Dobre wyniki Rzeszowa za 2011 rok

Dobre wyniki Rzeszowa za 2011 rok W grudniu w porcie lotniczym Rzeszów Jasionka odprawionych zostało 35 726 pasażerów. To aż 43% więcej niż w grudniu 2010 roku, kiedy z rzeszowskiego lotniska skorzystało 24 883 podróżnych.W 2011 roku przez rzeszowskie lotnisko przewinęło się 491 325 pasażerów. Stanowi to 8% wzrost w stosunku do 2010 roku.Wykonano 12 357 operacji lotniczych. To o 13% więcej niż w 2010...
09/01/2012 20:28   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_0d0fe 2012-01-15 18:32   
gosc_0d0fe - Profil gosc_0d0fe
Jezu...im mniejsze lotniska tym wieksze kompleksy widze.
4tech 2012-01-15 15:56   
4tech - Profil 4tech
gosc_70d73, a już Ci pamiętam dyskusję o ACMI;) słowo harcerza pamiętam!;) Może napiszę inaczej, odsetek pax ze Słowacji/Ukrainy nie jest czynnikiem decydującym o konkurencyjności między Rzeszowem a Lublinem. Owszem mieszkańcy Lublina / Rzeszowa są optymistami z jednej strony w stosunku do "swojego" lotniska a z drugiej zaś strony są pesymistami jak chodzi o drugie lotnisko... a j raczej jestem realistą w tej materii, jakby z boku obserwującym to co dzieje się wokół tych lotnisk. I szczerze powiem jeżeli Lublin w ciągu trzech-pięciu lat " dobije" do 300tyś pax rocznie będzie można mówić o sukcesie, tylko że Rzeszów w ciągu tych lat "odleci " o kolejne 100tyś pax rocznie ( mam nadzieję;)). A wracając do Słowaków, w moeśvie w którym mieszkam Słowacy stanowią trzecią grupę narodowościową po Polakach i Litwinach ( nie licząc tubylców). Można ich podzielić na dwie grupy " samochodziarze" i " lotnicy" W grupie lotnikow trzon stanowią latający do BTS, później VIE i KRK... BUD nigdy nie słyszałem aby ktoś z nich leciał do RZE ( ale wykluczyć tego nie można bo BRS pod nosem;)). Dobra życzę obydwu lotniskom "tłumów" paxów ze Słowacji czu Ukrainy oraz rodzimych podróżnych :o)
pcharasz 2012-01-15 15:10   
pcharasz - Profil pcharasz
gosc_70d73: Ale przecież odsetek aut na parkingu nie powinien być miernikiem odsetka Słowaków wśród pasażerów. W końcu w przypadku Rzeszowian czy osób z okolic dużo bardziej prawdopodobne jest, że dojadą na lotnisko komunikacją publiczną/taksówką, albo że po prostu podwiozą ich znajomi/rodzina, więc automatycznie będzie mniej lokalnych samochodów na parkingu ;) (czepiam się)
gosc_70d73 2012-01-15 13:20   
gosc_70d73 - Profil gosc_70d73
4techu - cenie Cie za Twoje merytoryczne posty na tym forum, kiedys mielismy na priv okazje dyskutowac nad kosztami ACMI ;) ale w tym przypadku smiem sie z Toba nie zgodzic. Bywam na EPRZ i parkujac czasem rzuca sie w oczy, ze odsetek aut na slowackich tablicach na jasionkowym parkingu jest dosc spory- powiedzialbym, ze czesto 20-30% ato juz nie sa jednostki. Owszem - masz wiele racji w tym co piszesz, ze wieden czy nawet KRK jest lepsza opcja, ale duzo Slowakow lata tez na zwyklych pracowniczych trasach do UK czy Irlandii i tym osobom (a jest ich wbrew pozorom sporo) EPRZ w zupelnosci wystarcza.
wucash 2012-01-15 06:53   
wucash - Profil wucash
Rz-lwow 160 km, rz-koszyce 199. Lecialem z Rzeszowa moze ze 4 razy w zyciu ale miasto samo sie bardzo rozwija, nowy dluzszy pas startowy, nowy terminal to wszystko sprawia, ze lotnisko robi sie busy w lecie a nawet w zimie jest sporo operacji. Byle nie przesadzili z oplatami to zarobia na oblozeniu.
pcharasz 2012-01-15 00:13   
pcharasz - Profil pcharasz
4techu, mniej paliwa do RZE niż do VIE ;) ale zgoda w 100%, Rzeszów to marna oferta dla Słowaków, jedynie dla niektórych i w niektóre strony. Z Preszowa czy z Koszyc jest podobna odległość do KRK a połączeń więcej. Ze Żliny czy Bańskiej Bystrzycy w PL raczej jest bliżej do KRK, chociaż z stamtąd już lepiej jechać do VIE ;)
michalb 2012-01-15 00:07   
michalb - Profil michalb
4techu wystarczy Cie za ucho pociągnąć a pisze ciekawie ;-) zgadzam się z tym ostatnim postem
4tech 2012-01-15 00:06   
4tech - Profil 4tech
I jedzcze jedno, z Koszyc do BUD jest trochę dalej niż do RZE a jedzie się szybciej:)
4tech 2012-01-15 00:00   
4tech - Profil 4tech
Tak w kilometrach zgoda w komforcie jazdy juz nie. Jeżeli trasę 200km pokonujesz o godzinę krócej niż trasę 500km to jaka to korzyść, mając na uwadze ilość oferowanych połączeń VIE v RZE? Oczywiście że z Krakowa latają Słowacy tak i z Rzeszowa rôwnież tylko to nie są tłumy;) a raczej pojedyńcze przypadki jak chodzi o Rzeszów. Pisanie w kontekscie przewagi Rzeszowa nad Lublinem lub odwrotnie bliskością granic czy to słowackiej czy ukraińskiej nijak się ma do rzeczywistości. I tylko do tego się odniosłem. Gdyby Rzeszów oferował taką samą lub zbliżoną siatkę piłączeń co KRK zgoda można liczyć na zwiększoną iloś paxow ze Słowacji.
michalb 2012-01-14 23:43   
michalb - Profil michalb
4techu , nie wiem czy wiesz ale Koszyce są drugim największym miastem na Słowacji. Nigdzie nie napisałem ze Słowacja to Koszyce za to ty napisałeś ze Słowacy maja Wiedeń "pod nosem" co nie do końca jest prawda . Z Krakowa tez Słowacy latają.Nie wiem ile się jedzie z Koszyc do Rzeszowa natomiast wiem ze odległość w kilometra jest na niekorzyść Wiednia
4tech 2012-01-14 23:17   
4tech - Profil 4tech
michalebe, a i owszem wiem gdzie leży Słowacja, ba nawet byłem na Słowacji parę razy w tym i w Koszycach. Z Koszyc do Rzeszowa jedzie się blisko 4 godziny a do Wiednia nieco pomad 5 godzin , a Słowacja to tylko Koszyce? ;) no i gdzie są te tłumy Słowaków z Koszyc i okolic w chwili obecnej na Rzeszowskim lotnisku? Opcja dla Słowaków to Bratysława lub Wiedeń a nie Rzeszów.
michalb 2012-01-14 22:51   
michalb - Profil michalb
Faktyczne 4techu takie Koszyce maja Wiedeń "pod nosem" tylko ponad 500km , widać komu przydały by się lekcje geografii ;-)
gosc_c4187 2012-01-14 22:42   
gosc_c4187 - Profil gosc_c4187
4techu, a Ty wiesz jak wygląda Słowacja i gdzie ona leży?
4tech 2012-01-14 21:28   
4tech - Profil 4tech
Co niektórym to przydałyby się lekcje z geografii na poziomie V kl. szkoły podstawowej.
4tech 2012-01-14 21:04   
4tech - Profil 4tech
Tia... już widzę " morze" słowackich paxów śmigających kilka godzin samochodami do Rzeszowa czy Lublina mając Wiedeń "pod nosem" ;)
solokhumbu 2012-01-14 20:06   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Sądzę, że RZE, mimo podwójnego falstartu K2, pozostanie leaderem w tej częsci kraju. Lublin ma jako feedback tylko Ukraińców, a Ci mają wizy, pozwolenia itd, a RZE ma zarówno Ukraińców jak i Słowaków, a ci drudzy po prostu biorą dowodzik, garść Eur/kartę i są w RZE. Zresztą w jakikolwiek większy sukces Lublina zwyczajnie nie wierzę, obawiam się, że będą to pieniądze wywalone w błoto. Uda się może STN/LTN, pewnie DUB, może coś jeszcze na wyspach albo w Niemczech by FR i to tyle...
gosc_28d78 2012-01-14 19:59   
gosc_28d78 - Profil gosc_28d78
Lublin może mieć powodzenie,bo miasto ma dobrą(łatwą)nazwę.Lublin podobnie jak Dublin,więc Zachód może do Lublina latać.Myślę,że słabe powodzenie np. Łodzi,Bydgoszczy i Szczecina wynikają m.in. z bardzo trudnych nazw tych miast
wucash 2012-01-14 19:31   
wucash - Profil wucash
Tak mysli Lublin:) ale cala Polska wie lepiej:)
gosc_0dbb7 2012-01-14 19:24   
gosc_0dbb7 - Profil gosc_0dbb7
bedzie liderem na poludniowym wschodzie bo Lublin to nie poludniowy wschod ;)
wucash 2012-01-14 19:05   
wucash - Profil wucash
Rzeszow bedzie dlugo liderem na poludniowym wschodzie, nie sadze zeby lotniskow Lublinie przebilo oferte Rzeszowa, bliskosc granicy slowackiej, ukrainskiej sprawa ze staje sie ciekawa opcja dla sasiadow.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy