Lądujemy w... Wan

Lądujemy w... Wan W rzeczywistości jednak pasażerowie zmierzając do różnych samolotów gubią się na płycie, halę odlotów i przylotów oddziela ścianka z pleksi z drzwiami na fotokomórkę, a brak jakichkolwiek informacji i anglojęzycznego personelu potęguje chaos.Wan zostało niemal całkowicie wyburzone w latach 20., a potem odbudowane przez Turków. Teraz jest w gruzach po niedawnym...
16/12/2011 20:17   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jjemiolo 2011-12-20 16:34   
jjemiolo - Profil jjemiolo
domos: w istocie, Turcy sa wkurzeni bo ilez maja czekac na Unie. Chorwacja juz jest w niej po kilku latach. Jak byli potrzebni w czasach Radziecji bo mozna bylo od nich szpiegowac to dostali sie do NATO, teraz gdy chodzi o duze pieniadze do Europy mniej pasuja. Z drugiej strony Europa nie ma chyba wyjscia na dluzsza mete bo potrzebuje sily roboczej a ta jesli nie przyjdzie z Turcji to bedzie z innych krajow sasiednich, ktore kulturowo sa dla Europy nawet mniej pasujace niz Turcja. Jednakowoz, jesli Turcy sie calkowicie wkurza na UE to nie przestana byc szansa na kulturowy most miedzy Europa a Bliskim Wschodem, jakim chyba nadal sa postrzegani ale moga sie zradykalizowac antyeuropejsko czy antychrzescijansko. Stad jak sadze, Unia ciagle daje forse na rzeczy jak lotnisko VAN. Bo to marchewka dla Kurdow ale Turkow tez.
domos 2011-12-19 09:28   
domos - Profil domos
jjemiolo: Z tą pisownią to jest jeden wielki ból głowy, bo w żadnym słowniku tego miasta nie ma. Niby powinno się spolszczać, gdy można (Werona, nie Verona), ale z drugiej strony "V" często zostaje (Eindhoven, Liverpool). Przyjęliśmy pisownię przez "W" arbitralnie, byleby było konsekwentnie :)
UE na Turków naciska pod wieloma względami, tylko że oni coraz mniej UE słuchają. Turcja tak długo była trzymana na progu negocjacji, że w końcu się zniechęcili. Gospodarczo radzą sobie zresztą lepiej niż wiele krajów w UE, politycznie też stali się bardzo silnym liderem Bliskiego Wschodu, a na presję ze strony UE w sprawie praw kobiet, Kurdów, relacji z Armenią są coraz bardziej głusi. Problem z Kurdami jest bardzo skomplikowany i to, że wschód Turcji jest chronicznie niedofinansowany jest tylko jednym z elementów.
A zaciągnęła mnie tam moja niespokojna dusza ;)
jjemiolo 2011-12-19 03:36   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Wiem ze legalnie nie ma literki V w polskim alfabecie, ale w praktyce pojawia sie coraz czesciej. Zatem czy nie byloby racjonalne pisac Van zamiast Wan. Bo to wyglada podobnie gdy ktos kto nie ma W w swoim alfabecie pisze Varszava zamiast po naszemu. Swoja droga ciekawa relacja. Dominik fajnie pisze. Mnie ciekawi tylko co go tam zaciaglo? A fakt ze lotnisko sie zmienia pod naporem dotacji z Brukseli wskazuje na to ze UE naciska Turkow by ustawili sie mniej wojowniczo do Kurdow, a przynajmniej nie zaniedbywali ich terenu. Zreszta Turcja buduje i rozbudowywuje duza liczbe lotnisk.
orro 2011-12-18 14:36   
orro - Profil orro
I ta gwoli ścisłości backtrack, o którym mowa w opisie zdjęcia, to zawracanie na pasie, a nie samo kołowanie.
humbak 2011-12-18 11:54   
humbak - Profil humbak
W pełni zgadzam się z moderatorem.
rafciooo77 2011-12-18 11:18   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
* Komentarz moderatora: Komentarz nie dotyczy tego tematu.
humbak 2011-12-18 01:29   
humbak - Profil humbak
Moderatorze: Grzecznie odpowiadam na zadane pytanie. I nie zamierzam kontynuować tego wątku, jeśli interlokutor także nie będzie. :o) Komentarz moderatora: Tylko prywatne sprawy załatwia się prywatnie, a nie na forum publicznym. Jeżeli strony mają problem to niech rozwiązują spory np. w sądzie, a nie na tym portalu. Nas życie prywatne naszych czytelników czy fanów zupełnie nie interesuje.
humbak 2011-12-17 23:34   
humbak - Profil humbak
flightline: W tym miesiącu zwroty dostają mieszkańcy Małopolski. :P Komentarz moderatora: humbak, możesz przestać prowokować?
flightline 2011-12-17 15:41   
flightline - Profil flightline
Hej, ten kto blisko humbaka niech zapyta kiedy ******* Komentarz moderatora: flightline, rozumiemy Twoje postępowanie jednakże forum nie jest miejscem do tego typu pytań.
4tech 2011-12-17 14:59   
4tech - Profil 4tech
Chómpaq, noe wyglada;) gdyż ławeczek przed terminalem w GDN nie uświadczysz o lodzie zapomnij;p
humbak 2011-12-17 13:55   
humbak - Profil humbak
Gufiu, ja to wiem, ale na dzisiejszym etapie, lotnisko w Gdańsku wygląda jak lotnisko w Van. A nawet gorzej. Jestem bardzo częstym jego ostatnio użytkownikiem i co przybywam, to coraz mniej miejsca, aby w ogóle wejść do środka. :o)
gufi_gda 2011-12-17 12:19   
gufi_gda - Profil gufi_gda
Oj Humbaku Ty tak dramatycznie:):) Jeszcze trachę cierpliwości i będzie lepiej:)
humbak 2011-12-17 11:27   
humbak - Profil humbak
Odnoszę wrażenie, że stan tego terminala wcale nie odbiega od obecnego stanu terminala w Gdańsku. :o)
humbak 2011-12-17 11:26   
humbak - Profil humbak
Poczekalnia przed terminalem jest idealna dla Ieżego!!!! Ławeczki są, palić można. Brakuje co najwyżej lodu do drinka. :o)
kudak 2011-12-17 10:54   
kudak - Profil kudak
Niezły młyn :)
gosc_87512 2011-12-17 00:43   
gosc_87512 - Profil gosc_87512
ŁAAAAAAAŁ O.o
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy