Oblatywacz: AnadoluJet po Turcji

Oblatywacz: AnadoluJet po Turcji W kolejnym "Oblatywaczu" zapraszamy do Turcji. Na pokładach Boeingów 737 linii AnadoluJet polecimy z Istambułu do Ankary oraz z Ankary do Wan i z powrotem. Będą kulturowe różnice, tak jak w Wan. AnadoluJet to linia w całości należąca do Turkish Airlines. Loty są wykonywane pod tym samym kodem TK. Firma została założona w 2008 roku. Jej siedziba i główna baza znajduje...
18/01/2012 22:55   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
solokhumbu 2012-01-27 19:20   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Tak, wiem, wiem, LUA jest extreme nie tylko ze względu na terminal. Choć to jak dotąd jedyne lotnisko, na którym zapalałem światła i sam sobie robiłem 'baggage security cjeck' ;)
A i pas startowy o długości 460m kończący się kilometrową przepaścią to kolejna atrakcja! Szczerze zachęcam miłośników latania z dreszczykiem!
marecki 2012-01-21 20:26   
marecki - Profil marecki
@solokhumbu: redakcja rozważy oblatanie nepalskich lotnisk ;-) Ale LUA jest ekstremalna chyba nie ze względu na "terminal". Co do dawnego SVO domestic, to było tam całkiem swojsko; ale SVO to nic w porównaniu np. do odprawy klasy biznes na aktualnym lotnisku w Doniecku (przy stanowisku a la biurko kartka z ręcznie napisanym oznaczeniem odprawy); no i przejście do "bramki" przez palarnię dla sprzątaczek :)
solokhumbu 2012-01-21 20:05   
solokhumbu - Profil solokhumbu
A wracając do tematu ekstremalnych lotów, gdyby Redakcja kogoś wyslala na koniec świata, polecam gorąco lotnisko (czy może raczej lądowisko) o nazwie Lukla w północno-wschodnim Nepalu. Przy tym (wierzcie mi, mam porównanie) to nawet najstarsza część terminala na SVO to super-hiper-nowoczesne lotnisko z doskonałą infrastrukturą :)
mietek 2012-01-20 12:43   
mietek - Profil mietek
Ależ nie ma za co;-) Nawet się zastanawiałem ostatnio gdzie się podział Humbak i Cani. Humbak się znalazł i git:)
humbak 2012-01-20 12:33   
humbak - Profil humbak
Humbak przeprasza...
mietek 2012-01-20 12:28   
mietek - Profil mietek
Humbak powrócił i "zapchał" forum swoimi postami;-)
humbak 2012-01-20 11:55   
humbak - Profil humbak
gosc_66ae8: Cena w promocji Pegasus Airlines zaczyna sie od 40 TL (czyli nasze niecałe 80 zł). U innych linii jest podobnie, jakkolwiek AnadoluJet jest akurat najdroższym przewoźnikiem po Turcji (nie licząc mamy Turkish). Jak się jest członkiem PegasusPlus, to ma się nawet dostęp do zniżek 40% na bilety podczas promocji.
humbak 2012-01-20 11:53   
humbak - Profil humbak
Tak dodałbym, że nazwa linii pochodzi od tureckiej nazwy Anatolii - Anadolu, bowiem linia nie "wychodzi" zasięgiem krajowym poza Azję. Oczywiście lata do Europy, ale tylko z Anatolii. Europa (czytaj lotnisko Ataturka) zarezerwowane jest dla mamy Turkish. :o)
humbak 2012-01-20 11:51   
humbak - Profil humbak
A Dominik to sprawdzał statystycznie każdemu paszport, że tak pisze "Kurdowie Kurdowie"? Nie sami Kurdowie latają Anadolu Jet. Zdarza się to także... Turkom. A czasami nawet.... Humbakom. :o)
humbak 2012-01-20 11:50   
humbak - Profil humbak
Oj taaaak! Chaos na tureckich liniach jest czymś absolutnie normalnym. Załoga Ryanair by dostała zawału podczas lądowania. :o)
gosc_16960 2012-01-20 10:14   
gosc_16960 - Profil gosc_16960
Ceny zachęcające, od równowartości 100 zł w górę.
gosc_66ae8 2012-01-20 09:21   
gosc_66ae8 - Profil gosc_66ae8
A jak z cenami na wewnętrznych połaczeniach w Turcji ?
W tym roku pewnie się wybiorę do Turcji na wakacje i może wartoby było zobaczyć Stambuł, a że daleko to samolot byłby idealny.
mietek 2012-01-20 08:55   
mietek - Profil mietek
pcharasz: no rzeczywiście zapomniałem wspomnieć o obsranych kiblach i śmierdzących samolotach;-)
flybe 2012-01-19 16:57   
flybe - Profil flybe
flota dość młoda jak na turecką linię lotniczą ( ale to wynik że "matka" to Turkish), fajna relacja. Co do pasażerów to podobnie zachowują sie Hiszpanie, Włosi w ogóle nacje południowe.
pcharasz 2012-01-19 16:44   
pcharasz - Profil pcharasz
Ahhh, aerosvit... i te wspomnienia, odpadający podłokietnik, zasyfione kible i pijani pasażerowie wyprowadzani z pokładu przez policję ;)
mietek 2012-01-19 15:37   
mietek - Profil mietek
Bardzo fajna relacja;-) Ja ze swojej strony moge polecić podróż aerosvitem gdzie ludzie zaczynają się przygotowywać to wyjścia kilka sekund po przyziemieniu;-) Oczywiście obowiązkowo obwieszeni złotem i w futrach;-)
gosc_91099 2012-01-19 15:36   
gosc_91099 - Profil gosc_91099
Pchających się pasażerów i dziadowski terminal można zobaczyć i w Polsce np. w Rzeszowie. Moje doświadczenia z przelotów w Turcji są zgoła odmienne; Sun Express jako jedyna linia zawiadomił mnie telefonicznie o zmianie godziny wylotu na miesiąc przed lotem a nie tylko mailem jak to czynią inni. Standard obsługi jak w linii tradycyjnej a ceny niskie i bez dodatkowych opłat.
usuniety 2012-01-19 12:15   
usuniety - Profil usuniety
Zawsze wydawało mi się, że to chińscy turyści są najbardziej rozpychającą się grupą pasażerów, ale okazuje się, że nie są jeszcze tacy źli. Swoją drogą fajnie by było gdyby LOT w ramach szkolenia personelu wysłał rozkapryszone stewki na wymianę do AnadoluJet.
jsg 2012-01-19 12:04   
jsg - Profil jsg
Po lipcowej oblotówce Turcji muszę przyznać, że można być LCC z klasą. W sumie leciałem 3 liniami: Pegasus Airlines (SAW-ESB), Anaudolujet (ESB-AYT) oraz Atlasjet (AYT-IST). We wszystkich liniach bagaż wliczony jest w cenie biletu: 15 kg w dwóch pierwszych i 20 kg w Altasjet. We wszystkich liniach odprawa na lotnisku oraz przydział miejsca przy odprawie wliczony w cenę. Serwis płatny jedynie w Pegasus Airlines, w pozostałych drobna przekąska na zimno (AnadoluJet) lub ciepło (Atlasjet) z napojami bezalkoholowymi. Wszystko szybko, sprawnie, spokojnie i bezpretensjonalnie. Życzę Ryanairowi, Easyjetowi oraz Wizzowi takiego podejścia.
marecki 2012-01-19 08:57   
marecki - Profil marecki
Z moich obserwacji wynika, że im dalej na południe i wschód, tym ludzie bardziej pchaja się do samolotu i tym maja więcej różnych toreb, torebek, siatek, paczuszek i innych rzeczy, które zabieraja ze soba na pokład. Problem w zasadzie zaczyna sie już na rejsach do krajow balkańskich ;-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy