CSA ogranicza obecność na Słowacji

CSA ogranicza obecność na Słowacji Linie Czech Airlines nie będą już oferować lotów z Bratysławy. Przewoźnik rezygnuje również z rejsów na trasach z Pragi do Popradu i Żyliny. Czeskie linie pozostaną obecne na rynku słowackim oferując jedynie połączenie do Koszyc, które będzie obsługiwane zgodnie z obowiązującym zimowym rozkładem lotów.Decyzja ta została podjęta głównie ze względów finansowych, istotnym...
10/12/2011 13:45   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
fiku-miku 2011-12-13 12:48   
fiku-miku - Profil fiku-miku
...a slowackim wegrom z poludnia zdarza sie latac z budapesztu...i w ten to wlasnie sposob slowacki pax podporzadkowany jest austo-wegierskim wsplywom...
gosc_5649c 2011-12-12 19:15   
gosc_5649c - Profil gosc_5649c
Ja sie nie dziwie ze CSA zwija swoj interes i wynosi sie z Bratyslawy (dla scislosci, bylem tam, widzialem, pracuje ze Slowakiem - sam to potwierdzil). Lotnisko w Bratyslawie to jest jakas dziura w porownaniu z Okeciem (jak na stolice przystalo). Jedyna tania linia ktora namietnie tam operuje to jest Ryanair i tylko dwie regularne linie, to sa z Izraela El Al (do Tel Avivu) i Rosyjska UTair (do Moskwy), lokalnie jakas sraczka lata do Kosic, sa jeszcze czartery i to tyle, lipa. Gorzej jak w Jasionce. Norwegian szykuje sie z wejsciem do Bratyslawy, ale pewnie po pol roku stwierdzi ze interes jest nierentowny. Wielka konkurencja dla Slowackiej stolicy jest lotnisko przed Wiedniem od strony Bratyslawy i to oni zabieraja pasazerow ze Slowacji, a u nas w Polsce, przyczynia sie do tego rowniez Rzeszow i Krakow (ale troszke w mniejszym stopniu).
4tech 2011-12-11 09:49   
4tech - Profil 4tech
mietku, zapamiętałeś że tak się wyrażę końcówkę, mniejsza o to;)
gosc_11938 2011-12-11 09:18   
gosc_11938 - Profil gosc_11938
Zabrali jeden rejs z KRK (akurat ten najlepszy bo poranny) na rzecz Popradu lub Żyliny i się na tym przejechali.
mietek 2011-12-11 07:07   
mietek - Profil mietek
No jak?;-) Co pomyliłem? Z tego co pamiętam dużo osób zachwycało się nad pomysłem CSA marudząc jednocześnie na LOT, który skupia się tylko na WAW... tak to zapamiętałem;-)
4tech 2011-12-10 22:44   
4tech - Profil 4tech
mietku, chyba coś pomyliłeś:)
mietek 2011-12-10 22:35   
mietek - Profil mietek
W takiej formie to oczywiscie, ze to jest dobry pomysł, ale jednak wiekszosc pisala tutaj o tym, że LOT powinien stworzyc taka siatke jak CSA w Bratysławie z jednego z polskich portów regionalnych, a to już porażka...
piotrek737 2011-12-10 19:18   
piotrek737 - Profil piotrek737
Ale Panowie wtedy niektórym chodziło o to, aby LOT oferował codzienne loty na trasie WAW-BTS tylko w takich godzinach gdzie można się dobrze przesiąść na inne rejsy. Przede wszystkim za wielką wodę bo w NY i w Kanadzie troszkę tych Słowaków jest. Owszem może i byli tacy, którzy chcieli żeby były to takie loty jak CSA oferowała. Owszem to byłoby kompletnym wariactwem, ale WAW-BTS codziennie jako feeder reszty siatki jak najbardziej ma sens, szczególnie teraz jak CSA się wyniosła i nie ma tam prawie nikogo...
mietek 2011-12-10 18:54   
mietek - Profil mietek
Słusznie Cani, ja też w to nie wierzyłem, ale dużo "znafców" się wypowiadało jak to opisałeś. LOT w tej chwili wygląda zdecydowanie lepiej niż CSA.
usuniety 2011-12-10 16:50   
usuniety - Profil usuniety
A co z lotami do dalekiej Azji na A320?
nederland 2011-12-10 15:31   
nederland - Profil nederland
ooooj a miało być tyle europejskich kierunków :D
cani 2011-12-10 14:43   
cani - Profil cani
gdy jakiś czas temu był tu artykuł o tym, że CSA otwiera nowe kierunki ze Słowacji, to wszyscy ach i ehh, że Czesi potrafią, a LOT nie, że oni widzę interes, a LOT nie. Gdy pisałem, że to bezsens i się przejadą, to wszyscy się ze mnie śmiali. I kto miał rację?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy