo, ale jest to dla nas korzystniejsze, bo: 1. Paliwo by nas kosztowało 700 PLN i VAT'u nie odliczysz, a od biletu TAK; 2. Odpadają mi koszty autostrad A1 i A4 (jakieś 60-70 PLN); 3. Jest znacznie bezpieczniej; 4. Nie musimy brać wolnego dnia w pt. żeby dojechać do KRK; 5. W Nd na spokojnie możemy sobie jeszcze pochodzić po Krakowie - wylot dopiero o 1730. I to moim zdaniem jest znacznie bardziej opłacalne dla nas przy takich cenach biletów. Natomiast teraz w OLT byśmy zapłacili... raptem 400 PLN. Czyli że nawet przy podwójnie wyższych cenach (200 PLN za odcinek/os) nadal jest to korzystne. Takie działanie i odpowiednia promocja może zachęcić ludzi do latania. Na trasie GDN-SZZ przy odpowiednich cenach też jest to bardzo korzystne połączenie. Niestety, ale nie ma trasy eksrepsowej (poza kilkoma małymy odcinkami) i podróż zajmuje 4-5h. Za paliwo trzeba zapłacić średnio 300 pln. Do tego dochodzi zmęczenie i ryzyko wypadku, mandatu itp. Więc jeżeli lecąc samemu, nawet płacąc 400 PLN wydaje mi się to bardziej atrakcyjne. OLT ma szansę ściągnąc i zwykłych ludzi i biznes. 3mam za nich kciuki i czekam aż zaczną latać, by zweryfikować rzeczywistość z tym, co teraz piszemy.
flybe 2012-02-18 19:08   
flybe - Profil flybe
Nocny czarter do Turcji? Mogę się mylić ale godziny operacyjne SZZ to 5:30-23:30. A pierwszy A319 do WAW jest 5:45 wg. rozkładu OLT. No i jest luka w rotacjach A319 o której ktoś już pisał.
gosc_3e6e6 2012-02-18 18:43   
gosc_3e6e6 - Profil gosc_3e6e6
sc_cc7ee: Święte słowa. Oby tylko rozkład się nie rozłożył przez to.
gosc_cc7ee 2012-02-18 16:37   
gosc_cc7ee - Profil gosc_cc7ee
Panowie, zaden z Was nie bierze pod uwage np. faktu, ze A319 musi byc w SZZ zeby stamtad zrobic w nocy charter do Turcji... Ja rozumiem, ze wszyscy zankomicie tutaj rozkminiacie sens przedsiewziecia, ale nie znacie wielu faktow, ktore w zupelnie innym swietle stawiaja wiele z tych operacji. OLT Express to w duzym stopniu linia charterowa, ktora wygrala w tym roku najwiekszy kontrakt na polskim rynku.
gosc_8987a 2012-02-18 14:56   
gosc_8987a - Profil gosc_8987a
Tak sobie wlasnie sprawdzilem ceny niektorych polaczen PKS i np. Rzeszow- Poznan 80zl, ze znizka studencka(i uczniowska chyba tez) 64 zl. Gdybym to ja mial wybierac nie zastanawialbym sie ani chwili, o ile takie polaczenie bedzie mozliwe, nawet z przesiadka. Potencjal na trasie na prawde spory, tylko trzeba dotrzec do tych wszystkich ludzi.
4tech 2012-02-18 00:29   
4tech - Profil 4tech
rafalpd. pozwolisz że nie zgodzę się z Tobą w kwestii "przeciętny Kowalski" bo wg. statystyków z GUS-u przeciętna polska rodzina to 2 plus 2. a niestety solo/biznes nie zapełni tras ( tych najbardziej abstrakcyjnych) tak aby firma miała z tego zysk. W dalszym ciągu pozostanę przy swoim zdaniu że wiekszość tych tras albo nie wystartuję wcale albo bedzie istnieć tylko przez krótki okres czasu.
rafalpd 2012-02-18 00:24   
rafalpd - Profil rafalpd
Przecietny Kowalski to w obecnych czasach 2 1 lub solo :) i nie mowimy o biletach rodzinnych tylko o solo (biznes/ wycieczka z kumplami, weekend we 2) Rodzinnych Kowalskich i tak bys widzial na pokladzie raz na ruski rok "bo wypada babcie na 80 urodziny odwiedzic". Zas co do pakietow to sie bede upierac przy swoim - jesli sie pojawoia to zobaczymy czy dzialaja i jak kto z nimi kombinuje bo to ze "Polak potrafi" to wiem :)
4tech 2012-02-18 00:05   
4tech - Profil 4tech
rafalpd, ale ja nie pisze o zagranicznych turystach tylko o Polskiej rzeczywistości:) autostrada? no proszę Cię. Cały czas piszemy, mówimy w kontekście zwykłego Kowalskiego z rodziną 2 plus 2 ( podziel opłatę za przejazd autostradą na 4 i porównaj z ceną za bilet lotniczy) lub Kowalski wybierze alternatywną drogę- zamiast A4 pojedzie starą 4. Pakiety? wolne żarty, za dużo klientów chciałoby na tym zarobić.
rafalpd 2012-02-17 23:58   
rafalpd - Profil rafalpd
4tech... wiem jak mniej wiecej MAJA isc autostrady... A4 ma byc platna... WRO-KRK swoje autostrada bedzie kosztowac... a propos pakietow to bys sie zdziwil ilu zagranicznych po zachlysnieciu sie Krakowem chce zwiedzac inne miasta i taki pakiet na tydzien czy dwa chetnie by wykupili. Sam wlasnie pomagalem w rezerwacji OLT Meksykance ktora chce zobaczyc Krakow Wroclaw i Gdansk i nawet sobie nie wyobrazasz jak jej sie "micha ucieszyla" jak jej pokazalem wczoraj polaczenia (wczesniej miala plan sie meczyc pociagiem)
4tech 2012-02-17 23:36   
4tech - Profil 4tech
rafalpd, proszę Cię zastanów się najpierw nad tym co chcesz napisać. Opłaty autostradowe? Najpierw porównaj siatkę autostrad z siatką lotów, pakiety turystyczne? Polska to nie Norwegia, a tym bardziej Włochy, Francaja czy Hiszpania. Zachneliście się OLT może to i dobrze, tylko aby później nie było "zadławki".
rafalpd 2012-02-17 23:35   
rafalpd - Profil rafalpd
do czasu do czasu... FR pozwoli sie OLT wykrwawic a potem wejdzie na 3-4 sprawdzone kierunki.
andrzej 2012-02-17 23:22   
andrzej - Profil andrzej
Niby tak ale o krajówkach było już parę dyskusji. Gdyby to faktycznie było takie opłacalne to już od dawna byli by na tych trasach znacznie więksi gracze jak FR i W6, a na razie żadna z tych linii nie jest zainteresowana otwarciem choćby jednej trasy po Polsce. Zobaczymy.
rafalpd 2012-02-17 22:27   
rafalpd - Profil rafalpd
andrzej - moze i dziwolagi w pewnym momencie znikna ale ja w tym szalenstwie widze tez metode... po pierwsze jak wejda oplaty autostradowe to sie ludzie czesciowo przesiada do samolotow. Po wtore z tak szeroka kampania reklamowa i oferta biznesowa maja szanse zlapac troche firm. Poza tym - ja na ich miejscu postawilbym na promocje nie w kraju a ukierunkowana na zagranicznego turyste... pakiet "zwiedzam Polske" a'la wideroe "Explore Norway" - do przetestowania podczas Euro w pakietach dolotowych na mecze z innych zakatkow kraju
andrzej 2012-02-17 22:09   
andrzej - Profil andrzej
rafalpd: Tych dziwolągów za chwilę nie będzie. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie latać z kilkunastoma osobami, które zapłaciły po 99 zł za bilety (jak nie 19 zł bo za tyle też można było kupować).
andrzej 2012-02-17 22:07   
andrzej - Profil andrzej
gosc_ef041: Wiem, podałem to jako przykład, że można latać A320/B737 na krótkich trasach i nie jest tak, że jak trasa ma ok 300 km to się taki samolot nie opłaca do jej obsługi.
rafalpd 2012-02-17 21:43   
rafalpd - Profil rafalpd
zobaczymy w praniu - na dziwolagi nie mam zamiaru z nimi latac ale takie trasy jak WRO-GDN, WRO-WAW i moze WRO-KRK z nimi pewno zalicze a jak dadza cos zagranice z hubu w GDN z dolotem z WRO to tez skorzystam... niemniej jednak - majak kase na rozruch to niech dzialaja
4tech 2012-02-17 20:26   
4tech - Profil 4tech
rafalpd, ta siatka to dziwoląg:)
rafalpd 2012-02-17 20:03   
rafalpd - Profil rafalpd
4tech - czego sie uczepiles? ze 319 ma latac ze Szczecina? mowie o uparciu sie na 320 ze lata i lata a tak naprawde to :
AT4 - GDN-LCJ, GDN-SZZ, LCJ-GDN SZZ-GDN
AT7 - GDN-WRO GDN-RZE, GDN-POZ, GDN-KAT, KAT-GDN, KAT-RZE, KAT-POZ, KAT-SZZ, KRK-POZ, KRK-WRO, KRK-SZZ, LCJ-WRO, POZ-WRO, POZ-SZZ, POZ-KAT, POZ-GDN, POZ-KRK, POZ-LCJ, RZE-KAT, RZE-GDN, SZZ-KAT, SZZ-KRK, SZZ-POZ, SZZ-WRO
A319 - GDN-WAW, GDN-KRK, KRK-GDN, , SZZ-WAW, WAW-GDN, WAW-WRO, WRO-WAW
A320 - GDN-WAW, POZ-WAW, WRO-WAW, WAW-WRO, WAW-POZ, WAW-GDN....

suma sumarum najwiecej lotow jest na AT7, kilka malych lotnisk na AT4, wieksze lotniska maja A319/320 a SZZ jest dziwolagiem w siatce na A319 :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy