Z Eurolotem do Zakopanego i okolic

Z Eurolotem do Zakopanego i okolic Linie lotnicze Eurolot udostępniły dla swoich pasażerów nową usługę - wraz z partnerską firmą VIA VISTULA przewoźnik będzie oferował przewozy z portu lotniczego Kraków Balice do Zakopanego oraz pobliskich miejscowości na Podhalu.Przewóz pasażerów odbywa się w systemie „od drzwi do drzwi”, co oznacza, że zamówiony pojazd zabiera pasażerów z parkingu przed...
20/12/2011 10:46   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marqoos_pl 2011-12-21 10:54   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Zgadzam się z Wami - jak już ktoś doleci do Popradu, to nie ma zazwyczaj najmniejszej ochoty jechać do zatłoczonego i średnio-przyjemnego Zakopanego, skoro ma do dyspozycji dobrą komunikację, hotele, stoki itd. Całkiem możliwe, że właśnie dlatego euroLOT nie uruchomił połączeń autobusowych Poprad-Zakopane, bo i tak nie byłoby zainteresowania.
zielon 2011-12-21 10:06   
zielon - Profil zielon
Do marqoos_pl: Z Popradu do Zakopanego można dojechać w około 60-70 min. A jak są odśnieżone drogi to nawet szybciej. Owszem trasę Kraków - Zakopane pokonuje się teraz szybciej, niż jeszcze choćby rok temu, ale nie ma co porównywać czasu dojazdu na tych dwóch odcinkach. Z Popradu jest znacznie szybciej, choćby dlatego, że bliżej. Tylko po co jechać z Popradu, którego okolice oferują znacznie lepszą i bogatszą ofertę od tej po drugiej stronie granicy?
solokhumbu 2011-12-21 07:47   
solokhumbu - Profil solokhumbu
A ja z ciut innej (nielotniczej) beczki: mając do wyboru Tary pl lub sk, wybieram niemal zawsze sk: spokojniej i mniej ludzi, zamiast śmierdzących tzw "busów" jeżdżę po europejsku elektriczką, żadnych folklorów giewonto-krupówkowych ;), niestety, przy obecnym (choć spadającym) kursie EUR to na pewno wyjdzie ciut drożej. Zatem czekam na POZ-TAT by K2 :)
gosc_ebfba 2011-12-21 01:01   
gosc_ebfba - Profil gosc_ebfba
Ta cena jest w jedna stronę, można ja sprawdzić na stronie przewoźnika
chmurka 2011-12-21 00:46   
chmurka - Profil chmurka
coby: nigdzie nie jest napisane, ze w 2 strony, wiec chyba tak nie jest. Za dobrze by bylo.
marqoos_pl 2011-12-20 23:41   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Teraz już nie jest tak źle. Dwa, trzy lata temu jeszcze tak. Teraz zakopianka jedynie przed samym miastem się blokuje (czyli również dojazd z Popradu przez Poronin na ten samek korek by się ładował...)
gosc_22cce 2011-12-20 23:14   
gosc_22cce - Profil gosc_22cce
margoos_pl, no chyba ze jest długi weekend lub Święta to wtedy z Krakowa do Zakopanego nawet się jedzie 6 h
marqoos_pl 2011-12-20 18:21   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
W tym momencie dojazd z Krakowa do Zakopanego jest duzo szybszy niz kilka lat temu, wiec nie ma co dramatyzowac. Z Popradu do Zakopanego, mimo niewielkiej odleglosci, nie ma dobrych polaczen i taka podroz moze w prakcyce zajac wiecej niz z krakowskiego lotniska.
coby 2011-12-20 18:16   
coby - Profil coby
jak 69 w obie strony to się opłaca szczególnie, że cie wiozą pod sam dom. 1,5h i jesteś
gosc_515d4 2011-12-20 17:45   
gosc_515d4 - Profil gosc_515d4
humabku: Obecnie, z tego co wiem, w ogóle nic nie jeździ z Popradu do Zakopanego, a napewno nie z lotniska. Więc mimo, że Poprad bliżej, to dojechać trudniej niż z Krakowa.
gosc_28c0e 2011-12-20 17:43   
gosc_28c0e - Profil gosc_28c0e
jjemiolo: no wlasnie chcac sie dostac np. z Gdanska do Zakopanego, dla mnie lepsza opcja jest leciec do Poopradu i jakims podstawionym busem jechac max. 45 min. do Zakopanego (w ramach jednego biletu) niz leciec do Krakowa i telepac sie zakopianka 2 razy dluzej i tradycyjnie sterczec w korkach.
"Ja bym sie bardziej zgodzil z opinia ze Slowacy nie byliby zadowoleni by zabierac narciarzy z ich lotniska na nasz snieg. Bo z tego co slyszalem cierpia na brak odwiedzajacych. " a to mnie akurat guzik obchodzi, lotnisko w Popradzie, tak czy siak zarobi na obsludze pasazerow przylatujacych i odlatujacych eurolotem.
jjemiolo 2011-12-20 16:55   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Ta cena do Zakopca z KRK to wiecej niz Szwagropolem, ale z lotniska do domu, czyli bardzo atrakcyjna moim zdaniem. Czy moze K2 sprzedaje/promuje to jako GDN-ZAK, czy tez trzeba wiedziec ze cos takiego jest i pytac? marqoos: masz poniekad racje, ale watpliwosc dlaczego nie ma podlaczen z TAT do ZAK bierze sie stad ze ZAK jest blizej do TAT niz KRK. Ja bym sie bardziej zgodzil z opinia ze Slowacy nie byliby zadowoleni by zabierac narciarzy z ich lotniska na nasz snieg. Bo z tego co slyszalem cierpia na brak odwiedzajacych.
marqoos_pl 2011-12-20 15:32   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Bo Zakopane z Popradem tylko na drodze oficjalnej wspolpracuje (miasto-miasto), ale w praktyce wyglada to tak, ze sa to dwa rozne swiaty. Tylko, ze ten slowacki ma swoje lotnisko pod nosem... Poza tym, dla Eurolotu jest to bardzo dobre rozwiazanie - loty do KRK beda wozily turystow do Zakopanego, a do TAT do kurortow w poblizu Popradu. Ja to rozwiazanie uwazam za sensowne.
domos 2011-12-20 15:18   
domos - Profil domos
To prawda, nie udało się dojść do porozumienia dot. transportu z Popradu do Zakopanego. Taki mały konflikt graniczny.
gosc_96eb6 2011-12-20 15:13   
gosc_96eb6 - Profil gosc_96eb6
z tego co mi wiadomo to górale z Zakopanego odrzucili ofertę, był gdzieś na ten temat artykuł.
humbak 2011-12-20 14:56   
humbak - Profil humbak
A to z Popradu do Zakopanego jest trudniej?
gosc_42e2c 2011-12-20 13:58   
gosc_42e2c - Profil gosc_42e2c
Padną jak Centralwings jak zaczną motać z własną siatką.
gosc_7cb19 2011-12-20 12:28   
gosc_7cb19 - Profil gosc_7cb19
gosc_a425c: tez pomyslalem o Popradzie i tu jest zonk! eurolot zamiast promowac wlasne, polskie Tatry, to robi super deal dla slowackich "kurortow", a o Zakopanym zapomnieli. Nikt nie jest w stanie zaproponowac sensownego polaczenie (transportu) pomiedzy Zakopanym i Lotniskiem w Popradzie?
gosc_a425c 2011-12-20 10:54   
gosc_a425c - Profil gosc_a425c
Super, tylko zastanawia mnie, czy nie będzie to troszkę kanibalizować połączeń do Popradu. Wolałbym, by zorganizowali transport na trasie Poprad-Zakopane.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy